• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » خطای کارکنان، نقص فنی و صعب العبوری منطقه، عوامل حادثه سمنان
  کد خبر : 1945837

  خطای کارکنان، نقص فنی و صعب العبوری منطقه، عوامل حادثه سمنان

    به گزارش ایران ویج به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی،کمیسیون عالی سوانح راه آهن جمهوری اسلامی در دومین اطلاعیه صادره حادثه ریلی در استان سمنان را در سه بخش’سانحه ریلی’،’ حادثه آتش سوزی’ و ‘ امداد و مدیریت بحران’ مورد ارزیابی قرار داد که به ترتیب خطای کارکنان، نقص فنی و…

  سمنان

   

  به گزارش ایران ویج به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی،کمیسیون عالی سوانح راه آهن جمهوری اسلامی در دومین اطلاعیه صادره حادثه ریلی در استان سمنان را در سه بخش’سانحه ریلی’،’ حادثه آتش سوزی’ و ‘ امداد و مدیریت بحران’ مورد ارزیابی قرار داد که به ترتیب خطای کارکنان، نقص فنی و صعب العبوربودن منطقه دلایل بروز و تشدید صدمات و جان باختن هموطنان در این سانحه اعلام شد.

  کمیسیون عالی سوانح راه آهن ضمن ابراز همدردی مجدد با خانواده های داغدار و آسیب دیدگان حادثه برخورد دو قطار مسافری در تاریخ پنجم آذر ماه سال جاری و پیرو نخستین اطلاعیه این کمیسیون، بررسی های فنی حادثه فوق الذکر را با جمع آوری اطلاعات میدانی، اخذ نظرات کارشناسی و سایر مدارک گردآوری شده و با برگزاری جلسات متعدد ادامه داده و تصمیمات اخذ شده را به منظورتنویر افکار عمومی اعلام کرد.

  بر اساس این گزارش حادثه اتفاق افتاده در سه بخش ‘سانحه ریلی’،’ حادثه آتش سوزی’ و ‘ امداد و مدیری بحران’ مورد ارزیابی قرار گرفت.

  کمیسیون عالی سوانح راه آهن جمهوری اسلامی اعلام کرد: در بخش ‘سانحه ریلی’ از کارکرد درست سیستم کنترل اتوماتیک قطار(ATC ) اطمینان حاصل شد و وقوع سانحه ناشی از خطای انسانی تعدادی از کارکنان راه آهن شمال شرق یک که به طور مستقیم نقش داشته ا ند مشخص و نوع قصور آنها تعیین شد که نظریه این کمیسیون برای ادامه رسیدگی مطابق رویه قانونی به قوه قضائیه ارسال خواهد شد.

  همچنین این کمیسیون در بخش’ سانحه آتش سوزی’ با احصاء نظرات کارشناسان سازمان آتش نشانی شهرداری شاهرود علت بروز آتش سوزی را اتصال کوتاه ناشی از برخورد شدید اولیه میان واگن ها و ایجاد شوک شدید مکانیکی به سیستم برق موجود در واگنها اعلام کرد.

  کمیسیون عالی سوانح راه آهن جمهوری اسلامی در بخش ‘ امداد و مدیریت بحران’ نیز اعلام کرد: پس از سانحه ریلی، بر اثر صعب العبور بودن مسیر منتهی به محل حادثه و نیز سرمای شدید عملیات امداد رسانی در حد انتظار مقدور نبوده است.

  جزئیات بیشتر این حادثه در گزارشهای فنی مربوطه، مستند و به مراجع ذیربط ارسال می شود.

  این کمیسیون در بخش دیگری ازاطلاعیه خود خاطر نشان کرد که براساس تجربیات حاصل از بررسی و تحلیل حادثه اخیر، پیشنهاداتی به منظور پیشگیری از وقوع سوانح ریلی مشابه تدوین شده و برای اجرا به مراجع مربوطه ارجاع و پیگیری های لازم برای تحقق این موارد انجام می شود.

  منبع: باشگاه خبرنگارن
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.