• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » قطار اقتصاد جهانی در حال خروج از ریل
  کد خبر : 1946031

  قطار اقتصاد جهانی در حال خروج از ریل

  بر اساس آمارهای به دست آمده از رشد اقتصادی جهان در سال‌های اخیر، اقتصاد همچنان در شوک بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی مانده است. همچنان رشد اقتصاد جهانی بعد از بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی از شوک بیرون نیامده و با کندی پیش می‌رود. این در حالی است که رشد اقتصاد جهانی در سال گذشته…

  بر اساس آمارهای به دست آمده از رشد اقتصادی جهان در سال‌های اخیر، اقتصاد همچنان در شوک بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی مانده است.

  ۱۹
  همچنان رشد اقتصاد جهانی بعد از بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی از شوک بیرون نیامده و با کندی پیش می‌رود.

  این در حالی است که رشد اقتصاد جهانی در سال گذشته میلادی با رسیدن به ۳.۱ درصد، به عنوان کمترین رقم از سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی به بعد محسوب می‌شود.

  همچنین روند ضعیف اقتصادی در اقتصادهای نوظهور بیشتر قابل دیدن است، ضمن اینکه پیش‌بینی می‌شود رشد اقتصادی جهانی در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۲.۱ درصد برسد.

  بر اساس تحلیل‌های انجام گرفته در نیمه نخست سال جاری میلادی بر روی اقتصادهای صنعتی و پیشرفته؛ به دلیل کاهش حجم سرمایه‌گذاری، نامساعد بودن فضای کسب و کار و نیز عملکرد ضعیف در تجارت خارجی، اقتصاد آنها هم با کندی پیش خواهد رفت.

  همچنین حال و هوای اقتصادی منطقه یورو نیز ناخوش گزارش می‌شود و برآوردهای انجام گرفته نشان می‌دهد که رشد اقتصادی قاره سبز در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱.۷ درصد باشد؛ این درحالی است که میزان رشد اقتصادی منطقه یورو در سال ۲۰۱۵ میلادی ۲.۱ درصد ثبت شده بود.

  کارشناسان مسائل اقتصادی بر این باور هستند که اقتصادهای نوظهور نیز در سال های اخیر ضرب‌آهنگ رشد اقتصادی خود را از دست داده‌اند و رشد اقتصادی ۷.۵ درصدی آنها در سال ۲۰۱۰ میلادی به رشد اقتصادی ۴ درصد در سال ۲۰۱۵ میلادی تبدیل شده است.

  بر همین اساس، کارشناسان بازار معتقد هستند که قطار اقتصاد جهانی در حال خارج شدن از ریل خود است.

  منبع : مهر

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.