• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » تغییر در ساختار آموزشی باید در چارچوب سند تحول آموزش و پرورش باشد
  کد خبر : 1943156

  تغییر در ساختار آموزشی باید در چارچوب سند تحول آموزش و پرورش باشد

  عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به بحث تغییر تعطیلات مدارس در مناطق مختلف، گفت: در این خصوص آیین‌نامه‌های داخلی داریم و شورای عالی آموزش و پرورش بر اساس قانون به عنوان یک مرجع عالی می‌تواند تقویم آموزشی مدارس را ابلاغ کند. جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص «تغییر…

  عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به بحث تغییر تعطیلات مدارس در مناطق مختلف، گفت: در این خصوص آیین‌نامه‌های داخلی داریم و شورای عالی آموزش و پرورش بر اساس قانون به عنوان یک مرجع عالی می‌تواند تقویم آموزشی مدارس را ابلاغ کند.

  ۸
  جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص «تغییر تقویم نظام آموزشی»، اظهار داشت: تغییر ساختار آموزشی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش قید شده است.

  وی ادامه داد:‌هر نوع تغییری را در چارچوب این سند می‌توانیم ببینیم، از جمله مقطع تحصیلی و تغییر ساعات آموزشی.

  کوچکی‌نژاد در توجیه تأکید بر انجام هر تغییری در برنامه آموزشی مدارس مطابق سند تحول بنیادین، افزود: برای اینکه دولت‌ها از قانون عدول می‌کنند و مشکلاتی نیز در سیستم آموزش کشور پیش می‌آید؛ در قانون برنامه ششم حکمی آورده‌ایم و دولت و وزارت آموزش و پرورش موظف است تمام فعالیت‌های خود را در چارچوب سند تحول بنیادین انجام دهد.

  عضو کمیسیون آموزش مجلس یادآور شد: در غیر اینصورت، این موضوعات به هیچ وجه پذیرفته نیست و مجلس نیز موظف است به این مسائل ورود پیدا کند.

  وی در واکنش به این پرسش که «آیا بحث تغییر تعطیلات مدارس در مناطق مختلف قانونی است؟»، تصریح کرد:‌ در این خصوص آئین‌نامه‌های داخلی داریم و شورای عالی آموزش و پرورش بر اساس قانون به عنوان یک مرجع عالی می‌تواند تقویم آموزشی مدارس را ابلاغ کند.

  کوچکی‌نژاد در توضیح تغییر تقویم آموزشی مدارس خاطرنشان کرد: برای نمونه؛ در مدارس مناطق سردسیر یک نوع تقویم آموزشی رعایت شود و در مناطق گرمسیر تقویم دیگری را رعایت کنند.

  عضو کمیسیون آموزش مجلس عنوان کرد: بنابراین اگر کل فعالیت آموزشی و بودجه برای نمونه؛ ۳۰۰ یا ۵۰۰ ساعت است،‌باید کل فعالیت‌ها در این مدت در نظر گرفته شود، حالا این مربوط به مناطق گرمسیر باشد یا سردسیر و در هر صورت باید تقویم آموزشی رعایت شود.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.