• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » «بی‌احتیاطی» عامل حوادث اردوهای دانش‌آموزی
  کد خبر : 1944154

  «بی‌احتیاطی» عامل حوادث اردوهای دانش‌آموزی

  مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش‌‌وپرورش با اشاره به اینکه حوادث ایجاد شده در اردوهای دانش آموزان به دلیل بی‌احتیاطی است، گفت:‌ به دنبال حادثه اخیر برای اتوبوس حامل دانش‌آموزان، جلسه‌ای را با مسئولان مربوطه برای بررسی افزایش سطح ایمنی برگزار کردیم.  اردوهای دانش‌آموزی به عنوان یکی از برنامه‌های تربیتی مدارس است و راهیان نور…

  مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش‌‌وپرورش با اشاره به اینکه حوادث ایجاد شده در اردوهای دانش آموزان به دلیل بی‌احتیاطی است، گفت:‌ به دنبال حادثه اخیر برای اتوبوس حامل دانش‌آموزان، جلسه‌ای را با مسئولان مربوطه برای بررسی افزایش سطح ایمنی برگزار کردیم.

  ۲۷

   اردوهای دانش‌آموزی به عنوان یکی از برنامه‌های تربیتی مدارس است و راهیان نور نیز زمینه انتقال ارزش‌های اسلامی و دفاع مقدس را به دانش‌آموزان فراهم می‌کند.

  اردوهای دانش‌آموزی بخشی از برنامه‌های تربیتی در نظام آموزش و پرورش است که در قالب آن دانش‌آموزان کارگروهی و زندگی جمعی را فرامی‌گیرند و در اردوهای راهیان نور نیز می‌آموزند که ایثار و فداکاری متعلق به افرادی است که عامل بقای نظام شدند و عامل ایستادن نظام جمهوری اسلامی ایران شهدا هستند.

  صرف‌نظر از جنبه‌های عمیق تربیتی در اردوهای دانش‌آموزی به ویژه راهیان نور،‌ رعایت سطح ایمنی اردوها یکی از مسائل اساسی است. در سال‌های گذشته به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی شاهد بروز حوادث تلخی در اردوهای دانش‌آموزان بودیم اما با ابلاغ دستورالعمل ایمنی اردوهای دانش‌آموزی، وقوع حوادث کاهش چشمگیری داشت.

  طی روزهای اخیر یکی از اتوبوس‌های حامل دانش‌آموزان به اردوی راهیان نور در جاده همدان دچار حادثه و واژگون شد که تعدادی از دانش‌آموزان و معلمان مصدوم شدند.

  پس از وقوع این حادثه فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش‌وپرورش با تأکید بر حفظ سلامت و امنیت دانش‌آموزان در خلال برنامه‌های فرهنگی و آموزشی عنوان کرد:‌ در اسرع وقت ضمن رعایت دقت در اجرای دستورالعمل‌های موجود در خصوص اردوهای دانش‌آموزی ترتیبی اتخاذ کنید تا در برگزاری تمام اردوها، اعم از آموزشی، تربیتی و فرهنگی به ویژه اردوهای راهیان نور رعایت بالاترین کیفیت‌ها و استانداردها ی لازم مورد توجه قرار گیرد. حضور مربیان آموزشی و پرورشی در خلال اردوها به عنوان نماینده و مسئول اردو، استفاده از وسایل حمل و نقل دارای کیفیت ، عدم تردد اتوبوس‌ها در خلال شب، توجه جدی به زمان برگزاری اردوها از نظر امنیت جاده‌ها و مواردی نظایر آن جزو مطالبی است که انتظار می‌رود، مورد توجه جدی‌تر قرار گیرد.

  در دستورالعمل ایمنی راهیان نور آمده است: تردد کاروان‌ها هنگام شب ممنوع است، باید از سلامت فنی خودروهای اعزامی به منطقه اطمینان حاصل و وسایل و تجهیزات ایمنی و درمان اولیه در تمام اتوبوس‌ها و خودروهای اعزامی پیش‌بینی شود.

  با وجود ممنوعیت تردد اتوبوس‌های راهیان نور در هنگام شب متأسفانه معلوم نیست چرا این ممنوعیت اجرا نمی‌شود.

  مهدی علی اکبرزاده مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش‌وپرورش نیز در خصوص رعایت مسائل ایمنی در اردوهای راهیان نور دانش‌آموزان به تسنیم گفت:‌ حوادث ایجاد شده ناشی از بی‌احتیاطی راننده‌‌ها است و پس از حادثه اخیر و با دستور وزیر آموزش‌وپرورش در جلسه مشترک با دوستان بسیج سطح ایمنی اردوهای راهیان نور را بررسی کردیم تا در آینده شاهد حادثه نباشیم.

  وی افزود: دستورالعمل از مدرسه تا مدرسه با امضای سردار نقدی و وزیر آموزش‌وپرورش برای افزایش سطح ایمنی اردوهای راهیان نور به استان‌ها ابلاغ شده است همچنین تا جایی که ممکن است دانش آموزان را با قطار به اردوهای راهیان نور اعزام می‌کنیم.

  مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه برای ایجاد امنیت دانش‌آموزان و فرهنگیان ضمن ابلاغ ضوابط و مقررات اردویی تمام این افراد تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند،‌گفت:‌ ثبت‌نام دانش آموزان در اردوهای راهیان نور کاملا داوطلبانه است.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.