• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » انتقال متهم ردیف سوم پرونده نفتی از انفرادی به بند عمومی
  کد خبر : 1944604

  انتقال متهم ردیف سوم پرونده نفتی از انفرادی به بند عمومی

  حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده نفتی که حکم اعدامش از سوی دیوان عالی کشور نقض شده، پس از افزون بر دو سال بازداشت در سلول انفرادی، به بند عمومی انتقال یافت. میرسجاد سعیدمهر وکیل مدافع حمید فلاح هروی ضمن اعلام این خبر درباره حکم اعدام موکلش که از سوی دیوان عالی کشور نقض…

  حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده نفتی که حکم اعدامش از سوی دیوان عالی کشور نقض شده، پس از افزون بر دو سال بازداشت در سلول انفرادی، به بند عمومی انتقال یافت.

  ۲۴

  میرسجاد سعیدمهر وکیل مدافع حمید فلاح هروی ضمن اعلام این خبر درباره حکم اعدام موکلش که از سوی دیوان عالی کشور نقض شده است اظهار کرد: هنوز حکم دیوان عالی کشور به ما ابلاغ نشده و باید به دادگاه بدوی بیاید تا رویت کنیم.

  این وکیل دادگستری گفت: ما از قبل نیز انتظار چیز حکمی را از دیوان عالی کشور داشتیم زیرا در حکم دادگاه بدوی، ایرادات بسیاری وجود داشت.

  سعیدمهر در پاسخ به این سئوال که آیا با توجه به نقض حکم اعدام از سوی دیوان عالی کشور، احتمال تبدیل قرار بازداشت موکلش وجود دارد یا خیر افزود: باید پرونده از دیوان عالی کشور بازگردد تا دادگاه بدوی در این خصوص تصمیم بگیرد زیرا این مسئله از تکالیف قانونی دادگاه است.

  وکیل مدافع حمید فلاح هروی با بیان اینکه امروز (یکشنبه ۱۴ آذر) به ملاقات موکلش رفته بود گفت: خوشبختانه روحیه موکل خوب است و چند ماهی می‌شود که از سلول انفرادی به بند انتقال یافته است.

  سعیدمهر با تأکید بر اینکه بررسی علل نقض حکم از سوی دیوان عالی کشور، گویای مسائل زیادی خواهد بود اضافه کرد: منتظریم تا پرونده از دیوان عالی کشور برگردد تا علل نقض حکم را بررسی کنیم و قطعاً بررسی عوامل نقض حکم، در رسیدگی مجدد پرونده نقش مهمی دارد.

  وی تصریح کرد: متاسفانه در حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به دفاعیات ما توجهی نشد و در رأیی که دادگاه انشا کرد حتی یک سطر از دفاعیات ما پاسخ داده نشد.

  به گزارش تسنیم، بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده نفتی که به ادعای شرکت نفت، نزدیک به ۳ میلیارد یورو بابت وجوه حاصل از فروش نفت در دوران تحریم به وزارت نفت بدهکار است، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی مفسد فی‌الارض شناخته و به اعدام محکوم شد که این حکم در دیوان عالی کشور نیز تأیید شده است.

  مهدی شمس و حمید فلاح هروی دو متهم دیگر این پرونده بودند که آنها نیز به اعدام محکوم شدند اما دیوان عالی کشور، احکام این دو نفر را نقض کرد تا پرونده مجدداً در شعبه هم عرض رسیدگی شود.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.