• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بین الملل , سیاسی » داعش دوباره به اروپا حمله خواهد کرد
  کد خبر : 1943711

  مقام ارشد امنیتی اروپا:

  داعش دوباره به اروپا حمله خواهد کرد

  یک مقام ارشد امنیتی اروپا روز جمعه هشدار داد که گروه تروریستی داعش بار دیگر به اروپا حمله خواهد کرد و احتمالا از خودروهای بمب‌گذاری شده، جنگ شیمیایی و سایبری استفاده خواهد کرد.  «ژیل دو کرشوف» هماهنگ کننده مقابله با تروریسم اتحادیه اروپا در سخنانی تاکید کرد: داعش بار دیگر به اروپا حمله خواهد کرد…

  یک مقام ارشد امنیتی اروپا روز جمعه هشدار داد که گروه تروریستی داعش بار دیگر به اروپا حمله خواهد کرد و احتمالا از خودروهای بمب‌گذاری شده، جنگ شیمیایی و سایبری استفاده خواهد کرد.

  ۱۶

   «ژیل دو کرشوف» هماهنگ کننده مقابله با تروریسم اتحادیه اروپا در سخنانی تاکید کرد: داعش بار دیگر به اروپا حمله خواهد کرد و شاید از خودروهای بمب‌گذاری شده، جنگ سایبری و شیمیایی استفاده کند.

  وی در ادامه تصریح کرد: غیر ممکن است که با قطعیت اعلام کنیم که چند تروریست در اروپا هم اکنون در حال توطئه و برنامه ریزی هستند. شاید هنوز حدود ۲۵۰۰ اروپایی در حال جنگ در خاورمیانه باشند. ولی با توجه به شکست های اخیر داعش در موصل، حلب و سایر مناطق، اروپا باید این تروریست ها را تحت تعقیب و شناسایی قرار دهد.

  کرشوف گفت: ما باید آماده باشیم چرا که برخی از این تروریست ها به اروپا خواهند آمد. آنها برای بازگشت به وطن تلاش خواهند کرد و ما نمی خواهیم اشتباهاتی را که در اواخر دهه ۸۰ مرتکب شدیم بار دیگر انجام دهیم، زمانی که روسیه خاک افغانستان را ترک کرد و ما این مجاهدین را به حال خود رها کردیم.

  بسیاری از این شبه نظامیان بعدا در جنگ خونین دهه ۱۹۹۰ در الجزایر شرکت کردند و برای انجام عملیات به چچن، کوزوو و یمن رفتند.

  وی افزود: خلافت فیزیکی داعش رو به سقوط است ولی خلافت معنوی هنوز وجود دارد و این به سازمان داعش اجازه می دهد تا حملات تروریستی را هدایت کند.

  این مقام ارشد امنیتی اروپا اظهار داشت: خطر جدید داعش استفاده از خودروهای بمبگذاری شده است که این مساله به یک امر عادی در عراق و سوریه تبدیل شده است. داعش احتمالا قصد استفاده از این تاکتیک را در اروپا دارد. نهادهای امنیتی و اطلاعاتی اروپا باید برای مقابله با این تاکتیک های پیچیده آماده باشند. حملات سایبری و تسلیحات بیولوژیکی نیز از دیگر تاکتیک های داعش به شمار می رود.

  پلیس اروپا یوروپل نیز در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: داعش احتمالا حملات جدیدی را در آینده نزدیک در اتحادیه اروپا انجام خواهد داد و احتمالا کشورهایی را که عضو ائتلاف آمریکایی در مقابله با داعش هستند هدف قرار می دهد.

  این گزارش افزود: برآوردها از سرویس های اطلاعاتی نشان می دهد که ده ها نفر که تحت فرمان داعش هستند احتمالا در اروپا حضور دارند و این توانایی را دارند که مرتکب حملات تروریستی در کشورهای اتحادیه اروپا شوند.

  یوروپل افزود: داعش در انجام حملات تروریستی خود، هدف قراردادن اهداف نمادین مثل ماموران پلیس و نیروهای نظامی را تغییر داده و تمرکز خود را بر روی اهداف نرم قرار داده است، مانند حملات پاریس در سال ۲۰۱۵ میلادی.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.