• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » پیش‌بینی تورم ۷تا۸درصدی در بودجه۹۶
  کد خبر : 1944629

  نوبخت در نشست خبری اعلام کرد؛

  پیش‌بینی تورم ۷تا۸درصدی در بودجه۹۶

  نشست خبری محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه دقایقی قبل آغاز شد. محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به جزییات لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور از در نظر گرفتن دلار ۳۳۰۰ تومانی و نفت ۵۰ دلاری در هر بشکه خبر داد و گفت: سیاست دولت نرخ شناور مدیریت شده…

  نشست خبری محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه دقایقی قبل آغاز شد.

  ۳۵
  محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به جزییات لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور از در نظر گرفتن دلار ۳۳۰۰ تومانی و نفت ۵۰ دلاری در هر بشکه خبر داد و گفت: سیاست دولت نرخ شناور مدیریت شده برای ارز است.

  وی افزود: در سال ٩۶ بالغ بر ١٠٨۵ هزار میلیارد تومان از سوی دولت و شرکتهای دولتی دریافت و پرداخت می شود که از این رقم ٣٧١هزار میلیارد تومان بودجه عمومی است که ١٠.۶ درصد رشد داشته است.

  پیش بینی تورم ۸-۷ درصدی در سال ۹۶

  وی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی تورم ٧ تا ٨ درصدی، بودجه انبساطی یا انقباضی نیست بلکه بودجه عمومی در بخش منابع عمومی و اختصاصی است که منابع عمومی ٣٢٠ هزار میلیارد تومان است و در بخش مصارف عمومی نیز همین رقم در نظر گرفته شده است.

  وی ادامه داد: در بخش منابع اختصاصی نیز بودجه ۵١ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

  نوبخت گفت: در سه محل، ٣١٩ هزار میلیارد تومان منابع را صرف خواهیم کرد که ٢٣۶ هزار میلیارد تومان آن اعتبار هزینه ای است و در عین حال امسال اوراق یکساله فروخته ایم که باید همان را در سال بعد خریداری کنیم که رقم ٢١ هزار میلیارد تومانی است.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: در شرایط اقتصادی فعلی که بعد از تحریم تولید دارد جان می گیرد سهم مالیات بالا نیست اما همین اعداد را هم در اجرای طرح های عمرانی هزینه خواهیم کرد، ضمن اینکه موثر تر از اینکه چقدر مصرف کنیم آن است که خوب هزینه کنیم.

  اقشار آسیب پذیر نباید در فرایند توسعه له شوند

  این مقام مسئول گفت: از هزینه ها در سال آینده ٧٢ هزار و ۴٠٠ میلیارد تومان را دولت برای رفاه اجتماعی از جمله بیمه اجتماعی و کمیته امداد و بهزیستی اختصاص داده است چرا که توسعه را به قیمت گرسنه تر نگاه داشتن مردم پیگیری نمی کنیم و اقشار اسیب پذیر نباید در چرخ دنده های توسعه له شوند.

  معاون رئیس جمهور در توضیح جزئیات لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور ادامه داد: ۴٧ هزار و ٣٠٠میلیارد تومان نیز در حوزه آموزش و تحقیقات هزینه خواهیم کرد که تاکید مقام معظم رهبری هم هست؛ بنابراین ما به دنبال توسعه اقتصادی نیستیم بلکه به دنبال توسعه انسانی هستیم و به زودی الگوهای دولت در حوزه توسعه را رونمایی می کنیم که صرفا اقتصادی نیست بلکه توسعه فرهنگی، اجتماعی و مسایل دفاعی و امنیتی را در بر می گیرد و نمی توان این بودجه را کم کرد. سومین محل مصرف بودجه نیز در بخش دفاع و امنیت است که ١٧ هزار و ١۵۵ میلیارد تومان را در بر می گیرد.

  رشد ۵۲ درصدی منابع عمومی طی ۴سال

  وی با بیان اینکه از سال ٩٢ تا سال ٩۶ میزان منابع عمومی ۵٢ درصد رشد کرده است، اظهار کرد: منابع عمومی که در سال ۹۲ حدود ٢١٠ هزار میلیارد تومان بود، تا سال ۹۶، ۵۲ درصد رشد داشته است.

  نوبخت در تشریح ویژگی های بودجه ٩۶ گفت: این بودجه برگرفته از برنامه ششم است که البته هنوز در مجلس مصوب نشده است؛ بر این اساس برنامه موضوع محور است و اگر به آن نرسیم به بحران برخواهیم خورد؛ فراموش نشود که برنامه ششم برگرفته از سیاست های کلی مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی است.

  این مقام مسئول ادامه داد: بر این اساس توجه به اولویت های برنامه ششم، اولویت بخشی به محیط زیست، آب و فاضلاب، حمل‌ونقل ریلی و فراهم کردن ساز و کار مقابله با فساد از طریق شفاف سازی از جمله ویژگی های لایحه بودجه سال ٩۶ است.

  منبع : مهر

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.