• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بین الملل , سیاسی » اعضای سازمان ملل به دنبال تصویب قطعنامه‌ای درباره جنگ سوریه
  کد خبر : 1943736

  اعضای سازمان ملل به دنبال تصویب قطعنامه‌ای درباره جنگ سوریه

  مجمع عمومی سازمان ملل روز جمعه مذاکراتی را درباره پیش نویس قطعنامه مربوط به پایان دادن جنگ و درگیری در سوریه آغاز کرده است.  مذاکرات مجمع عمومی سازمان ملل درباره پیش نویس قطعنامه پایان دادن به جنگ سوریه در حالی آغاز شده است که برخی کشورها و گروه های حقوق بشر از بن بست به…

  مجمع عمومی سازمان ملل روز جمعه مذاکراتی را درباره پیش نویس قطعنامه مربوط به پایان دادن جنگ و درگیری در سوریه آغاز کرده است.

  ۲۵

   مذاکرات مجمع عمومی سازمان ملل درباره پیش نویس قطعنامه پایان دادن به جنگ سوریه در حالی آغاز شده است که برخی کشورها و گروه های حقوق بشر از بن بست به وجود آمده در شورای امنیت برای پایان دادن به این جنگ و خونریزی ۶ ساله، ناامید و سرخورده شده اند.

  بیش از یک سوم از ۱۹۳ کشور عضو مجمع عمومی سازمان ملل خواستار برگزاری یک نشست رسمی درباره سوریه شده اند. دیپلماتها اعلام کردند که این نشست احتمالا طی هفته آینده برگزار خواهد شد و قطعنامه پیشنهادی کانادا به رای گذاشته می شود.

  قطعنامه های مجمع عمومی سازمان ملل الزام آور نیست ولی اهمیت و وزن سیاسی دارد. کشورهای کانادا، کاستاریکا، ژاپن و هلند به نمایندگی از ۷۴ کشور جهان نامه ای را خطاب به پیتر تامسون رئیس مجمع عمومی سازمان ملل نوشته اند. در این نامه آمده است: ما بر این باوریم که لازم است مجمع عمومی مطابق با منشور سازمان ملل عمل کند و اقداماتی مناسبی را برای حل و فصل اوضاع سوریه انجام دهد.

  پیش نویس این قطعنامه خشم و ناراحتی خود را نسبت به ادامه خشونت در سوریه به خصوص شهر حلب اعلام خواهد کرد. محمع عمومی سازمان ملل در ماه اکتبر به درخواست برخی کشورها یک نشست غیر رسمی را برگزار کرد تا درباره اوضاع سوریه رایزنی کند. این کشورها اکنون خواستار برگزاری نشست رسمی شده اند.

  ائتلافی متشکل از ۲۲۰ گروه مدنی از ۴۵ کشور جهان شامل عفو بین الملل، دیده بان حقوق بشر، آکسفام روز پنجشنبه اعلام کردند که شورای امنیت در حفاظت از مردم سوریه ناکام بوده و خواستار برگزاری نشست فوری مجمع عمومی سازمان ملل شدند.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.