• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مطالب جالب و خواندنی » جوانی که میخواهد ۲ساعت درقطب شمال شنا کند+عکس
  کد خبر : 1931

  جوانی که میخواهد ۲ساعت درقطب شمال شنا کند+عکس

  جوانی که میخواهد ۲ساعت درقطب شمال شنا کند+عکسReviewed by Aryan on Mar 26Rating: مهدی عاشوری، جوان ۲۷ ساله اهل شهسوار مازندران، چندین سال فعالیت ورزشی داشته؛ دو سال تکواندو، ۸ سال کشتی محلی و پانزده سال دو و میدانی؛ در مسابقات دو و میدانی استان تهران در سال ۱۳۸۲ مقام اول را کسب نموده و…

  جوانی که میخواهد ۲ساعت درقطب شمال شنا کند+عکسReviewed by Aryan on Mar 26Rating:

  مهدی عاشوری، جوان ۲۷ ساله اهل شهسوار مازندران، چندین سال فعالیت ورزشی داشته؛ دو سال تکواندو، ۸ سال کشتی محلی و پانزده سال دو و میدانی؛ در مسابقات دو و میدانی استان تهران در سال ۱۳۸۲ مقام اول را کسب نموده و در سال ۱۳۸۵ در مسابقات المپیک دو چهارصد متر شرکت نموده و در سال ۲۰۰۱ در مسابقات بین المللی ادمانتون مقام دوم رشته سرعت را کسب نموده است.

   

  در گذشته در تیم ملی کم بینایان بوده و امروز به مدد عمل جراحی چشم می تواند همه چیز را واضح ببیند.

  عاشوری برای ثبت رکورد گینس چهار سال تمرین کرده و توانسته است سی و یک دقیقه در غار یخی در وسط یخ ها بماند و درباره تیم ملی نابینایان توضیح می دهد: یکی از چشم هایم با شماره ۲۹ و دیگری با شماره ۸ آسیب دیده بود و پس از یک عمل جراحی سنگین همه چیز را واضح می بینم و به همین دلیل تا زمانی که چشم هایم ضعیف بود در تیم نابینایان بودم و زندگی در آن زمان بسیار سخت بود.

  قهرمان دو و میدانی درباره نظرات دیگران درباره کارهایش می گوید: خیلی ها با دیدن کارهایم روحیه گرفته اند و بسیاری را سراغ دارم که با دیدن فیلمم،سیگار را کنار گذاشته اند.

  او درباره خطرهای کارهایش گفت:انجام این کارها بسیار خطرناک است. اگر فردی در این شرایط وارد شود، پس از گذشت دو دقیقه قلب او از کار می افتد و انجام این اقدامات حتما باید با تمرینات مداوم و با نظارت تیم پزشکی انجام گیرد و من هم چهار سال است که برای انجام این کارها تمرین می کنم.

  مهدی عاشوری درباره تمایلش برای ثبت اسمش در رکوردهای گینس گفت: برای این کار با نمایندگان گینس مذاکره کردم و آنها گفته اند اگر بخواهیم برای ثبت رکورد به ایران بیاییم ۲۵ میلیون تومان هزینه دارد. مرد یخی هلندی یک ساعت و پنجاه دقیقه در آکواریوم یخی بوده است و من می توانم با تمریناتی که انجام داده ام بیش از دو ساعت و ده دقیقه را در آکواریوم یخی بمانم.

  مرد یخی جوان درباره تمریناتش گفت: در ارتفاعات کوه های شاهان شهر و یکی از آبشارهای بلند آن تمریناتی کرده ام و می توانم بیش از دو ساعت در آب های سرد زیر صفر درجه بمانم و تنها به دلیل نبود تیم پزشکی نتوانستم این کار را انجام دهم.

  درباره معنویتی که در تمریناتش دارد و به پشتوانه و توکل و توسل به اهل بیت (ع) تمرین می کند گفت: برای انجام این گونه اقدامات باید ایمان قوی داشته باشی و ذکر یا زهرا (س) در تمام تمریناتم است.

  عاشوری بیشتر وقتش را برای ورزش اختصاص می دهد اما در کنارش نیز شغلی دارد و درباره آن می گوید: شغل من آشپزی است؛ اما معمولا خودم غذاهای سرد می خورم.

  او درباره اقدام بعدی‌اش می گوید: می خواهم بیش از دو ساعت را در زیر یک آبشار هفتاد متری بایستم و توصیه می کنم هیچ کس این گونه کارها را انجام ندهند. این گونه اقدامات حتما باید با تمرینات و زیر نظر پزشک انجام گیرد. در کنارش هم باید ایمان داشته باشی. بدون ایمان نمی شود این کار را انجام داد. گزارشگرها و فیلمبردارهایی که به همراهم آمده بودند؛ همه‌شان ترسیده بودند و نمی توانستند جلو بیایند. کارهایی سخت تر از این کار را هم در نظر دارم. پیشنهاد داده ام دو ساعت در قطب شمال، شنا کنم و اگر شرایط این کار را برایم فراهم نمایند این کار را انجام می دهم.

  درباره احساس‌اش پس از خروج از یخ ها(پس از یک ساعت) گفت: تا مدت بیست و پنج دقیقه هیچ چیز را احساس نمی کردم. در این فضا خدا به انسان نزدیک می شود. آب مهریه حضرت زهرا (س) است و هر کس در آب برود، پاک می شود.

  تمام دستانم قرمز و خون در بدنم لخته شده بود و تنها با توکل به خدا توانستم از آب خارج شوم. جالب این است که زمانی که به خانه می رفتم ۴ یا ۵ بستنی خوردم.

  درباره چگونگی پیدا شدن ایده هایش، درباره رفتن در غار یخی و درون آب های سرد زیر صفر درجه گفت: من اهل مازندران هستم و مدتی را صیاد بوده ام و ارتباطم با آب اینگونه است. آب سرد و ورزش، انسان را جوان نگه می دارد و همیشه نیز با آب سرد حمام می کنم.

  مهدی عاشورایی درباره لقب‌هایی که به او می دهند گفت: دوستانم اسم من را «مرد یخی» گذاشته اند و کم کم مرا آدم فضایی هم صدا می کنند. اولین مرتبه ای که درون آب سرد رفتم ۵ دقیقه بود و با تمرینات بسیاری که داشته ام پس از ۴ سال این هفته، می خواهم بیش از دو ساعت در آب زیر صفر درجه همراه یخ بمانم.

  مرد یخی جوان درباره انتظارش از مسوولان ورزش در ایران گفت: تا به حال هیچ کس از کارهایم حمایت نکرده اند. دوست دارم با ثبت رکورد در گینس، نام جمهوری اسلامی ایران و پرچم آن را نشان دهم. از مسوولان انتظار دارم تا یک تیم پزشکی برای کارهایم در نظر بگیرند و با تامین بودجه این کار، بتوانم این رتبه را در گینس به ثبت برسانم.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.