• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » چه کسانی بازنشسته پیش از موعد می‌شوند؟
  کد خبر : 1945766

  چه کسانی بازنشسته پیش از موعد می‌شوند؟

  کارکنانی که تصمیم می‌گیرند قبل از رسیدن به سن بازنشستگی قانونی و اتمام دوران خدمت، بنا به دلایلی کناره‌گیری خود را از خدمت درخواست کنند، بازنشسته پیش از موعد نامیده می‌شوند. در واژه‌نامه تخصصی (ترمینولوژی) آموزش و پرورش در خصوص واژه بازنشستگی/retirement آمده است: دوره کاهش فعالیت یا عدم اشتغال بیمه شده، معمولاً به سبب…

  کارکنانی که تصمیم می‌گیرند قبل از رسیدن به سن بازنشستگی قانونی و اتمام دوران خدمت، بنا به دلایلی کناره‌گیری خود را از خدمت درخواست کنند، بازنشسته پیش از موعد نامیده می‌شوند.

  ۱
  در واژه‌نامه تخصصی (ترمینولوژی) آموزش و پرورش در خصوص واژه بازنشستگی/retirement آمده است: دوره کاهش فعالیت یا عدم اشتغال بیمه شده، معمولاً به سبب خستگی ناشی از کار یا کهولت سن که غالباً در اواخر عمر، بدون انجام کار، حقوق خود را از صندوق اداره بازنشستگی یا مؤسسه دریافت می‌کند.

  کناره‌گیری از خدمت در سن پیری، تقاعد، دورانی را که معمولاً در اواخر عمر، عضو اداره یا مؤسسه‌ای پس از مدتی خدمت، بدون انجام دادن کار، حقوق خود را از صندوق آن اداره یا مؤسسه دریافت می‌کند.

  بازنشستگی پیش از موعد/ early retirement: وضع کارکنانی که تصمیم می‌گیرند قبل از رسیدن به سن بازنشستگی قانونی و اتمام دوران خدمت، بنا به دلایلی کناره‌گیری خود را از خدمت درخواست کنند.

  بازخرید/redeem: پرداخت حقوق و مزایای ناشی از سابقه خدمت به کارکنان یک مؤسسه یا سازمان پس از کناره‌گیری او از ادامه کار در آن مؤسسه یا سازمان.

  مزایای قانونی که یک کارگر یا کارمند پس از مدتی خدمت در یک سازمان یا شرکت دریافت می‌کند و از ادامه کار در آن سازمان دست می‌کشد.

  بازداشت [کارمند]/confinement؛detention : وضع کارمندی که به موجب قرارهای صادره از مراجع ذی صلاح قضایی تا صدور حکم قطعی، در توقیف به سر برده یا برابر مقررات انضباطی در بازداشتگاه یا محل خدمتی تحت نظر قرار گرفته باشد.

  توقیف، حبس، گرفتاری، محبوس، زندان، درمیان و فاصله برزخ، فاصله، سِجن، محبس.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.