• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » افزایش ۳ برابری بودجه آموزش و پرورش استثنایی
  کد خبر : 1945560

  افزایش ۳ برابری بودجه آموزش و پرورش استثنایی

  رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از افزایش ۳ برابری بودجه این سازمان در سال ۹۶ خبر داد و گفت: ۴ تا ۵ برابر یک دانش آموز عادی برای یک دانش‌آموز استثنایی هزینه می‌شود. مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اظهار داشت: بودجه آموزش و پرورش استثنایی ۳ برابر شده است و…

  رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از افزایش ۳ برابری بودجه این سازمان در سال ۹۶ خبر داد و گفت: ۴ تا ۵ برابر یک دانش آموز عادی برای یک دانش‌آموز استثنایی هزینه می‌شود.

  ۱
  مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اظهار داشت: بودجه آموزش و پرورش استثنایی ۳ برابر شده است و توانسته‌ایم در حوزه سرویس ایاب و ذهاب و خدمات حمایتی گام‌های بیشتری برداریم.

  وی با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش استثنایی کیفی شده است، ادامه داد: در آزمون استخدامی اخیر ادارات، ۳۰۰ سهیمه استخدامی از بین معلولان با تحصیلات بالا حضور دارند و با این روند سعی داریم زمینه اشتغال معلولان را نیز فراهم کنیم.

  قدمی با تأکید بر اهمیت پیشگیری از معلولیت، تصریح کرد: ۷۰ درصد معلولیت‌ها با آزمایش‌های قبل از ازدواج قابل پیشگیری است؛ باید از ازدواج‌های فامیلی بدون تست ژنتیک جلوگیری شود و فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری از معلولیت در کل جامعه ایجاد شود.

  وی از شناسایی ۲۷ هزار دانش‌آموز دیرآموز در سطح کشور در سال جاری خبر داد و گفت: در همین راستا محتوا و فیلم آموزشی ویژه معلمان مدارس عادی برای تدریس دانش‌آموزان دیر آموز تهیه شده و در اختیار استان‌ها قرار گرفته است.

  معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تفاوت‌های فردی، یکی از مقولات مورد توجه در آموزش و پرورش را شاخص توجه به تفاوت‌های فردی عنوان کرد و ادامه داد: هر چه نظام آموزشی انعطاف داشته باشد و سطح آموزشی مخاطبین را افزایش دهد دارای کیفیت است.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.