• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » تبدیل واحد پولی به تومان شوک کوتاه مدت دارد
  کد خبر : 1945598

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس :

  تبدیل واحد پولی به تومان شوک کوتاه مدت دارد

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تبدیل واحد پولی کشور از ریال به تومان اثرات کوتاه مدت در بازارهایی مثل ارز دارد گفت: این موضوع تاثیر چندانی روی ارزش پولی ندارد و اثرات کوتاه مدت آن نیز از بین خواهد رفت. سید حسن حسینی شاهرودی گفت: حذف یک صفر از واحد پولی…

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تبدیل واحد پولی کشور از ریال به تومان اثرات کوتاه مدت در بازارهایی مثل ارز دارد گفت: این موضوع تاثیر چندانی روی ارزش پولی ندارد و اثرات کوتاه مدت آن نیز از بین خواهد رفت.

  ۱

  سید حسن حسینی شاهرودی گفت: حذف یک صفر از واحد پولی کشور و تبدیل واحد پول از ریال به تومان که در هیئت دولت تصویب شده است یک تصمیم شجاعانه نیست و اگر دولت برای مشکلات اساسی تر واحد پول کشور تصمیم گیری می‌کرد اثرات آن برای کشور قابل ملاحظه تر بود.

  وی افزود: دولت باید مانند کشور ترکیه برای بهبود وضعیت واحد پولی شجاعانه ورود می کرد و با گرفتن جلسات کارشناسی در بین دولت، مجلس و سایر کارشناسان در خصوص موضوعاتی مثل حذف سه صفر از واحد پول ملی اقدام می کرد.

  حسینی ادامه داد، این تبدیل واحد پولی تنها در خوانش واحد پولی کشور اثر دارد و این موضوع را تسهیل می کند.

  وی افزود: این تغییر احتمالا در کوتاه مدت به بازار ارز کشور شوک وارد کرده ولی اثرات کوتاه مدت آن نیز با تحولات بازار از بین می‌رود.

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس در انتها گفت: این بحث در هیئت دولت تصویب شده است و برای اجرایی شدن تغییر واحد پول ملی باید به مجلس و کمیسیون اقتصادی برود و بعد از آن تایید شورای نگهبان را بگیرد.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.