• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » به صفر رساندن مدارس یک نوبته گامی برای عدالت آموزشی
  کد خبر : 1943129

  به صفر رساندن مدارس یک نوبته گامی برای عدالت آموزشی

  معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش از هزینه ساخت هر کلاس درس و برنامه های این سازمان برای اجرای عدالت آموزشی خبر داد. مرتضی رئیسی معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش گفت: بخشی از فضاهای آموزشی کشور نیازمند تخریب و بازسازی هستند که بخشی از آنها نیازمند مقاوم سازی هستند و بر اساس آخرین برآوردی…

  معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش از هزینه ساخت هر کلاس درس و برنامه های این سازمان برای اجرای عدالت آموزشی خبر داد.

  ۱۰۰

  مرتضی رئیسی معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش گفت: بخشی از فضاهای آموزشی کشور نیازمند تخریب و بازسازی هستند که بخشی از آنها نیازمند مقاوم سازی هستند و بر اساس آخرین برآوردی که انجام داده ایم، از مجموع ۹۷هزار فضای آموزشی در کشور، ۳۰درصد نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی هستند.

  وی ادامه داد: آمار مدارسی که نیازمند مقاوم سازی هستند بیشتر از مدارسی است که نیازمند تخریب و بازسازی هستند، همچنین اکنون ۱۰ درصد مدارس کشور باید تخریب و بازسازی و ۲۰ درصد نیز باید مقاوم سازی لرزه ای شوند.

  معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: البته از مجلس هفتم اعتبار ۴ میلیارد دلاری تصویب شد که باعث دو برابر شدن مدارس ایمن کشور به طور صددرصدی شد و این موضوع سبب انطباق ۷۰ درصد مدارس کشور با استانداردهای موجود شده است، اما مساله مهمی که وجود دارد این است که متاسفانه مدارس با قدمت بالا در شهر تهران متمرکز شده اند.

  رئیسی اظهار داشت: تعداد مدارس ۲نوبته در کشور کمترین آمار را به خود اختصاص داده است به گونه ای که ۱۰ درصد مدراس کشور به صورت ۲نوبته هستند.

  وی ادامه داد: ۵۰درصد مدارس در البرز به صورت دو نوبته هستند، همچنین ما در کشور۵۳۰ هزار کلاس درس داریم که برای یک نوبته شدن مدارس باید ۵۰ هزار کلاس درس در کشور ساخته شود و ساخت ۵۰ هزار کلاس درس رقم اعتباری زیادی را نیاز دارد به گونه ای که هزینه ساخت هر کلاس درس بین ۱۰۰تا ۱۵۰ میلیون تومان است.

  معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش افزود:عمده تلاش سازمان نوسازی کشور ،معطوف به ایمنی مدارس می باشد اما از آنجایی که نیازها فراوان و توان مالی کشور محدود است، ایمنی مدارس زمانی طولانی را نیازمند است اما خوشبخاتنه ۹۰درصد منابع دولتی و کمک های خیرین که طی سال های اخیر به ما تخصیص داده شده صرف ایمنی مدارس شده و ما این هدف را در نظر داریم تا بتوانیم با یک نوبت کردن همه مدارس در راستای عدالت آموزشی گام برداریم.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.