• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , بین الملل , سیاسی » ظریف : تمدید تحریم‌ها اثبات بی اعتباری دولت آمریکاست
  کد خبر : 1943690

  ظریف : تمدید تحریم‌ها اثبات بی اعتباری دولت آمریکاست

  وزیر امور خارجه کشورمان که سفر آسیایی خود را از دهلی نو آغاز کرده است بار دیگر از عهدشکنی آمریکا انتقاد کرده و تمدید تحریم‌های ضدایرانی توسط سنای آمریکا را دلیلی دیگر بر بی‌اعتباری آمریکا دانست. محمد جواد ظریف که به محض ورود به فرودگاه پایتخت هند در جمع خبرنگاران صحبت می کرد درباره تاثیر…

  وزیر امور خارجه کشورمان که سفر آسیایی خود را از دهلی نو آغاز کرده است بار دیگر از عهدشکنی آمریکا انتقاد کرده و تمدید تحریم‌های ضدایرانی توسط سنای آمریکا را دلیلی دیگر بر بی‌اعتباری آمریکا دانست.

  ۷

  محمد جواد ظریف که به محض ورود به فرودگاه پایتخت هند در جمع خبرنگاران صحبت می کرد درباره تاثیر این تمدید بر سرمایه گذاری کشورهای ثالث در ایران گفت: بحث تمدید از نظر بین المللی و از جایی که به هند و چین و ژاپن ارتباط می یابد هیچ تاثیری نخواهد داشت. همانطور که در گذشته مقامات آمریکایی موظف بودند اجرای تحریم ها را متوقف کنند الان هم اجرایش متوقف است و شرایط برای کشورهای ثالث تفاوتی نمی کند.

  وی با اشاره به تمدید تحریم‌های ضد ایران در کنگره آمریکا گفت: این یک کاری که کنگره کرد در صورتی که به امضای رئیس جمهور آمریکا هم برسد علیرغم اینکه اثر اجرایی ندارد اما از نظر جامعه بین المللی بی اعتباری دولت امریکا را نشان می دهد که برخلاف تعهدات خود عمل می کند.

  وی ادامه داد: لذا نیازی نداریم اینجا خیلی وارد گفتگو شویم زیرا اثری بر کارآفرینان سه کشور هند و چین و ژاپن که تمایل به سرمایه گذاری در ایران دارند نخواهند داشت.

  ظریف در بخش دیگر سخنانش درباره برنامه سفر هند گفت که این سفر به منظور شرکت در اجلاس قلب آسیا است و مرحله اول یک سفر منطقه ای است که شامل هند و چین و ژاپن خواهد بود. بیشتر برنامه ها حضور در اجلاس خواهد بود. امروز در دهلی یک اجلاس ویژه اقتصادی برگزار می شود.

  وی افزود: با توجه به این یک هیئت بزرگ از کارآفرینان از اتاق بازرگانی به ریاست اتاق و همچنین هیئتی از مسئولیت مختلف اقتصادی کشور، مسئولین فناوری در این سفر به هند و چین و ژاپن همراهی میکنند.

  وی ادامه داد که ملاقات سیاسی در دهلی نخواهد داشت چون مقامات سیاسی در شهر آمریستار ایالت پنجاب و برای اجلاس حضور دارند.

  ظریف ادامه داد احتمالا در فرصت کوتاهی که در نشست قلب آسیا دارد با مقامات شرکت کننده از جمله اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان ملاقات خواهد داشت.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.