• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  کد خبر : 1945034

  آخرین وضعیت جبهه ملتهب «حلب»

  نیروهای ارتش سوریه محورهای جدیدی را در محله‌هایی از شرق شهر حلب که همچنان از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی نشده، گشوده‌ اند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در سوریه، منابع میدانی به تسنیم خبر دادند که نیروهای ارتش ضد حمله گروه‌های تروریستی به محله‌های«کرم‌میسر و الجزماتی» در شرق حلب را پیش از تکمیل عملیات نظامی…

  نیروهای ارتش سوریه محورهای جدیدی را در محله‌هایی از شرق شهر حلب که همچنان از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی نشده، گشوده‌ اند.

  ۳۴

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در سوریه، منابع میدانی به تسنیم خبر دادند که نیروهای ارتش ضد حمله گروه‌های تروریستی به محله‌های«کرم‌میسر و الجزماتی» در شرق حلب را پیش از تکمیل عملیات نظامی خود به سمت کرم الجبل و محله الشعار را دفع کردند.

  به گفته این منابع، هدف جبهه تروریستی النصره از این حمله، بازداشتن ارتش از ادامه پیشروی در محله‌های شرقی حلب برای جلوگیری از فروپاشی سریع صفوف تروریست‌ها است، همانطور که هفته گذشته این اتفاق افتاد و ارتش توانست در مدت تنها دو روز، چهل درصد شرق را از لوث آنها پاکسازی کند در نتیجه حملات جدید تروریست‌ها هیچ وزن و ارزش نظامی که ارتش را به عقب‌نشینی وادار کند، ندارد و این گروه‌ها نمی‌توانند آنچه را از دست داده‌اند، تحت سیطره خود قرار دهند، چرا که دستاوردها و موفقیت‌های ارتش سوریه و همپیمانانش بسیار سریع‌تر از آنچه برنامه‌ریزی شده بود، به دست آمده است.

  این در حالی است که منابع میدانی از پیشروی ارتش سوریه در محور الشعارهمزمان با گشودن سه محور جدید عملیاتی در داخل محله‌های شرقی خبر داده‌اند، آزادسازی محله الشعار به مثابه درهم شکستن خطوط دفاعی گروه‌های دفاعی در این محله‌ها قلمداد می‌شود.

  سه محور جدیدی که ارتش سوریه باز کرده است شامل محور محله الاذاعه است تا بتواند در این محور پیشروی کند، ارتش از محله‌های غربی شهر حلب به سمت محله الزبدیه پیشروی کرده است که مقدمه‌ای برای ورود به محله بستان القصر قلمداد می‌شود که معنایش این است که گروه‌‌های مسلح مجبور به تجمع در داخل محله‌های الانصاری، الکلاسه و السکری خواهند شد، محله‌هایی که در منتهی‌الیه جنوب محله‌های شرقی شهر حلب قرار دارند.

  دو محور دیگر، محور کرم‌‌الجبل و بیمارستان چشم است که به بخش قدیمی باستانی حلب متصل است، ارتش به دنبال وصل کردن نیروهای پیشرو از محله‌های شرقی به نیروهای حاضر در داخل قلعه حلب است.

  فاصله نیروهای ارتش سوریه در داخل قلعه حلب از نیروهای پیشرو ارتش از سمت بیمارستان چشم از ۶۰۰ متر فراتر نمی‌رود و در صورتی که ارتش بتواند این مسافت را طی کند، تروریست‌ها را در داخل محله الشعار و کرم الجبل و محله‌های اطراف و نیز در بخش قدیمی محاصره خواهد کرد.

  نبردهای ارتش در محله‌های باقی مانده شرق حلب دشوارتر از نبردهای گذشته است،‌ زیرا تنگ‌تر شدن عرصه بر گروه‌های تروریستی و تجمیع آنها در مناطق مشخص به افزایش حضور آنها در بخش جنوبی محله‌های شرقی منجر خواهد شد.

  بر اساس اطلاعات موجود، برخی گروه‌های تروریستی تلاش می‌کند تا خطی را به منظور گفت‌وگو با ارتش سوریه برای خروج باز کنند، البته در صورتی که این گروه‌ها بتوانند از زیر سلطه و نفوذ جبهه تروریستی النصره رها شوند، این جبهه همچنان از رسیدن گروه‌های علاقه‌مند به خروج از شرق حلب به نقاطی که بتوانند مذاکرات خود را با ارتش سوریه آغاز کنند، جلوگیری می‌کند.

  ۳۵

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.