• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » برخی به‌دنبال مانع‌تراشی برای مطالبه‌گری جنبش دانشجویی هستند
  کد خبر : 1947170

  برخی به‌دنبال مانع‌تراشی برای مطالبه‌گری جنبش دانشجویی هستند

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سیدمحمدصادق میرزایی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: هفته گذشته ۱۶ آذر و روز دانشجو را پشت سر گذاشتیم، به اعتقاد همگان ۱۶ آذر ۳۲ نقطه اوج و عطفی برای جنبش دانشجویی…

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سیدمحمدصادق میرزایی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: هفته گذشته ۱۶ آذر و روز دانشجو را پشت سر گذاشتیم، به اعتقاد همگان ۱۶ آذر ۳۲ نقطه اوج و عطفی برای جنبش دانشجویی است و امروز پس از ۶۳ سال از آن واقعه، باید گفت ثمرات این نهال پربرکت در انقلاب اسلامی دیده شده است.

  وی افزود: جنبش دانشجویی برخاسته از متن جامعه و جنبشی مطالبه‌گر است و امروز عده‌ای می‌خواهند این جنبش مطالبه‌گر را مانع شوند و با سیاستگذاری غیرقانونی به‌دنبال ایجاد محدودیت غیرقانونی برای جنبش دانشجویی هستند.

  دبیر جامعه اسلامی علوم پزشکی مشهد بیان کرد: از سوی دیگر شاهد هستیم آماری غیرواقعی و دروغین از سوی مسئولان دانشگاهی ارائه می‌شود و حتی برنامه‌های برگزار نشده را به‌نام خود ثبت می‌کنند؛ متاسفانه این اقدامات تنها در راستای کارنامه‌سازی است؛ متاسفانه در دوره‌ای که هر انتقادی با جرایم انضباطی روبه‌رو می‌شود مسائل غیراخلاقی در دانشگاه‌ها مسکوت است.

  میرزایی تصریح کرد: بحث فساد اداری و اقتصادی نیز از مسائلی است که دانشجویان باید آن را پیگیری کنند، اگر جناح‌های مختلف سیاسی به فکر اصلاح این امر نباشند در آینده نزدیک دچار دوقطبی‌های مادی خواهیم بود؛ مسئولان باید پاسخگو باشند که اگر از عملکرد خود شرمنده نیستند، چرا فرزندان خود را به خارج از کشور می‌فرستند؟

  وی ادامه داد: باید در برابر این فسادها شفاف‌سازی صورت بگیرد، بسیاری از مسائل مستقیما به مردم مربوط است و باید ثمرات مبارزه با فساد اقتصادی برای مردم بازگو شود.

  دبیر جامعه اسلامی علوم پزشکی مشهد ادامه داد: قوانین برخورد در حوزه اقتصادی باید مورد بازنگری قرار گیرد، مسئله فساد در حال حاضر مسئله اصلی کشور است و در این حوزه باید طرح ارائه شود. اقداماتی که در چند ماه اخیر اتفاق افتاد بسیار قابل تقدیر است برای مثال می‌توان به شفاف‌سازی آستان قدس رضوی در حوزه مالی اشاره کرد و ما از همه دستگاه‌های دولتی و خصوصی درخواست داریم که منابع مالی خود را شفاف سازی کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.