• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » مسئولان وظایف خود را گردن دیگران نیاندازند
  کد خبر : 1947123

  مسئولان وظایف خود را گردن دیگران نیاندازند

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صاحب‌نیوز، ازآنجایی‌که موضوع عفاف و حجاب یکی از مطالبات اساسی و بنیادین در نظام انقلاب اسلامی و مورد تأکید در بیانات امام راحل و رهبر معظم انقلاب و همچنین وصیت‌نامه شهداست، جمعی مطالبه گر مردمی به نمایندگی از همه افرادی…

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صاحب‌نیوز، ازآنجایی‌که موضوع عفاف و حجاب یکی از مطالبات اساسی و بنیادین در نظام انقلاب اسلامی و مورد تأکید در بیانات امام راحل و رهبر معظم انقلاب و همچنین وصیت‌نامه شهداست، جمعی مطالبه گر مردمی به نمایندگی از همه افرادی که دل درگرو افزایش و بهبود عفاف و حجاب در جامعه هستند به ارگان‌های متعدد و مورد خطاب قانون مراجعه و مطالب و درخواست‌های خود را در حوزه عفاف و حجاب از آن دستگاه ارائه می‌کنند.

  پویش مطالبه گران مدافع حریم خانواده این بار برای مطالبه گری مبحث عفاف و حجاب و تحویل طومار مردمی امضاشده توسط مردم در روز راهپیمایی عفاف و حجاب که در آن بندهای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی درج‌شده بود به اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان اصفهان مراجعه کردند.

  این جمع صمیمی مطالبه گر در تلاش هستند تا بابیان مسائل اساسی مطرح در قانون با همراه کردن مسئولان اجرایی و متولی در استان آن‌ها را در ایجاد فضایی در تراز اسلام و انقلاب اسلامی که موردنظر اهل‌بیت (ع) و رضای خداوند در آن قرار دارد سوق دهند.

  * دستور کارها و هدف‌گذاری‌های خود را در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر مشخص کرده‌ایم

  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان بابیان اینکه این اداره کل یک دستگاه حاکمیتی است، اظهار کرد: خزانه‌داری و سرمایه‌گذاری دو حوزه تخصصی و کاری اداره کل اقتصاد و دارایی استان است.

  علی صبوحی با اظهار بر اینکه برخلاف تصور عموم مردم، این اداره با اداره کل مالیات متفاوت است، با ابراز تأسف گفت: مردم زمانی که کلمه دارایی می‌شوند فوراً آن را با مالیات اشتباه می‌گیرند درصورتی‌که وظایف هرکدام مجزا است.

  وی با اشاره به وظیفه خزانه‌داری استان، خاطرنشان کرد: توجه به دریافت و پرداخت کلیه دستگاه‌های اجرایی استان ازلحاظ کیفی و نظارت دقیق بر ثبت و ضبط کلیه اموال و دارایی دستگاه‌های دولتی استان ازجمله وظایف این مجموعه است.

  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان در خصوص نحوه نظارت این اداره کل توضیح داد: نظارت مطرح‌شده توسط هر یک از ذی‌حسابان اداره کل امور اقتصادی و دارایی که در هر یک از دستگاه ها منتسب می‌شوند انجام می شود و بر اجرای صحیح بودجه توسط هر یک از دستگاه دولتی نظارت انجام می‌دهند.

  صبوحی، بابیان اینکه توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به‌عنوان محور کار ذی‌حسابان قرارگرفته است، اظهار کرد: ایجاد شفافیت، نظم و انضباط مالی در دستگاه‌ها، مدیریت منابع و مصارف با توجه به محدودیت منابع و اولویت‌بندی و جلوگیری از هزینه‌های غیرضروری ازجمله دستور کارهای اصلی ذی‌حسابان اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان در دستگاه‌ها است.

  وی هدایت دستگاه‌ها برای خریدهای خود از تولیدات داخلی برای حمایت از کالای ایرانی و ممنوعیت خرید کالای خارجی را به‌عنوان سیاست اصلی در دستگاه بیان کرد.

  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان با اشاره به برخی از فعالیت‌های معاونت اقتصادی این اداره کل، اظهار کرد: تجزیه‌وتحلیل موضوعات اقتصادی استان و پیگیری وظایف سرمایه‌گذاری در استان به‌منظور حمایت و تسهیل از سرمایه‌گذاری خارجی ازجمله وظایف این معاونت است.

  صبوحی یادآور شد: بنا به دستور استاندار اصفهان توجه به سرمایه‌گذاری داخلی هم در حال حاضر انجام می‌شود.

  وی بابیان اینکه در ابتدای هرسال شورای امربه‌معروف و نهی از منکر وزارتخانه وظایف اجرایی با محورهای مشخص را برای دستگاه‌های زیرمجموعه خود ارسال می‌کند، گفت: خوشبختانه این اداره کل نیز بر اساس آن محورها برنامه یک‌ساله خود را تدوین و اجرایی کرده است.

  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان با اشاره به برگزاری منظم جلسات دبیران امربه‌معروف حوزه مالی و اقتصادی که بانک‌ها و بیمه‌ها نیز در آن مجموعه قرار می‌گیرند، تأکید کرد: کلیه مصوبات آن جلسات به متولیان مسئول ابلاغ می‌شود.

  صبوحی با اظهار بر اینکه در این اداره برنامه‌هایی با موضوعات فرهنگی و امربه‌معروف پیگیری و اجرا می‌شود و سابقه خوبی هم در این زمینه‌داریم، گفت: برگزاری ویژه‌برنامه روز عفاف و حجاب و حضور بانوان در گلزار شهدا و تجدید میثاق با شهدای گران‌قدر و نشست تحکیم بنیان خانواده ازجمله برنامه‌های اجراشده توسط اداره کل است.

  وی خاطرنشان کرد: در ارتباط با شورای امربه‌معروف، بر اساس سیاست‌های ابلاغی از طرف وزارتخانه و استان، دستور کارها و هدف‌گذاری‌های خود را مشخص کرده‌ایم.

  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان اظهار کرد: این دستور کارها را در سطح اداره، خانواده کارکنان و مراجعانی که در اداره کل حضور پیدا می‌کنند به سطح عملیاتی رسانده‌ایم.

  * دشمن به دنبال سست کردن بنیان خانواده در کشور است

  معاون سازمان‌ها و ادارات ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان بابیان اینکه پویش مردمی مدافعان حریم خانواده به دنبال تحقق مطالبات مردمی در خصوص عفاف و حجاب هست، گفت: در حوزه عفاف و حجاب، شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۶ دستگاه را در مصوبه‌ای مورد خطاب خود قرار داده است.

  رضایی با اشاره به برنامه ۱۰ گانه عفاف و حجاب استانی که مربوط به همه دستگاه‌ها است، تأکید کرد: این برنامه‌ها باید به‌صورت ویژه در مورد کارکنان و خانواده‌های آنان مدنظر قرار بگیرد.

  وی با اظهار بر اینکه در ۲۱ تیرماه راهپیمایی مدافعان حریم خانواده در استان اصفهان انجام و مورد استقبال خوب مردم قرار گرفت، اظهار کرد: مهم‌ترین مسئله که از آن موقع مطرح‌شده است این هست که دستگاه‌های دولتی و اداری در حیطه وظایف خود چه مقدار به موضوع عفاف و حجاب دقت و رسیدگی داشته‌اند؟

  معاون سازمان‌ها و ادارات ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به بنرهای مطالبه گری که در روز راهپیمایی توسط مردم خطاب به مسئولان دستگاه‌ها امضاشده بود، گفت: با رساندن این بنرهای مطالبه گری به دست مسئولان با حضور جمعی از خانواده شهدا و پویشگران مردمی مدافعان حریم خانواده از آن‌ها پیگیری مجدانه و بیش‌ازپیش مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص عفاف و حجاب مطالبه می‌شود.

  رضایی اولویت قرار دادن ارزش‌های اسلامی را دارای اهمیت عنوان کرد و افزود: دشمن تمام تلاش خود را برای سست کردن بنیان خانواده در کشور ما قرار داده است.

  وی تصریح کرد: به‌راستی چه‌کارهایی در این زمینه برای مقابله با آن توسط دستگاه‌ها انجام‌شده است؟ حتی می‌توان یادآور شد اگر به موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر دقت کافی می‌شد مسائلی همچون اختلاس ۸ هزارمیلیاردی و حقوق‌های نجومی اتفاق نمی‌افتاد.

  * چرا همه وظایف را به همدیگر پاس‌کاری می‌کنیم؟

  یکی از افراد عضو پویش مردمی مدافعان حریم خانواده بابیان اینکه همه فعالیت‌هایی که در دنیا انجام می‌شود در معرض امتحان الهی است، تأکید کرد: باید بدانیم امروز هر مسئولیتی که بر عهده ما است به‌واسطه خون هزاران شهید که جان خود را برای اعتلای اسلام و انقلاب اسلامی گذاشته‌اند به دست ما رسیده است.

  وی مصوبه عفاف و حجاب شورای عالی انقلاب فرهنگی را نه‌تنها رسیدگی به عفاف و حجاب ظاهری بلکه شامل تک‌تک وظایف دستگاه برای مصونیت بخشی و رعایت موازین اسلامی اظهار کرد و گفت: اگر تک‌تک ما به وظایف خود خوب عمل کنیم، به نتیجه مطلوب و خوبی می‌رسیم نه اینکه کارها را به یکدیگر پاس‌کاری کنیم.

  این فرد با اظهار بر اینکه باید خود را پاسخگو در برابر خون شهدا بدانیم، تأکید کرد: در حوزه امربه‌معروف در دستگاه‌ها باید برنامه‌های بلندمدت داشته باشیم و از انجام هرگونه برخوردهای سلیقه‌ای و مقطعی در این زمینه خودداری شود.

  همچنین در خصوص رعایت شئون اسلامی توسط کارکنان ادارات به‌ویژه بانک‌ها مطالباتی مطرح شد.

  یکی دیگر از مطالبه گران پویش مردمی مطالبه گران خانواده بابیان اینکه زمانی که انقلاب کردیم حدومرز نداشتیم، گفت: اگر مثل زمان انقلاب همه باهم باشیم و همگی در میدان حاضر شویم مشکلات در سطح جامعه حل می‌شود.

  وی با اظهار بر اینکه متأسفانه مسئولان تماشاچی شده‌اند، تصریح کرد: چرا همه وظایف را به همدیگر پاس‌کاری می‌کنیم؟

  * مطالبات پویش مردمی مدافعان حریم خانواده دغدغه همه است

  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان بابیان اینکه ما در جایگاه وزارت اقتصاد و دارایی نیستیم، گفت: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب برای وزارت اقتصاد و دارایی بیشتر مربوط به حوزه گمرک است، البته همان‌طور که قبلاً هم گفته شد وظایف ما در دو حوزه تخصصی خزانه دارای و سرمایه‌گذاری است.

  صبوحی، مسائل احیای امربه‌معروف و نهی از منکر و مطالبات پویش مردمی مدافعان حریم خانواده را دغدغه همه عنوان و تأکید کرد: افتخار می‌کنیم که در این زمینه بتوانیم کاری انجام دهیم.

  وی افزود: به خواست خدا در جلسه شورای هماهنگی استان که دیگر نهادهای اقتصادی استان حضور دارند مطالبات پویشگران مدافع حریم خانواده طرح خواهد شد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از صاحب‌نیوز، وظایف وزارت اقتصاد و دارایی مشخص‌شده در قانون راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به شرح ذیل است:

  ۱- اهتمام بیشتر در ممانعت از ورود غیرقانونی پوشاک و محصولات فرهنگی مغایر باعفت عمومی و شئون اسلامی با توجه به قوانین مربوطه.

  ۲- ممنوعیت ورود، تولید و عرضه مجسمه‌ها، عروسک‌ها، مانکن‌ها و تابلوهای مروج ضد عفاف نظیر نقاشی، فرش، روزنامه و … .

  ۳- تدوین قوانینی برای ممنوعیت عرضه لباس‌های دست‌دوم خارجی.

  ۴- وضع تعرفه گمرکی ویژه‌بر پوشاک و محصولات فرهنگی و کالاهای مغایر باعفت عمومی و شئون اسلامی.

  ۵- نظارت دقیق بر واردات و صادرات و ترانزیت (عبور) تمامی کالاها (ازجمله ‌کالاهای فرهنگی، مواد غذایی، دارویی، آرایشی، پوشاک و …) با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط.

  منبع: راه دانا
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.