• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , بین الملل , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » موصل در آستانه فاجعه انسانی به دلیل بحران آب قرار دارد
  کد خبر : 1943132

  موصل در آستانه فاجعه انسانی به دلیل بحران آب قرار دارد

  سازمان ملل متحد اعلام کرد، نیم میلیون نفر از غیرنظامیان ساکن موصل، در پی سنگر گرفتن عناصر گروه تروریستی در بخش‌هایی از شهر و مختل شدن مسیر انتقال آب، به‌شکل «فاجعه‌باری» با کمبود آب آشامیدنی روبه‌رو شده‌اند.  «لیز گرانده» هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در عراق، روز چهارشنبه اعلام کرد، در پی سنگر گرفتن…

  سازمان ملل متحد اعلام کرد، نیم میلیون نفر از غیرنظامیان ساکن موصل، در پی سنگر گرفتن عناصر گروه تروریستی در بخش‌هایی از شهر و مختل شدن مسیر انتقال آب، به‌شکل «فاجعه‌باری» با کمبود آب آشامیدنی روبه‌رو شده‌اند.

  ۹۹

   «لیز گرانده» هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در عراق، روز چهارشنبه اعلام کرد، در پی سنگر گرفتن عناصر گروه تروریستی داعش در بخش‌هایی از موصل و مختل شدن مسیر انتقال آب، نیم میلیون نفر از غیرنظامیان ساکن این شهر به ‌شکل «فاجعه‌باری» با کمبود آب آشامیدنی روبه‌رو شده‌اند.

  گرانده تصریح کرد، غیرنظامیان محاصره شده در نبرد موصل، در حال حاضر با کمبود شدید مواد غذایی و برق روبه‌رو هستند، و آب آشامیدنی در این شهر نیز رو به پایان است.

  وی تأکید کرد، تاثیر این شرایط بر کودکان، زنان و خانواده‌ها «فاجعه‌بار» خواهد بود.

  صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) نیز اعلام کرده، نبرد برای بازپس‌گیری موصل، مسیر اصلی انتقال آب آشامیدنی به شهر را تخریب کرده‌ است. به گفته یونیسف، در بخش‌های خارج از دسترس در موصل، که هنوز در کنترل تروریست‌های داعش است، آب قطع شده است.

  یونیسف این احتمال را مطرح کرده که تا زمان بازگشت آب، در این مناطق از موصل غیرنظامیان مجبور خواهند شد تن به نوشیدن آب‌های آلوده بدهند. آنچه از همین الان نگرانی یونیسف را، در مورد شیوع بیماری‌ها و مشکلاتی مرگبار مانند اسهال شدید و سوءتغذیه، برانگیخته ‌است.

  بنا بر گزارش‌ها، شماری از غیرنظامیان در مناطق شرقی موصل گفته‌اند در حال استفاده از آب چاه‌ها هستند.

  مناطقی از شرق موصل در حال حاضر مرکز نبردها و درگیری‌های اصلی میان نیروهای عراقی، به ویژه نیروهای ویژه ضد-تروریسم ارتش عراق و افراد «داعش» است.

  گفته می‌شود تروریست‌های داعشی در مناطقی از شرق موصل سنگر گرفته و با استفاده از موجی از بمب‌گذاری‌ها و حملات انتحاری، پیشروی ارتش عراق را با موانعی روبه‌رو کرده‌اند. نبردها، کوچه‌ به ‌کوچه و محله ‌به ‌محله ادامه دارد.

  نبرد آزادسازی موصل از هفدهم اکتبر آغاز شد. بنا بر گزارش‌ها از زمان آغاز نبردها، بیش از ۷۰ هزار تن از غیرنظامیان از شهر فرار کرده‌ و خود را به مراکز و اردوگاه‌های دولتی رسانده‌اند. ولی برآورد می‌شود بیش از یک میلیون نفر هنوز در شهر مانده باشند که از این میان نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر ساکن مناطق شرقی‌اند، جایی که نبردها با داعش ادامه دارد.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.