• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » دستگاه‌های اجرایی مکلف به رعایت عدالت جنسیتی در برنامه‌های خود شدند
  کد خبر : 1943981

  دستگاه‌های اجرایی مکلف به رعایت عدالت جنسیتی در برنامه‌های خود شدند

    محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه؛ در تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوع خود گفت: تقویت نهاد خانواده و ارتقای جایگاه زنان در راستای استیفای حقوق شرعی و عرفی زنان در عرصه‌های مختلف یکی از مباحث مطروحه در این جلسه بود. وی افزود: همچنین جهت بهره‌مندی جامعه از سرمایه انسانی زنان در فرایند…

   عدالت جنسیتی

   

  محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه؛ در تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوع خود گفت: تقویت نهاد خانواده و ارتقای جایگاه زنان در راستای استیفای حقوق شرعی و عرفی زنان در عرصه‌های مختلف یکی از مباحث مطروحه در این جلسه بود.

  وی افزود: همچنین جهت بهره‌مندی جامعه از سرمایه انسانی زنان در فرایند توسعه پایدار و متوازن، کلیه دستگاه‌های اجرایی مکلف‌اند بر مبنای اصول اسلامی در سیاست‌ها، طرح‌ها و برنامه‌های خود عدالت جنسیتی را رعایت کرده و براساس شاخص‌های ابلاغی ستاد ملی زنان و خانواده اقدام کنند.

  نماینده مردم الیگودرز با بیان اینکه کمیسیون تلفیق برنامه ششم امروز مصادف با روز جهانی معلولان ماده‌ای را در راستای حمایت از معلولان تصویب کرد، گفت: بر اساس این مصوبه، دولت موظف است طی سال آینده و از ابتدای برنامه ششم توسعه، دریافتی مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد را افزایش دهد.

  وی ادامه داد: این افزایش حداقل ۲۰ درصد از حقوق و مزایای آن‌ها بر اساس مصوب شورای عالی کار و تامین اجتماعی است. در شرایط کنونی میزان پولی که مددجویان بهزیستی و کمیته امداد بسته به تعداد خانوارشان دریافت می‌کنند، حدود ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان است.

  خدابخشی بیان داشت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق ۲۰ درصد از حقوق و مزایای مددجویان مبتنی بر مصوبه شورای عالی کار و تامین اجتماعی از سال اول برنامه ششم توسعه، مازاد بر دریافتی قبلی، باید به این افراد مستمری پرداخت شود.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.