• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » اختلافات مدیریتی بوکان؛ از نبود عملکرد تا فرار رو به جلو
  کد خبر : 1947210

  اختلافات مدیریتی بوکان؛ از نبود عملکرد تا فرار رو به جلو

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل ازمُکریان ؛ آنچە امروزە شهر بوکان را تهدید می کند صرفا بازی دادن افکار عمومی و ایجاد ذهنیت حباب گونه نیست. بلکه بدبین کردن ذهن نسل های اینده است به اعمالی که در حد شعارهای لعاب دار باقی ماندند. بگذارید ابتدای…

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل ازمُکریان ؛ آنچە امروزە شهر بوکان را تهدید می کند صرفا بازی دادن افکار عمومی و ایجاد ذهنیت حباب گونه نیست.

  بلکه بدبین کردن ذهن نسل های اینده است به اعمالی که در حد شعارهای لعاب دار باقی ماندند.

  بگذارید ابتدای این یادداشت را با این حکایت آغاز کنم: «مشهور است یکی از سیاستمداران عصر قاجار با گرفتن رشوه ای برابر ۱۳تومان زیر یک قرارداد ننگین و استعماری را امضا کرد. بعدها معلوم شد که وی چنین خیانتی را برابر ۱۳تومان انجام دادە است، مورد شماتت قرار گرفت، یک نفر بە او گفت: ای خائن! چرا مملکت را بە ۱۳تومان بە بیگانگان فروختی!؟ آن سیاستمدار کە خیانت را بە نهایت رساندە بود گفت: «سر بیگانگان را ۱۱ تومان کلاە گذاشتم، زیرا که این مملکت بیش از دو تومان نمی ارزد!».

  در آشفته بازار کنونی شهر بوکان، شورائیان که قافیه را به نماینده باخته اند می روند و محکوم به سوزش سیاسی جناح آقای عثمانی می شوند و به پایان عمرسیاسی خود نزدیک می شوند.

  عثمانی هم سعی دارد با بردن آبروی این افراد خود را چندصباحی نجات دهد.همانگونه  با پایان عمر کاری فرماندار سابق در جاسه تودیع وی و معرفی فرماندار جئیئ همه کاسه کوزه های مربوط به عقب افتادگی بوکان را یکجا بر سر فرماندار هشت ساله این شهرستان شکست با این اوصاف به نظر می رسد از همین مشی ساسی برای برائت خود بدنه شورا اگر ذره ای شم سیاسی و فکری داشتند وارد بازی نماینده و فرماندار تدبیر و امید نمی شدند و گزینه تحمیلی انان را بعنوان شهردار انتخاب نمی کردند.

  سوالی که پیش می آید این است:

  وضع بوکان نتیجه اعمال و عملکرد ۹ سالە و ضعیف نماینده بوکان است یا شوراهایی با عمر سیاسی ۴سالە!؟

  جواب آشکار است، هر دو!

  اما تقصیر کدامیک بیشتر بوده است؟

  بدون شک نماینده بوکان تاثیرات بیشتری بر وضع موجود گذاشته است و سیاست ورزی های بی حد و حصر ایشان شهر را با این همه مشکل روبرو کرده است. در زمانی که رفیق گرمابه و گلستان فرماندار سابق محسوب می شد در هر سخنرانی برای هم نوشابه باز می کردند و از درایت و کمالات هم می گفتند. زمانی که عمر فرمانداری عباسی به پایان رسید در چرخشی ۱۸۰ درجه ای به عباسی پشت کرد و همه کاسه و کوزه ها را سر وی شکست.

  عثمانی از همین سیاست برای منزه کردن خود از هر گونه تقصیری عقب افتادگی و ولوشوی عمرانی در شرایط فعلی شهر در برای شورای اسلامی شهر استفاده کرده است.

  حتی اگر پا را فراتر نهیم می توانیم عملکرد شورای این دوره را به پای ایشان بنویسیم. دخالت مستقیم در انتخابات شورا، سخنرانی برای اکثر شوراهای فعلی در ستادهایشان، دخالت در انتخابات رییس شورا، دخالت و تحمیل گزینه های خویش مانند میرحسامی، فیضی و این آخری آقای رادمنش و …. تنها گوشه ای از کارهای نماینده بوکان است که نمایندگی را با دخالت در تمامی ارکان مدیریت شهری پیوند زده است.

  نکته قابل توجه این است که دخالت های نماینده در کار شورا، از طریق فرماندار دولت تدبیر و امید بوکان، همیشه مورد تایید قرار گرفته و به عبارتی بدنه؛ فعلی فرمانداری نیز مکمل نقش نماینده و شورا و در وضع اسفبار فعلی بوکان بوده است.

  نتیجه اینکه مصاحبه نماینده بوکان در راستای تخریب شورا و فراری رو به جلو در راستای تبرئه خود بوده و دنباله سیاست ورزی های مخصوص اش در کتمان ضعف های ۹سالە دوران نمایندگی اش به شمار می آید.

  مُکریان بر اساس مشی رسانه ای که دارد انعکاس دیدگاهها و نظرات مختلف را رسالت خود می داند، انتشار مطالب و نظرات به منزله تائید آن نیست.

  منبع: راه دانا
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.