• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , توریسم و گردشگری » خجالت‌های گردشگری از “سرویس بهداشتی” تا “تابوهای قدیمی”
  کد خبر : 1943882

  خجالت‌های گردشگری از “سرویس بهداشتی” تا “تابوهای قدیمی”

  رئیس هیات مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران به برخی مصادیق که در کشور علی‌الخصوص در حوزه گردشگری باعث خجالت‌ می‌شود، پرداخت و گفت: یکی از چیزهای که در فرهنگ ما باعث خجالت می‌شود همین سرویس‌های بهداشتی در عرصه گردشگری است.  “آرش نورآقایی” یکی از جهانگردان امروزی دنیا است که در کوله بار ۱۵ ساله…

  رئیس هیات مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران به برخی مصادیق که در کشور علی‌الخصوص در حوزه گردشگری باعث خجالت‌ می‌شود، پرداخت و گفت: یکی از چیزهای که در فرهنگ ما باعث خجالت می‌شود همین سرویس‌های بهداشتی در عرصه گردشگری است.

  ۱

   “آرش نورآقایی” یکی از جهانگردان امروزی دنیا است که در کوله بار ۱۵ ساله سفرهای خود کارنامه ای بیش از ۲۵۰ سفر خارجی به ۳۹ کشور جهان را دارد و ایران را نیز به خوبی گشته است کما اینکه معتقد است ۵ برابر آن چیزی که در ایران سفر کرده است هنوز دیدنی‌های متعدد ایران را ندیده است.

  حال به فراخور نزدیک شدن به رویداد بین المللی برگزاری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری از تاریخ ۶ لغایت ۱۸ بهمن ماه، با این مدرس گردشگری در خبرگزاری تسنیم گفت‌وگوی تفصیلی در زمینه‌های متعددی از جمله مشکلات راهنمایان گردشگری، دغدغه‌های سفر در ایران و جهان، فرهنگ گردشگری، انتظارات از مسئولان و نهادها برای هم‌افزایی در عرصه گردشگری و ده‌ها سوژه و مورد دیگر مطرح شد که در روزهای آینده مطلب کامل آن منتشر خواهد شد ولی در این رابطه بخش‌های مهم و کلیدی این گفت‌وگوی تفصیلی در بخش‌های کوتاه ارائه می‌شود.

  رئیس هیات مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران درباره یکی از معضلات حوزه گردشگری کشور که همانا سرویس‌های بهداشتی است، اظهار داشت: یک چیزهای در فرهنگ کشور ما است که باعث خجالت می‌شود که یکی از آنها همین سرویس‌های بهداشتی، علی الخصوص در عرصه گردشگری است.

  مهمانوازی سنتی با مهمانوازی حرفه ای فرق می‌کند

  وی ادامه داد: به هر حال باید یک روزی این تابوها در کشور شکسته شود و متاسفانه از این واژه‌ها و چیزهای که باعث خجالت می‌شود بسیار داریم، ولی هر زمان می‌خواهیم درباره این موارد صحبت کنیم هجمه‌ وارد می‌شود، در حالیکه نقد کردن به معنای کوبیدن نیست بلکه نقد یعنی از زوایایی دیگری نزدیک شدن به نظر افراد است و به نوعی نقد بخشی از ماهیت شناسی است، مثلاً در یک برنامه ای بنده عنوان کردم که مهمانوازی سنتی با مهمانوازی حرفه ای فرق می‌کند که واقعاً هم فرق دارد که درباره این اظهارنظر نقدهای صورت پذیرفت.

  رئیس هیات مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران عنوان کرد: بنابراین سرویس بهداشتی نیز در عرصه گردشگری بسیار اهمیت دارد و اصلاً برخی از بیماری‌های از طریق سرویس بهداشتی انتقال می‌یابد.

  سرویس‌های بهداشتی شیک برای گردشگران

  نورآقایی خاطرنشان کرد: از طرفی هم در حوزه گردشگری صرف اینکه ما باید سرویس بهداشتی خوبی داشته باشیم باید سرویس‌های بهداشتی شیک نیز داشته باشیم، بنابراین ما باید بدون تعصب، برخی آموزه‌های قدیمی و حتی ضرب المثل‌هایمان را به فراخور زمان و مکان تغییر، اصلاح و حتی معکوس کنیم و آنها را در بوته نقد قرار دهیم و این جرأت تغییر را داشته باشیم، بنابراین سرویس‌های بهداشتی نیز یکی از چیزهای است که در عرصه گردشگری باعث خجالت می‌شود.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.