• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , بین الملل , سیاسی » توجیه وزارت خارجه آمریکا در تصویب تحریم‌های ضدایرانی
  کد خبر : 1943710

  توجیه وزارت خارجه آمریکا در تصویب تحریم‌های ضدایرانی

  وزارت خارجه آمریکا در توجیه تحریم‌های ضدایرانی اخیر این کشور آن را ادامه تحریم‌های ۱۰ سال گذشته ایالات متحده خواند. جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: انتظار ما این است که اوباما قانون تمدید تحریمهای ایران را امضاء کند. کربی در پاسخ به سؤال خبرنگاری گفت: همان‌طور که ما از گذشته گفته‌ایم تمدید تحریمهای…

  وزارت خارجه آمریکا در توجیه تحریم‌های ضدایرانی اخیر این کشور آن را ادامه تحریم‌های ۱۰ سال گذشته ایالات متحده خواند.

  ۱۵

  جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: انتظار ما این است که اوباما قانون تمدید تحریمهای ایران را امضاء کند.

  کربی در پاسخ به سؤال خبرنگاری گفت: همان‌طور که ما از گذشته گفته‌ایم تمدید تحریمهای ایران ضرورتی ندارد. ما به‌سهم خود به‌روی اهداف اصلی که البته ادامه اجرایی سازی طرح جامع اقدام مشترک است، تمرکز کرده‌ایم، در حالی که معتقدیم که تمدید ضروری نیست ما همچنین به‌طور شفاف معتقدیم که تمدید کاملاً شفاف همانند این تمدید کاملاً در سازگاری با تعهدات ما در طرح جامع اقدام مشترک است.

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: انتظار ما این است که رئیس جمهور این قانون را امضاء کند اما من همچنین لازم است که این موضوع را یادآوری کنم که وزیر امور خارجه جان کری از اختیارات مربوط به استثنا قائل شدن در خصوص تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای استفاده می‌کند. ما همچنان بر اساس تعهدی که در برجام داده‌ایم از روز اجرا به این سو همه تحریم‌های مرتبط هسته‌ای را بر اساس اختیارات قانونی مستثنی می‌کنیم. تا مادامی که ایران به تعهداتش بر اساس توافق پایبند باشد ما هم به موضوع حفظ رفع تحریمها بر اساس تعهدمان پایبند خواهیم بود.

  وی افزود: مهم است که یادآوری کنم که تمدید قانون تحریم‌های ایران توانایی آمریکا را برای عمل به تعهداتش محدود نمی‌کند و این موضوع دورنمای رفع تحریمها را که ایران براساس توافق دریافت می‌کند به هر شکلی تحت تأثیر خود قرار نمی‌دهد.

  کربی گفت: این قانون تمدید مستقیم برای تحریم‌هایی بود که از ده سال پیش وجود داشته‌اند. این یک تمدید ساده بود. شما باید به خاطر داشته باشید که بحث‌هایی درباره اصلاحات آن و یا تغییرات در آن وجود داشته است.

  وی گفت: آنچه من می‌گویم این است که ما هرگز فکر نکردیم که تمدید آن ضروری باشد اما با وجود این تمدید، وزیر خارجه تلاش خواهد کرد تا از اختیارات خود در رابطه با استثنا قائل شدن در خصوص تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای که بخشی از توافق ایران است، استفاده کند. بنابراین نکته‌ای که تلاش می‌کنم روشن کنم این است که ما قصد داریم که به تعهداتمان تحت طرح اقدام مشترک چه با تمدید یا بدون تمدید عمل کنیم. ما معتقدیم که این کار ضروری نبود و حالا کنگره آن را تصویب کرده است و همان‌طور که گفتم به‌نظرم کاخ سفید هم اعلام کرده است که آنها انتظار دارند که رئیس جمهور آن را امضاء کند. ما همچنان به تعهداتمان تحت طرح اقدام مشترک پایبند خواهیم بود. وزیر خارجه تلاش خواهد کرد تا از اختیارات خود در رابطه با استثنا قائل شدن در خصوص تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای استفاده کند.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.