• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » بی‌توجهی برنامه ششم توسعه به کشاورزی/ بخش کشاورزی صدرنشین رشد اقتصاد
  کد خبر : 1947125

  بی‌توجهی برنامه ششم توسعه به کشاورزی/ بخش کشاورزی صدرنشین رشد اقتصاد

  مسعود اسدی رئیس تشکل های بخش کشاورزی ، با اشاره به اینکه ۳۳ درصد رشد اقتصاد را بخش کشاورزی به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: آمار نشان می‌دهد که حدود ۳۰ درصد مردم کشور روستا نشین هستند، لذا می توان گفت کشاورزی مهم ترین رکن اقتصاد به شمار می رود. وی افزود: سرمایه گذاری…

  کشاورزیمسعود اسدی رئیس تشکل های بخش کشاورزی ، با اشاره به اینکه ۳۳ درصد رشد اقتصاد را بخش کشاورزی به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: آمار نشان می‌دهد که حدود ۳۰ درصد مردم کشور روستا نشین هستند، لذا می توان گفت کشاورزی مهم ترین رکن اقتصاد به شمار می رود.
  وی افزود: سرمایه گذاری صنعت اگر در بخش کشاورزی صورت گیرد، علاوه بر ایجاد ثروت و ارزش افزوده حاصل از صادرات، دیگر هیچ گونه دغدغه‌ای درخصوص اشتغال جوانان وجود نخواهد داشت.
  اسدی از سنتی بودن کشاورزی کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: منابع آب‌های زیرزمینی در چند دهه گذشته به عنوان مهم ترین دارایی کشور، از سوی کشاورزان بدون ایجاد ثروت،  برداشت شده است.
  رئیس تشکل های بخش کشاورزی  ادامه داد: سرمایه گذاری گسترده در حوزه های صنایع تبدیلی و تکمیلی،بازرگانی و زیر ساخت ها می تواند رشد و توسعه ۵۰ درصدی بخش کشاورزی را در پی داشته باشد.
  وی در پاسخ به این سوال که در برنامه ششم توسعه، میزان سرمایه گذاری بخش کشاورزی چقدر است، بیان کرد: بخش کشاورزی با توجه به آنکه قدرت بخش های صنعت و بازرگانی را ندارد تا بتواند قوانین را به نفع خود تدوین و تصویب کند لذا در برنامه ششم توسعه  به بخش کشاورزی توجه چندانی نشده است.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.