• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ورزشی » حضور دو و میدانی‌کاران معلول ایرانی در مسابقات بین‌المللی
  کد خبر : 1944338

  حضور دو و میدانی‌کاران معلول ایرانی در مسابقات بین‌المللی

    به گزارش ایران ویج، بهمن رضایی، سرپرست انجمن دو و میدانی جانبازان و معلولین از برگزاری رقابت های بین المللی دو و میدانی فزاع امارات در اواخر اسفند ماه سال جاری خبر داد. وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین پیرامون این خبر گفت: هفته ی گذشته نشست شورای…

   مسابقات بین‌المللی

   

  به گزارش ایران ویج، بهمن رضایی، سرپرست انجمن دو و میدانی جانبازان و معلولین از برگزاری رقابت های بین المللی دو و میدانی فزاع امارات در اواخر اسفند ماه سال جاری خبر داد.

  وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین پیرامون این خبر گفت: هفته ی گذشته نشست شورای برون مرزی در خصوص رقابت های دو و میدانی برگزار شد و یکی از مسابقات مصوب، رقابت های بین المللی فزاع امارات بود.

  رضایی افزود: رقابت های فزاع در سطح بین المللی برگزار می شود و ورزشکارانی که کلاس بندی بین المللی ندارند می توانند از این فرصت برای تثبیت آن استفاده کنند و همین طور این رقابت ها دارای امتیاز ثبت رکورد در رنکینگ IPC نیز هست.

  سرپرست انجمن دو و میدانی خاطر نشان کرد: حضور در این مسابقات برای دو گروه از ورزشکاران خوب است ، یک گروه مدال آوران که هم اکنون در فصل بدن سازی هستند و زیر نظر مربیان خود تمرین می کنند و رقابت های فزاع می تواند به منزله ی رویدادی تدارکاتی برای مسابقات سال آینده به ویژه رقابت های جهانی لندن باشد. گروه دیگر ورزشکاران جدیدی هستند که رکوردهای خوبی در مسابقات داخلی کسب کرده اند و کلاس بندی بین المللی آنها تاکنون تثبیت نشده، این گروه نیز می توانند با شرکت در این مسابقات ضمن تثبیت کلاس بندی، رکوردهای خود را در جدول رنکنیگ جهانی نیز به ثبت برسانند.

  وی گفت: دستورالعمل ثبت نام دراین مسابقات به هیات های استانی ارسال شده و متقاضیان می توانند تا ۲۰ آذر ماه نسبت به ثبت نام در این مسابقات اقدام نمایند. البته پس از اتمام مهلت ثبت نام،کمیته ی فنی شرایط افرادی را که برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کرده اند بررسی می کند و فقط ورزشکارانی که حائز رکوردهای مورد نظر کمیته ی فنی باشند به این مسابقات اعزام می شوند.

  رضایی افزود: البته فرصت برای ورزشکارانی که نتوانند در مسابقات فزاع شرکت کنند نیز وجود دارد و این افراد می توانند با حضور در مسابقات باشگاههای کشور که اردیبهشت ماه سال آینده و با نظارت IPC برگزار می شود کلاس بندی بین المللی خود را به ثبت برسانند.

  سرپرست انجمن دو و میدانی اعلام کرد: مسابقات جهانی لندن رویداد مهمی است که برای شرکت در آن آماده می شویم. مدال آوران ریو در حال حاضر زیر نظر مربیان در اردوهای غیر متمرکز تمرین می کنند و از فروردین ماه ۴ مرحله اردو متمرکز نیز در نظر گرفته ایم که تا تیر ماه، زمان اعزام به مسابقات جهانی لندن در جریان خواهد بود. مسابقات باشگاهی اردیبهشت ماه نیز فرصت خوبی است تا متقاضیان ورود به تیم ملی توانمندی خود را نشان دهند و در مجموع از ترکیب منتخبین مسابقات فزاع، مسابقات باشگاهی و قهرمانی کشور و مدال آوران پارالمپیک، افرادی که توانسته باشند رکوردهای مورد نظر انجمن را ثبت کرده و حائز شرایط باشند برای حضور در ترکیب اعزامی تیم ملی به مسابقات جهانی انتخاب خواهند شد.

  وی در پایان گفت: سهمیه ی ایران برای مسابقات جهانی لندن توسط IPC مشخص خواهد شد و ملاک کمیته بین المللی پارالمپیک برای این سهمیه ها عملکرد تیم ملی در بازی های پارالمپیک ریو و رکوردهای ملی پوشان است.

  نهمین دوره مسابقات بین المللی دو و میدانی فزاع امارات از ۲۷ اسفند تا ۴ فروردین برگزار خواهد شد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.