• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » ضرورت رایزنی دستگاه دیپلماسی درباره مصوبه اخیر سنا با طرف‌های برجام
  کد خبر : 1947191

  ضرورت رایزنی دستگاه دیپلماسی درباره مصوبه اخیر سنا با طرف‌های برجام

  جلیل رحیمی جهان‌آبادی اظهار کرد: اقدام کنگره آمریکا در مورد تصویب طرح تمدید تحریم‌های ایران بدون شک نقض برجام است چرا که یکی از اصولی اساسی توافق برجام لغو تحریم‌ها بود و براساس آن هرگونه اعلام تحریم جدید خلاف برجام است. وی با بیان اینکه توافق برجام یک قرارداد چند جانبه است، یادآور شد: مصوبه…

  جلیل رحیمی جهان‌آبادی اظهار کرد: اقدام کنگره آمریکا در مورد تصویب طرح تمدید تحریم‌های ایران بدون شک نقض برجام است چرا که یکی از اصولی اساسی توافق برجام لغو تحریم‌ها بود و براساس آن هرگونه اعلام تحریم جدید خلاف برجام است.

  وی با بیان اینکه توافق برجام یک قرارداد چند جانبه است، یادآور شد: مصوبه اخیر مجلس سنای آمریکا ایالات متحده را در عرصه بین‌الملل بی اعتبار می کند، چرا که این مصوبه نشان دهنده تشتت در ساختار تصمیم گیری این کشور است. آنها قراردادی در عرصه بین الملل امضا کرده اند اما با اتخاذ چنین تصمیم هایی در داخل به اعتبار خود لطمه می زنند. البته مصوبه سنای آمریکا حقانیت ایران را ثابت می کند و نشان می دهد که ایران از ابتدا خواهان حل مشکل بوده است.

  نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران باید رایزنی خود را با سایر امضا کنندگان برجام برای اتخاذ موضعی قاطع در قبال مصوبه کنگره آمریکا داشته باشد. البته پیش از این مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به انتخاب ترامپ موضع گیری کرده بود، اما در این مرحله رایزنی دستگاه دیپلماسی ایران برای جلب حمایت سایر کشورهای طرف برجام ضروری به نظر می رسد.

  رحیمی با تاکید بر اینکه اقدام آمریکا علاوه بر اینکه نقض برجام است حاصلی جز انزوای این کشور ندارد، گفت: مجلس شورای اسلامی باید در این باره قاطعیت نشان دهد چرا که هرگونه انفعال به ضرر منافع خواهد بود و طرف آمریکایی را وادار می کند که یک گام به جلو بردارد.

  وی با بیان اینکه کشورهای عضو ۱+۵ باید مقابل تصمیم آمریکا بایستند اظهار کرد: اگر آمریکایی ها تمایل ندارند برجام اجرایی شود و اگر آنها می خواهند توافق برجام را نقض کنند ما هم دلیلی نداریم که به این توافق پایبند بمانیم. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشیم این است که برجام از ابتدا با مخالفت صهیونیست ها، جمهوری خواهان و کشورهای رقیب مواجه بوده و نباید اشتباه آمریکا را به فرصتی برای آنها تبدیل کنیم.

  عضو هیات رئیسه حقوقی و قضائی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران باید با توجه به مصوبه اخیر مجلس سنای آمریکا و اقدام یک جانبه گرایانه این کشور،  انزوای سیاسی آمریکا را در افکار عمومی جهان نهادینه کند تا بتوانیم از تهدیدی که برای برجام ایجاد شده به عنوان یک فرصت استفاده کنیم.

  منبع : ایسنا

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.