• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , گزارش تصویری , مطالب برگزیده سایت » مهمترین اتفاقات سال 2011 به روایت تصویر ( قسمت اول )
  کد خبر : 194166

  مهمترین اتفاقات سال 2011 به روایت تصویر ( قسمت اول )

  مهمترین اتفاقات سال 2011 به روایت تصویر ( قسمت اول )Reviewed by Aryan on Dec 11Rating: سال 2011 با همه ی شورش ها ی اجتماعی و سیاسی و مشکلات اقتصادی اش، سال التهاب و جنجال جهانی بود. در این سال شاهد سقوط چندین دیکتاتور بودیم، ظهور یک کشور جدید (سودان جنوبی ) را خوشامد گفتیم،…

  مهمترین اتفاقات سال 2011 به روایت تصویر ( قسمت اول )Reviewed by Aryan on Dec 11Rating:

  سال 2011 با همه ی شورش ها ی اجتماعی و سیاسی و مشکلات اقتصادی اش، سال التهاب و جنجال جهانی بود. در این سال شاهد سقوط چندین دیکتاتور بودیم، ظهور یک کشور جدید (سودان جنوبی ) را خوشامد گفتیم، جمعیت سیاره مان از 7 میلیارد نفر گذشت و با وحشت و اضطراب شاهد زلزله، سونامی و فاجعه ی اتمی در ژاپن بودیم.

  به گزارش ایران ویج ، مردم دنیا از کشور های عربی گرفته تا اسپانیا و وال استریت به خیابان ها آمدند و بر علیه حکومت ها، سازمان های اقتصادی، بازداشتهای ناعادلانه، خشونت و در بعضی مواقع برای دفاع از جان خود تظاهرات کردند. آنچه در اینجا جمع آوری شده بخش اول از مجموعه ی 3 قسمتی از خلاصه ی سال گذشته ی میلادی است که به تصویر آمده. منتظر قسمت های دوم و سوم نیز باشید.

  1- تصویر موجی که از دهانه ی رودخانه ی هیگاوابه شهر میاکو در ژاپن نزدیک می شود. این موج حاصل زمین لرزه ای در مقیاس 9 ریشتر است که در تاریخ 11 مارچ 2011 در ژاپن اتفاق افتاد و بزرگترین زمین لرزه ای بود که در تاریخ ژاپن اتفاق افتاده است. به دنبال آن سونامی بسیار عظیمی جان بیش از 15800 نفر را گرفت؛ این واقعه به بسیاری از شهر های ساحلی صدمه وارد کرد و باعث بروز یک فاجعه ی اتمی در ایستگاه انرژی هسته ای فوکوشیما شد.

  2- یک فرد معترضدر تظاهرات قاهره ی مصر، در مقابل مانعی که در حال سوختن است ایستاده است، تاریخ 28 ژانویه ی 2011. در طول 4 روز تظاهرات پلیس با تظاهر کنندگان درگیر شد؛ ده ها هزار فرد مصری در این اقدام بی سابقه شرکت کردند و خواهان خاتمه ی حکومت سی ساله ی حسنی مبارک شدند.

  3- یک شرکت کننده در رالی KTM MRW به نام پدرو گارسیا، در ششمین مرحله ی رالی داکار در آرژانتین و شیلی شرکت کرده است. وی در تاریخ 7 ژانویه 2011 بین شهر های ایکویک و آریکا در شیلی موتور سواری می کند.

  4- رئیس جمهور تونس، زین العابدین بن علی (چپ)، در مرکز سوختگی تونس با محمد بوعزیزی ملاقات می کند. پس از اینکه پلیس میوه و سبزیجات بوعزیزی را بخاطر نداشتن اجازه ضبط کرد، وی از سر درماندگی دست به خودسوزی زد. این عکس در تاریخ 28 دسامبر 2010 گرفته شده. سرگذشت بوعزیزی میلیونها نفر را در سراسر جهان عرب متأثر کرد و خشم چندین ساله ی آنها را به جوش آورد و نهایتاً به سلسله شورش هایی انجامید که باعث سرنگونی چندین دیکتاتور و ناآرامی های مدنی گسترده در بسیاری از شهر ها شد.

  5- در مرکز فضایی ناسا در ایالت فلوریدا، خدمه ی STS-133 شادی خود را پس از پایان یک پرتاب شبیه سازی شده نشان می دهند. از چپ به راست: کاپیتان اریک بویی، متخصص مأموریت مایکل برت، فرمانده استیو لیندزی و متخصصین مأموریت تیم کوپرا، نیکول اسکات و الوین درو.

  6- در تاریخ 9 ژانویه 2011، اوریچ فلورستال 24 ساله (سمت چپ) و روزموند آلتیدون 22 ساله وچندروزماندهبهسالگردزلزله ی هانیتی بر روی لبه ی خانه ی نیمه ویران خود در پورتو پرنس هائیتی ایستاده اند. این زلزله که در سال 2010 اتفاق افتاد جان 250 هزار نفر راگرفت و بیشتر قسنت های شهر مرکزی پورتو پرنس در هائیتی را ویران کرد.

  7- مردی که تفنگ در دست دارد، به نام میکائیل گونزالس اسلحه ی خود را به سوی رینالدو داگسا، یک سیاستمدار محلی روستایی نشانه رفته است. این عکس کمی قبل از زمانی گرفته شده که گونزالس ماشه را برای ترور داگسا کشیده. این عکس در تاریخ 5 ژانویه 2011 در مانیلا، فیلیپین گرفته شده. رینالدو داگسا این عکس را در شب سال نوو چند لحظه قبل از کشته شدن،از خانواده ی خود گرفته. گونزالس هم به همراه همدست خود (مردی که در سمت راست دیده می شود) در این تصویر دیده می شود. پلیس گفته که هردوی این مردها دستگیر شده و به جرم قتل مجازات شده اند.

  8 -وقتی یک زمین لرزه در روز سه شنبه 22 فوریه 2011 این کلیسای کاتولیک درشهر کرایست چرچ نیوزیلند را لرزاند، آوار این کلیسا یک اتومبیل را مچاله کرد. این زلزله به قدرت 6.3 ریشتر و در اوج یک روز کاری اتفاق افتاد که ساختمان های بلند و کلیساهای بسیاری را ویران کرد، این ویرانه ها چندین اتوبوس را به زیر آوار بردند و ده ها نفر در اثر این فاجعه ی طبیعی جان باختند.

  9- یک تخته سنگ بزرگ باعث ایجاد این سوراخ عظیم دراین خانه و بر روی زمین شد. این عکس 2 روز بعد از زلزله در شهری در حوالی کرایست چرچ در نیوزیلند گرفته شده است.

  10- کنجکاوی اسم این روبات مریخ نورد است که در آزمایشگاه نیروی محرکه ی تسهیلات فضاپیمایی ناسا، در پاسادانای کالیفرنیا قرار دارد. این روبات در تاریخ 22 جون 2011 به مرکز فضایی ناسا در ایالت فلوریدا منتقل شد. در 22 نوامبر گذشته این روبات به فضا پرتاب شد وقرار است در ماه آگوست اینده در مریخ فرود آید.

  11- آتش این پلیس موتور سوار رافرا گرفته و همکارش برای کمک به او تلاش می کند. افراد معترض آتنی در یونان یک بمب بنزینی را به سوی این مأمور پلیس پرتاب کرده اند. به دنبال تظاهراتی که بخاطر یک اعتصاب عمومی رخ داد، جوانان خشمگین سنگ و بمب های دستی خود را به سوی پلیس پرتاب می کردند. این عکس در تاریخ 23 فوریه 2011 گرفته شده است.

  12- در تاریخ 2 ژانویه 2011مردی که بر پشت شتر سوار شده یکی از حامیان حسنی مبارک است که با مخالفان او در قاهره مبارزه می کند. در روز چهارشنبه که اعتراضات جدی تر وخطرناک تر شده بود، هزاران نفر از حامیان حسنی مبارک که برخی از آنها سوار بر اسب یا شتر بودند با مخالفان حکومت برخورد کردند.

  13- هزاران فرد معترض در میدان تحریر قاهره جمع شده اند تا به حکومت دیکتاتوری30 ساله ی حسنی مبارک خاتمه دهند. ماه فوریه 2011.

  14- افراد معترض ضد حکومت که در میدان تحریر قاهره جمع شده اند تصویر تلویزیونی رئیس جمهور حسنی مبارک را مشاهده می کنند که در تاریخ 10 فوریه 2011 سخنرانی کرده است. معترضان با خشم فریاد می زدند “مرگ بر حسنی مبارک” و “برو، برو”. در این سخنرانی رئیس جمهور اقدامات خود را نیمه کاره رها کرد، البته وی از قدرت کناره گیری نکرد ولی مسئولیت های خود را به معاون رئیس جمهور واگذار کرد.

  15- پس از تغییر ناگهانی قدرت در قاهره، حسنی مبارک در تاریخ 11 فوریه 2011 از قدرت کناره گیری کرد. موج قوی اعتراضات در نهایت موجب برکناری حسنی مبارک از دیکتاتوری 30 ساله شد و شادی را به خیابان ها آورد. این موج زنگ خطری بود برای همه ی دیکتاتور ها در جهان عرب و فراتر از آن. در این تصویر در میدان تحریر قاهره مصر، تظاهر کنندگان پس از شنیدن خبر کناره گیری مبارک جشن گرفته اند.

  16- شورش ها در لیبی به جنگ داخلی انجامید و مبارزات از جاده های صحرایی به داخل شهر ها کشیده شد. نیروهای ناتو که کنترل هوایی منطقه را در دست داشتند به شورشیان پیشنهاد همکاری دادند. در این عکس اتومبیل های نیروهای طرفدار معمر قذافی منفجر شده. این انفجار در جاده ای بین بنقازی و اجدبیه و در تاریخ 20 مارچ 2011 توسط حمله ی هوایی نیروهای ائتلافی صورت گرفته است.

  17- کریس هوندروس عکاس تصاویر Gettyدر جلوی یک ساختمان که در حال سوختن است ایستاده. او در این تاریخ یعنی 18 آوریل 2011 برای انجام مأموریت در میسراتای لیبی بوده. او 2 روز بعد از این عکس در اثر اصابت موشک (RPG) کشته شده است.

  18- پس از وقوع یک زلزله در ژاپن، سونامی عظیمی در تاریخ 11 مارچ 2011 بخش های ناتوری و میاگی را در شمال غربی ژاپن در بر گرفته است.

  19- در بندر کامی شی در بخش ایواته ژاپن، جریان سونامی این گزارشگر را به نام تویا چیبا، با خود برده (در تاریخ 11مارچ 2011). او توانست با گرفتن طنابی که آویزان بوده خود را نجات دهد و به بالای یک تپه ی زغال سنگ برود.

  20- 11مارچ 2011: پس از زلزله و سونامی در شهر ناتوری در شمال شرقی ژاپنخانه ها ویران شده اند.

  21- 12 مارچ 2011: در ناحیه سندای، شمال ژاپن، کانتینر های حمل بار توسط سونامی به اطراف پخش شده اند.

  22- درناتوری در شمال شمال ژاپن، این خانم در میان خرابه های حاصل از زلزله ی بزرگ 11 مارچ و سونامی حاصل از آن نشسته است.

  23 -این عکس در تاریخ 13 مارچ 2011 گرفته شده در حالی که خانه ای در اقیانوس آرام به این سو و آن سو می رود. هماپیما ها و کشتی های ارتش آمریکا نیز پس از زلزله ی 9 ریشتری و سونامی، در آبهای ساحلی سندی در ژاپن به دنبال نجات یافتگان احتمالی می گردند.

  24- یک فرد داوطلب عکس های خانوادگی را که در جریان سونامی آب آنها را با خود برده بود تمیز می کند. عکس کودکان در کناری گذاشته شده تا خشک شوند. مرکز داوطلبی اوفوناتو، بخش ایواته، 12 اوریل 2011.

  25- رایو تایرا در سمت راست و شخص دیگری که هویتش معلوم نیست این بچه وال آبی را نجات می دهند. این بچه وال توسط سونامی از مزرعه ی کاشت برنج سر در آورده و در آنجا گیر کرده است. تایرا این بچه وال را در حالتی پیدا کرده که در این آب های کم عمق برای زنده ماندن تلاش می کرده است.

  26- این کودک که از سونامی نجات یافته با ماشین اسباب بازی خود بازی می کند در حالی که یک اتومبیل واقعی توسط سونامی به این وضعیت در آمده است. 6 آوریل 2011.

  27- این عکس در روز جمعه 1 آوریل 2011، توسط گارد ساحلی ژاپن گرفته شده. اعضای گارد ساحلی این سگ را که بر روی سقف یک خانه ی خرابه سرگردان بوده نجات داده اند. این سگ قلاده داشته اما آدرسی بر روی آن نوشته نشده بود.

  28- این افراد محلی در میان خرابه های حاصل از سونامی حمام می گیرند. 14 آوریل 2011، شهر کسه نوما در بخش میاگی.

  29- 4 آوریل 2011، معترضان ضد حکومتی که خواهان برکناری رئیس جمهور یمن، علی عبدالله صالح هستند، دستان خود را به این صورت نشان می دهند. ارتش پیاده نظام یمن به سمت مردم معترض شلیک کرده که بنا بر گفته ی شاهدان محلی و نمایندگان رسمی بیمارستان ها  به مرگ 6 نفر و زخمی شدن دست کم 30 نفر انجامید. نوشته ی عربی در سمت راست یعنی “خون مان برای کشورمان”.

  30- 29 آوریل 2011ویلیام شاهزاده ی انگلستان و همسرش کاترین، دوشس کمبریج که در وست مینیستر ابی در مرکز شهر لندن ازدواج کردند بر روی بالکن قصر باکینگهام یکدیگر را می بوسند.

  31- این عکس هوایی صدماتی را که طوفان به فروشگاه لوز در ایالت کارولینای شمالی وارد کرده نشان می دهد. در 17 آوریل 2011 روز یکشنبه طوفان عظیمی به این منطقه اصابت کرد و در پی آن طوفان های خفیف تری در سراسر این ایالت اتفاق افتادند.

  32- 28 آوریل 2011، در طول شب طوفان به مناطق جورجیای شمالی، چاتانوگا و تنسی اصابت کرد. در این عکس اندی پیج در حالی که گربه اش الی را در این سبد مخصوص حیوانات در بغل گرفته گریه می کند. پیج گربه های زیادی دارد و الی آخرین گربه ای بود که گم شده بود.

  33- رئیس جمهور آمریکا، باراک اوباما و معاون رئیس جمهورجو بیدن به همراه اعضای گروه امنیت ملی در کاخ سفید در حال مشاهده ی یک گزارش از مأموریتی هستند که در اول ماه می 2011بر علیه بن لادن انجام شده. در این لحظه گروهی از ارتش آمریکا در محوطه ای در عبوت آباد پاکستان که احتمال می رفت محل اختفای بن لادن باشد، فرود آمده اند. در این تصویر هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه (دومین نفر از سمت راست) و وزیر دفاع رابرت گیتس در سمت راست مشاهده می شوند.

  34- در اولین ساعات روز دوشنبه 2 می 2011 مردم بیرون کاخ سفید تجمع کرده اند تا هنگانی که باراک اوباما به طور رسمی مرگ بن لادن را اعلام می کند جشن بگیرند.

  35- این عکس که توسط یک فرد محلی گرفته شده، لاشه ی هلیکوپتری را نشان می دهد که بر روی دیوار محوطه ای که بن لادن در آن کشته شده فرود آمده. این هلی کوپتر برای جاسوسی مورد استفاده بوده که در طی انجام عملیات سقوط کرده است. بعدها دولت پاکستان بقایای این هلیکوپتر را به مقامات آمریکایی تحویل داد.

  36- در این عکس، کاپیتان هتی ماهندرا سینگ دوتی (چپ) در حال زدن ضربه ای است که باعث پیروزی هندوستان در مسابقات جهانی کریکت در سال 2011 شد. در مسابقه ی فینال که در2 آپریل 2011 در استادیوم وانکهده در بمبئی برگذار شد، هندوستان با 6 امتیاز از سریلانکا برد.

  37- یک مبارز شورشی لیبیایی در حال کشیدن سیگار است در حالی که بر روی یک وانت نشسته و پشت سرش هم یک اصلحه ی تیربار موشکی قرار دارد. در روز سه شنبه 14 آوریل 2011 و در صحرا های حومه ی اجدبیه در لیبی، شورشیان در صدد حمله هستند.

  38- یکشنبه 17 آوریل 2011، خدمات جنگلی تکزاس یک آتش سوزی کنترل شده ایجاد کرد تا مواد سوختنی که بر روی کوه های غرب تکزاس وجود داشتند از بین ببرد که البته باعث ایجاد آتش سوزی بزرگی در جنگل شد. در این عکس کوهستان سیاه در حال سوختن است و گنبد تلسکوپ هابی در سمت راست دیده می شود.

  39- در این عکس معترضین گروه “لوس ایندیگنادوس” در تظاهرات شرکت کرده اند و پرچمی را بالای سر گرفته اند که روی آن نوشته شده “خطا در سیستم”. 17 می 2011 مادرید، اسپانیا.

  40- 20 می 2011، مردم در میدان پوئرتا دل سول در مادرید اسپانیا دستان خود را به نشانه ی اعتراض بالا برده اند. این راهپیمایی در اعتراض به بحران اقتصادی، نرخ بیکاری، کمبود بودجه، ساختارهای اقتصادی وغیره انجام شده است.

  41- عکس جسد بن لادن. اگر این عکس منتشر می شد بی شک به یکی از مهمترین عکس های نمادین این سال تبدیل می شد. بر اساس گزارشات، دست کم سه سری عکس از جسد بن لادن وجود دارد که در دست وزارت اطلاعات آمریکا است. اوباما دستور داده که این عکس ها در رسانه های عمومی منتشر نشوند زیرا ممکن است باعث بروز خشونت های آتی شده یا ابزاری برای تبلیغات شوند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۹)  • nafas

   عالیه عالیه عالیه من که لذت بردم

  • milaDJef

   chon aksaye khoshoonat amiz toosh bood hal kardam! >:)

  • علی

   فوق العاده بود دستتون دردنکنه لذت بردم موفق باشید

  • نگار

   خیلی خوب بود …ممنون بابت زحمات ارزشمندتون

  • حمید رضا

   مثل همیشه عالی دمتون گرم

  • هادی امیری

   چند رویداد مهم رو جا گذاشتین
   1-تسخیر لانه جاسوسی انگلیس در تهران
   2-شکست اطلاعاتی آمریکا با به زمین نشاندن پهباد جاسوسی فوق مدرن آمریکا توسط سپاه و اداره اطلاعات کشور عزیزمان

   • احمدنیا

    جناب امیری این تازه قسمت اول هست و 2 بخش دیگه مونده عجله نکنید

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.