• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اقتصادی » دیدار طیب نیا با رئیس مجلس نمایندگان چک
  کد خبر : 1947127

  دیدار طیب نیا با رئیس مجلس نمایندگان چک

  به گزارش ایران ویج به نقل از حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان که به منظور شرکت در اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چک به پراگ سفر کرده است، ظهر پنجشنبه با «یان هاماچک» رئیس مجلس نمایندگان جمهوری چک دیدار کرد. یان هاماچک در این دیدار…

  به گزارش ایران ویج به نقل از حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان که به منظور شرکت در اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چک به پراگ سفر کرده است، ظهر پنجشنبه با «یان هاماچک» رئیس مجلس نمایندگان جمهوری چک دیدار کرد.

  یان هاماچک در این دیدار با اشاره به روابط خوب و رو به رشد دو کشور و تبادل هیأت های مختلف سیاسی و اقتصادی بین دو کشور در سال جاری، بر گسترش هر چه بیشتر روابط در همه زمینه ها تأکید کرد. وی با ابراز خرسندی از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی بین ایران و چک، بر آمادگی و علاقه مندی شرکتهای چکی برای سرمایه گذاری مشترک در حوزه صنایع بویژه خودروسازی و احداث خطوط ریلی در ایران تأکید نمود.

  در این دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی و همکاری های رو به افزایش دو کشور در بخش اقتصادی، به ظرفیت ها و قابلیت های چشمگیر کشورمان در حوزه تجارت، انرژی، صنایع و معادن و نیز موقعیت ممتاز کشورمان در منطقه اشاره و خاطرنشان کرد جمهوری اسلامی ایران با توجه به سابقه خوب فعالیت شرکتهای چکی در ایران، از سرمایه گذاری شرکت های چکی در ایران در حوزه های یادشده استقبال می کند. طیب نیا همچنین خواستار افزایش همکاریها و تعاملات بانکی بین دو کشور بعنوان پیش نیاز توسعه همکاریهای اقتصادی گردید.

  وی هچنین با اشاره به ضرورت بسترسازی قانونی زمینه های همکاری اقتصادی دو کشور،تصویب موافقتنامه همکاریهای اقتصادی دو کشور در مجلس شورای اسلامی را گام مهمی در توسعه روابط دو جانبه دانست.

   

  منبع: خبرگزاری تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.