• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » فضای مجازی مانند چاقوی دولبه است
  کد خبر : 1947139

  فضای مجازی مانند چاقوی دولبه است

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بانوی کوثر، مریم قلی زاده استاد ممیزی آموزش ناجا در سالن اجتماعات شهید رجایی استانداری اردبیل در خصوص  تاثیر فضای مجازی بر زندگی زناشویی گفت: امروزه حضور در شبکه های مجازی تهدیدی بر علیه خانواده هاست که منجر به بروز…

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بانوی کوثر، مریم قلی زاده استاد ممیزی آموزش ناجا در سالن اجتماعات شهید رجایی استانداری اردبیل در خصوص  تاثیر فضای مجازی بر زندگی زناشویی گفت: امروزه حضور در شبکه های مجازی تهدیدی بر علیه خانواده هاست که منجر به بروز آسیبهای اجتماعی و خانوادگی را شامل می شود.

  وی از شبکه های های اجتماعی به عنوان یک تهدید شناخته شده یاد کرد و گفت: فضای مجازی ، اینترنت یک ابزار و تکنولوژی است که استفاده خیلی متفاوتی دارد در واقع در خیلی از جاها از این فضا به عنوان چاقوی دولبه یاد می شود یعنی همانقدر که می تواند مفید باشد به همان اندازه نیز مضر است .

  وی گفت: خیلی از افراد با استفاده از شبکه های اجتماعی به کسب و کار و فعالیت و اقتصاد بالایی رسیدند و سبک زندگی و شکل زندگی خود را تغییر دادند.

  قلیزاده با اشاره به اینکه چرا به هنگام برگزاری کارگاههای آموزشی فضای مجازی همیشه ذهن و فکر ما به سمت و سوی منفی آن می رود گفت: همانطور که می دانید شبکه های مجازی و وای فای محصول تولید کشورهای غرب می باشد اما بیشترین کاربران فضای مجازی از کشورهای جهان سوم و توسعه نیافته هستند کشورهایی که از جامعه سنتی به سمت مدرنیته حرکت می کنند ولی فرهنگ و نوع استفاده آن را بلد نیستند.

  وی گفت: طبق آمار رسمی فناوری اطلاعات ۷۳% کاربران شبکه های اجتماعی ایرانیان هستند یعنی به طور عموم ۵۳% و اختصاصی ۷۳% ، ۱۸ الی ۳۰ ساله نسل جوان ما کاربران شبکه های اجتماعی هستند .

  وی یاد آور شد : آمار استفاده از شبکه ها و میزان استفاده مردم دنیا از فضای مجازی ۱۶ ساعت در ماه است و این در حالی است که این آمار در کشور ما روزانه ۵الی ۹ ساعت از شبکه های مجازی استفاده می کنند .

  کارشناس ممیزی ناجا گفت: اولین زلزله خفیفی که وارد زندگی ما می شود از همین جا شروع شده که تایم شبانه روز ۴ ساعت یک انسان نرمال نیاز دارد در حالی که ۷الی ۸ ساعت سرکار هستیم که در ۸ ساعت باقی مانده باید نیازهای روحی و جسمی را تامین کرد که طبق اصلی ترین هرم نیاز انسان نیاز به محبت، عشق و احترام است .

  وی اظهار داشت : حداکثر استفاده یک فرد از اینترنت و تلفن نهایتا ۵۰ دقیقه در روز می باشد که اگر از این مقدار تجاوز کند آسیبهای جدی و متعددی بر پیکره خانواده وارد خواهد شد.

  وی خاطر نشان کرد: طی تحقیقات انجام یافته افرادی که از اینترنت و فضای مجازی استفاده می کنند اعتماد به نفس پایینی دارند و نمی توانند ارتباطی با اطرافیان برقرار نمایند اصلی ترین عامل طلاق عاطفی در بین زوجین کمرنگ شدن کلام است وقتی باهم حرف نمی زنند در واقع از هم دور شده و فاصله بین آنها ایجاد می شود .

  وی به خاصیت شبکه های اجتماعی اشاره کرد و گفت: کم هزینه بودن ، سهولت و گمنام بودن کاربر آن از مشخصه اصلی فضای مجازی است که گمنام بودن کاربر خیلی خطرناک و تهدید آمیز است چون با هویت جعلی وارد می شوند و مخاطب مورد نظر گمنام است که یک نوع تهدید برای خانوادهاست.

  وی به راهکار لازم در استفاده از فضای مجازی در خانوادها را ضروری دانست و گفت: ۱- تایم استفاده از شبکه های فضای مجازی در خانواده نباید بیشتر از ۵۰ دقیقه باشد .۲- تایم های طلایی یعنی به هیچ عنوان گوشی سرسفره، به هنگام غذا خوردن و تخت خواب باشد. ۳- محدود کردن حساب کاربری  ۴- هرمطلبی را در فضای مجازی به اشتراک نگذارید. ۵- مراقب پروفایلتون باشید به هیچ عنوان متنی که گویای احساس تان باشد در آن نگذارید و یا زیاد دیلت اکانت نکنید.

  منبع: راه دانا
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.