• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » ۶۴۲هزار نفر در صف وام ۱۰ میلیونی ازدواج
  کد خبر : 1945533

  ۶۴۲هزار نفر در صف وام ۱۰ میلیونی ازدواج

  مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه هم اکنون ۶۴٢ هزار نفر در صف وام ۱۰ میلیونی ازدواج هستند از ثابت ماندن نرخ سود بانکی تا پایان سال خبر داد. علی اصغر میر محمد صادقی در نشستی خبری که به منظور تشریح عملکرد نظام بانکی در حوزه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به ویژه تسهیلات…

  مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه هم اکنون ۶۴٢ هزار نفر در صف وام ۱۰ میلیونی ازدواج هستند از ثابت ماندن نرخ سود بانکی تا پایان سال خبر داد.

  ۱

  علی اصغر میر محمد صادقی در نشستی خبری که به منظور تشریح عملکرد نظام بانکی در حوزه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به ویژه تسهیلات ازدواج در بانک مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: پس از ابلاغ بودجه ٩۵ تمامی بانک ها ملزم به پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیونی ازدواج شدند.

  وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا پایان سال به یک تا یک میلیون و دویست هزار نَفَر تسهیلات ازدواج پرداخت کنیم، افزود: این در حالی است که هم اکنون ۶۴٢ هزار نفر در صف هستند که از این تعداد ٣۴۴ هزار نفر مراحل تکمیل پرونده را سپری می کنند.

  به گفته میرمحمد صادقی،‌ از سال۱۳۸۷ تا ١۶ آذر ٩۵ حدود ٢۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به ٨ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر پرداخت شده است.

  این مقام مسئول در بانک مرکزی ضمن اشاره به اینکه امسال نیز ۵۹۰ هزار نفر مبلغ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان وام گرفتند،‌ادامه داد: در سال جاری به ۹۰ هزار نفر در مردادماه، ۱۱۰ هزار نفر در شهریور، ۹۰ هزار نفر در مهر ماه و ٨۶ هزار نفر در ابان ماه تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی پرداخت شده است.

  مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی تصریح کرد:‌ کل تسهیلات پرداختی به بنگاه های کوچک و متوسط در کل کشور ١٢ هزار میلیارد تومان بود که شامل ١٧ هزار و ۷۰۰ بنگاه ، ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به مشتریان بانک ها و ۶۰۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت غیر مستقیم می شود.

  وی در بخشی از سخنان خود با تأکید براینکه تا پایان سال جاری نرخ سود تغییر نمی کند درباره نرخ سود بازار بین بانکی، گفت: با اقدامات بانک مرکزی توانستیم نرخ میانگین بازار را کنترل کنیم و این نرخ اکنون به ١٨.٩ درصد رسیده است. البته در بازار نرخ ١٧درصد، ١٨ درصد و حتی ۲۰ و ٢۴ درصد هم داشتیم ولی اکنون نرخ میانگین بهره بین بانکی حدود ١٩ درصد است. اکنون ٩٨ درصد معاملات بین بانکی یک شبه است.

  * لیزینگ مسکن همچنان روی میز شورای پول و اعتبار

  مدیر کل اداره اعتبارات بانک مرکزی همچنین از پرداخت ١٢ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط خبر داد و و درباره تعیین تکلیف لیزینگ مسکن نیز یاداور شد که این پیشنهاد در حال بررسی در شورای پول و اعتبار است.

  میرمحمد صادقی درباره سود تسهیلات صندوق سپرده پس انداز یکم، عنوان کرد: وام‌های پرداختی از طریق صندوق پس انداز یکم با توجه به سپرده‌ای که به مدت یکسال در آن قرار می‌گیرد قابلیت کاهش نرخ سود بازپرداخت را دارد اما در مورد وام اوراق‌دار با توجه به اینکه سپرده تعهدی وجود ندارد این امکان نیست که به راحتی در مورد کاهش سود آن تصمیم‌گیری کرد. این در حالی است که این وام با توجه به قابلیت دسترسی سریع برای مشتری داشته و نیازی به سپرده گذاری مدت‌دار ندارد، از این رو در وضعیت فعلی و موجود فعلا می‌تواند سود ۱۷ تا ۱۸ درصدی آن مناسب باشد تا اینکه در ادامه با تغییر شرایط بتوان برای کاهش سود این تسهیلات تصمیم‌گیری کرد.

  * آخرین آمار توزیع کارت های اعتباری / ۳۵۰ هزار کارت صادر شد

  میرمحمد صادقی در ادامه به عملکرد بانکها در حوزه اعطای کارت اعتباری اشاره کرد و گفت: در حوزه کارت اعتباری نیز دو نوع کارت داشتیم که ۴۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار از طریق سه بانک به برخی افراد مشمول پرداخت شد که منابع آن از سوی بانک مرکزی تامین شده است؛ البته این اعتبار تا پایان سال نیز تمدید شده است و سه بانک مکلفند نسبت به ارایه کارت خرید کالای ایرانی اقدام کنند.

  وی ادامه داد: در بخش کارت عام نیز در سه نوع کارت ۱۰ ، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومانی کار با توجه به منابع و مصارف بانکها در حال انجام است. بر این اساس ۳۵۰ هزار کارت اعتباری برای متقاضیان از سوی ۱۲ بانک صادر شده است که نرخ سود ۱۸ درصد را برای متقاضیان دارد. بر این اساس بانکهای رفاه، ملی، تجارت، سپه، پست بانک، آینده، انصار، ملت، پاسارگاد، شهر، پارسیان و خاورمیانه در این طرح مشارکت دارند و کارت اعتباری عام صادر کرده اند؛ ضمن اینکه بالغ بر ۱۰۲ هزار کارت اعتباری خرید کالای ایرانی صادر کرده اند.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.