• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مجلس , مطالب برگزیده سایت » متهمان پرونده بنیاد شهید در آستانه دادرسی قرار دارند
  کد خبر : 1933864

  خجسته :

  متهمان پرونده بنیاد شهید در آستانه دادرسی قرار دارند

  رئیس هیأت تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید گفت: متهمان پرونده مفاسد اقتصادی بنیاد شهید در شعبه ۷ دادسرای کارکنان دولت در آستانه دادرسی قرار دارند تا به پرونده آنها رسیدگی شود. امیر خجسته با اشاره به آخرین وضعیت این پرونده اظهار داشت: هدف از تحقیق و تفحص از بنیاد شهید، رسیدگی به بنگاه‌های…

  رئیس هیأت تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید گفت: متهمان پرونده مفاسد اقتصادی بنیاد شهید در شعبه ۷ دادسرای کارکنان دولت در آستانه دادرسی قرار دارند تا به پرونده آنها رسیدگی شود.

  ۷۹
  امیر خجسته با اشاره به آخرین وضعیت این پرونده اظهار داشت: هدف از تحقیق و تفحص از بنیاد شهید، رسیدگی به بنگاه‌های اقتصادی آن از قبیل بانک دی و مؤسسه کوثر بوده و حتی برخی از بنگاه‌های اقتصادی آن در شرایطی تأسیس شده بود که کسی از آنها خبر نداشته است.

  وی تأکید کرد: مفاسد رخ داده در بنیاد شهید مربوط به دولت گذشته و فعلی بوده و برخورد با فساد نیز این دولت و آن دولت نمی‌شناسد و باید قاطعانه با آن برخورد شود.

  رئیس هیأت تحقیق و تفحص مجلس در بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره دستگیری‌های صورت گرفته گفت: با ورود جدی دادستان تهران به گزارش این پرونده، چندین نفر تاکنون دستگیر شده‌اند و افراد دیگری نیز در آستانه دستگیری هستند و این کار قطعاً انجام می‌شود؛ افرادی هم که تاکنون دستگیر شده‌اند در شعبه ۷ دادسرای کارکنان دولت در آستانه دادرسی قرار دارند تا به پرونده آنها رسیدگی شود.

  خجسته با تأکید بر اینکه مداخله مجلس در این پرونده هیچ‌گاه تمام نخواهد شد، خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، پرونده از دست ما خارج شده و از مجلس به قوه قضائیه ارسال شده اما ما باید مراقبت کنیم تا تمام اموال به بیت‌المال بازگردد و متخلفان نیز مجازات شوند؛ همه کسانی که بیت‌المال را غارت کرده‌اند، باید تعیین تکلیف شوند.

  وی با تشکر از معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی برای ورود جدی به این پرونده، اظهار داشت: در مجموع حدود ۹۰ درصد از وجوه کلانی که از بنگاه‌های اقتصادی بنیاد شهید رفته بود، برگردانده شده است و باید مراقبت کنیم تا همه اموال و وجوه برگردد.

  هیات رئیسه هیات تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان، هفته آینده تشکیل می‌شود

  خجسته در ادامه با اشاره به تشکیل هیأت تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: هیأت رئیسه صندوق هفته آینده انتخاب خواهند شد.

  عضو هیأت تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، سوءاستفاده هشت هزار میلیارد تومانی از صندوق قطعی است و در این میان ۹۰ درصد تسهیلات اعطا شده به ۳۰ نفر رسیده است؛ در حالی که جمعیت یک میلیون نفری فرهنگیان تنها از ۱۰ درصد تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

  خجسته خاطرنشان کرد: این نشان می‌دهد که در اعطای این تسهیلات، ضمانت‌های کافی گرفته نشده است.

  وی تأکید کرد: تا تعیین تکلیف کامل این پرونده در مجلس پیگیر آن خواهیم بود و به همه فرهنگیان این قول را می‌دهیم که تمام سرمایه‌ای را که از دستشان رفته، به آنها بازخواهیم گرداند.

  عضو هیأت تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان خاطرنشان کرد: تا این مرحله هفت یا هشت نفر در این پرونده بازداشت شده‌اند.

  منبع : مهر

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.