• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بین الملل , سیاسی » قانون حشد الشعبی وحدت ملی عراق را تقویت می‌کند
  کد خبر : 1943231

  قانون حشد الشعبی وحدت ملی عراق را تقویت می‌کند

  کارشناس مسائل سیاسی عراق گفت که تصویب قانون حشدالشعبی، گامی مهم در راستای تقویت وحدت ملی در کشور است. «طالب الروماحی» کارشناس تحولات عراق درباره دیدگاه مردم عراق در مورد «حشد الشعبی» بعد از مصوبه اخیر پارلمان این کشور گفت: موضوع «حشد الشعبی» دارای اهمیت زیادی برای ملت و گروه‌های سیاسی عراق است؛ زیرا این…

  کارشناس مسائل سیاسی عراق گفت که تصویب قانون حشدالشعبی، گامی مهم در راستای تقویت وحدت ملی در کشور است.

  ۱

  «طالب الروماحی» کارشناس تحولات عراق درباره دیدگاه مردم عراق در مورد «حشد الشعبی» بعد از مصوبه اخیر پارلمان این کشور گفت: موضوع «حشد الشعبی» دارای اهمیت زیادی برای ملت و گروه‌های سیاسی عراق است؛ زیرا این نیرو درپاسخ به دعوت آیت الله سیستانی (مرجع عالیقدر عراق) تشکیل شده و فرزندان این مرز و بوم برای دفاع از کشور خود به نبرد با داعش پرداختند و ضربات سنگینی به این گروه تروریستی تکفیری وارد ساختند و مناطقی از عراق را از لوث وجود آنان پاکسازی کردند.

  با وجود این، عده‌ای در کشورند که با تصویب قانون حشد الشعبی مخالفند و این موضوع جدیدی نیست. این مخالفت‌ها توسط برخی نمایندگان سنی پارلمان انجام شده است. اینان بطور غیر مستقیم با داعش و برخی کشورهای منطقه در ارتباط هستند. با وجود این، آنان نمی‌توانند در روند اجرای قانون حشدالشعبی مانع تراشی کنند.

  تقویت وحدت ملی عراق با قانون حشد الشعبی

  این کارشناس مسائل عراق در پاسخ به این سئوال ” آیا تصویب قانون حشد الشعبی در پارلمان عراق به تقویت وحدت ملی این کشور منجر شده است؟ ” گفت: بله، تصویب این قانون به نفع وحدت ملی در کشور است؛ زیرا قانون حشد الشعبی با رای مثبت نمایندگان سنی و ” کرد” عراق به تصویب رسید.

  چنانچه این وحدت ملی تقویت شود و آن تعداد از نمایندگانی که با داعش یا برخی کشورهای منطقه بطور مستقیم یا غیر مستقیم در ارتباطند، به این جریان ملی بپیوندد، شهروندانی عراقی را از اقدامات گروه‌های تروریستی نجات داده‌اند. این در حالی است که بسیاری از نمایندگان اهل سنت عراق به این قانون در کنار سایر نمایندگان قومیت‌ها و گروه‌های مذهبی مثل کردها، مسیجیان، ایزدی‌ها رای مثبت دادند. به هر حال، بنده معتقدم تصویب قانون حشدالشعبی، گامی مهم در راستای تقویت وحدت ملی در کشور است.

  ناخرسندی ریاض، آنکارا و دوحه از قانون حشد الشعبی

  الروماحی درباره واکنش ترکیه و عربستان سعودی به تصویب قانون حشد الشعبی در پارلمان عراق گفت: تصویب این قانون به سود بیشتر عراقی‌هاست و به حشدالشعبی اجازه می‌دهد تا ریشه داعش را از کشور برکند. این موضوعی است که عربستان، ترکیه و قطر از آن خشنود نیستند. ملت عراق اهمیتی به ناخرسندی آنها نمی‌دهد. در مورد واکنش آمریکا باید بگویم هرچند مقامات کاخ سفید قبلا بر مخالفت خود با مشارکت حشدالشعبی در عملیات آزادسازی موصل تاکید کرده‌اند اما با تصویب قانون حشد الشعبی مخالفتی از خود نشان نداده‌اند؛ لذا به نظر می‌رسد تصویب این قانون از لحاظ سیاسی نظامی به نفع آمریکا در عراق است؛ چرا که حشدالشعبی قوی ترین نیروی نظامی است که توانایی آزادسازی موصل را دارد، همانطوریکه توانست شهرهای “الرمادی” و “تکریت” را از اشغال گروه‌های تروریستی آزاد سازد.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.