• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » انتشار رمانی از آنائیس نین با ترجمه فرید قدمی
  کد خبر : 1944929

  انتشار رمانی از آنائیس نین با ترجمه فرید قدمی

    فرید قدمی  اظهار داشت: «این کتاب یکی از مهم‌ترین میراثهای سوررئالیسم است که اگرچه به انگلیسی نوشته شده، اما خیلی تحت تأثیر سوررئالیسم فرانسه است.» مترجم این کتاب گفت: «نین این رمان را در سال ۱۹۳۶ نوشته، در سی‌و‌سه سالگی، و همچنان یکی از متون پر مخاطب اوست، اگرچه این کتاب دشوارترین و دیریاب‌ترین…

   آنائیس نین

   

  فرید قدمی  اظهار داشت: «این کتاب یکی از مهم‌ترین میراثهای سوررئالیسم است که اگرچه به انگلیسی نوشته شده، اما خیلی تحت تأثیر سوررئالیسم فرانسه است.»
  مترجم این کتاب گفت: «نین این رمان را در سال ۱۹۳۶ نوشته، در سی‌و‌سه سالگی، و همچنان یکی از متون پر مخاطب اوست، اگرچه این کتاب دشوارترین و دیریاب‌ترین کتاب آنائیس نین است.»
  آنائیس نین (۱۹۷۷-۱۹۰۳) در بیست‌ویکم فوریه ۱۹۰۳ در فرانسه به دنیا آمد، در نزدیکی‌های پاریس. پدرش نوازنده و آهنگسازی کوبایی بود، و مادرش زنی فرانسوی-دانمارکی و آوازه‌خوانی کلاسیک. در سوم مارس ۱۹۲۳ با هوگ پارکر گوئیلر ازدواج کرد، در هاوانای کوبا. هوگ کارمند بانک و هنرمند بود و در اواخر دهه ۱۹۵۰ با فیلم‌های تجربی‌اش شهرتی به هم زد، با نام هنری یان هوگو. در سال ۱۹۲۴ هوگ و آنائیس به پاریس رفتند و در آن‌جا هوگ به کار بانکی‌اش ادامه داد و آنائیس به نویسندگی پرداخت. اولین کتاب نین، دی. اچ. لارنس: مطالعه‌ای غیرحرفه‌ای، به سال ۱۹۳۲ در پاریس منتشر شد. در دهه ۱۹۳۰ مدتی با شاگرد مشهور زیگموند فروید، اتو رانک، در ارتباط بود و مدتی کوتاه نیز بیمار کارل گوستاو یونگ بود.
  فرید قدمی با اشاره به دیگر نویسنده جنجالی قرن بیستم، هنری میلر، گفت: «هنری میلر و آنائیس نین تأثیر خیلی زیادی روی هم گذاشتند، بی‌تردید هیچ‌یک از آن‌ها بدون دیگری نمی‌توانست همان کسی باشد که ما امروز می‌شناسیم. البته هر دوی آن‌ها همزمان تحت تاثیر بسیارِ نیچه و دی. اچ. لارنس هم بودند. چیزی هم که در آغاز باعث شروع رابطه‌ای عمیق بین‌شان شد علاقه و توجه هر دوشان به دی. اچ. لارنس بود.»
  آشنایی آنائیس نین با هنری میلر در دهه ۱۹۳۰ در پاریس اتفاق افتاد، آشنایی مشهوری که تأثیری متقابل بر این دو نویسنده بزرگ قرن بیستم گذاشت. فیلیپ کافمن فیلم «هنری و جون» (۱۹۹۰) را بر اساس خاطرات آنائیس نین و درباره رابطه این دو نویسنده جنجالی قرن بیستم ساخته است.
  فرید قدمی که پیش از این با ترجمه‌هایش نویسندگانی همچون جک کروآک، ویلیام باروز و یودورا ولتی و شاعرانی همچون آلن گینزبرگ و امیری باراکا را به فارسی‌زبانان معرفی کرده بود، این بار نیز نویسنده دیگری را به مخاطبان ایرانی معرفی کرده است.
  «سابینا» در ۷۲ صفحه و با قیمت هشت‌هزار تومان منتشر شده است.

  منبع: خبرگزاری انا
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.