• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » پوتین: سازمان های اجتماعی ابزار فشار خارجی علیه کشورها هستند
  کد خبر : 1947186

  پوتین: سازمان های اجتماعی ابزار فشار خارجی علیه کشورها هستند

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، رئیس جمهوری روسیه در نشست اعضای شورای توسعه جامعه مدنی این کشور اعلام کرد که اجازه تاثیر گذاری خارجی در امور داخلی روسیه را نمی دهد. شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز جمعه گزارش داد: پوتین با اشاره به گفت وگوی اخیر خود با رئیس جمهوری یک…

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، رئیس جمهوری روسیه در نشست اعضای شورای توسعه جامعه مدنی این کشور اعلام کرد که اجازه تاثیر گذاری خارجی در امور داخلی روسیه را نمی دهد.
  شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز جمعه گزارش داد: پوتین با اشاره به گفت وگوی اخیر خود با رئیس جمهوری یک کشور (بدون ذکر نام)، تاکید کرد که گوشزد لازم را در مورد منع مداخله در امور روسیه به وی یادآور شدم.
  پوتین اظهار کرد: در این مذاکره که چارچوب آن تاثیرگذاری خارجی بر جریان های سیاسی کشورها بود، به رئیس جمهوری کشور مقابل گفتم، در امور داخلی روسیه مداخله می کنید که بیان کرد، دولت مداخله ای انجام نمی دهد، بلکه سازمان های اجتماعی اقدام می کنند.
  پوتین افزود: در پاسخ تاکید کردم که شما تامین مالی این سازمان ها را انجام می دهید و دستورالعمل لازم را نیز در اختیار آنها می گذارید.
  وی افزود: در مذاکره با رئیس جمهوری کشور مقابل، اشاره کردم که دستورالعمل های شما به سازمان های اجتماعی را به صورت منظم از نهادهای اطلاعاتی دریافت می کنم و می خوانم و اجازه مداخله در امور روسیه را نمی دهم.
  صدها سازمان غیردولتی آمریکایی با پوشش اجتماعی، رسانه ای و انساندوستانه در کشورهای مختلف بویژه غیر همسو باسیاست های واشنگتن فعالیت می کنند که معمولا اهداف سیاسی دارند و روسیه نیز یکی از این کشورها است.
  این سازمان ها که بیشتر از سوی دولتمردان، سرمایه گذاران، شرکت های بزرگ و نمایندگان کنگره و سنا حمایت می شوند، با ایجاد شعبه های مختلف پنهان و آشکار و همچنین ارتباط با برخی سازمان های کشور میزبان که گرایش های همسو دارند، شبکه ای پیچیده از اثرگذاری های اجتماعی را پایه ریزی می کنند تا در صورت لزوم مانند برگزاری انتخابات و شکل گیری اعتراض های اجتماعی از آن بهره ببرند.
  سال ۱۹۹۱ که فروپاشی شوروی رخ داد، راه اندازی انقلاب های مخملی و رنگی در دستور کار سازمان های غیر دولتی غرب قرار گرفت که در کشورهای مختلفی از جمله اوکراین، گرجستان قرقیزستان و صربستان تجربه شد.
  ۲۸ مرداد ماه نیز دو سازمان غیر دولتی آمریکایی از جمله IRI که سناتور جان مک کین عضو حزب جمهوریخواه یکی از اعضای ارشد آن معرفی شده است و سابقه برنامه ریزی در راه ندازی انقلاب های رنگی و مخملی در کشورهای مخالف سیاست های واشنگتن را دارد، در فهرست نامطلوب روسیه قرار گرفتند.
  برپایه اقدام دادستانی کل روسیه، فعالیت نمایندگی انستیتو بین المللی جمهوریخوهان (IRI) و بنیاد سرمایه گذاری و توسعه رسانه ها (MDIF) تهدیدی برای امنیت ملی روسیه است.

  منبع: ایرنا
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.