• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » راهنمای خرید قلم دیجیتال
  کد خبر : 1930451

  راهنمای خرید قلم دیجیتال

        به گزارش ایران ویج نکاتی که قبل از خرید قلم های دیجیتال را باید رعایت کرد. استفاده از قلم های دیجیتالی برای چه کسانی توصیه می شود؟ قلم دیجیتالی، ابزاری مفید برای تمام کسانی است که با کامپیوتر، سر و کار دارند. اتوماسیون اداری و نگارش دست خط، طراحی و گرافیک، رتوش…

   

   

   قلم دیجیتال

   

  به گزارش ایران ویج نکاتی که قبل از خرید قلم های دیجیتال را باید رعایت کرد.

  استفاده از قلم های دیجیتالی برای چه کسانی توصیه می شود؟ قلم دیجیتالی، ابزاری مفید برای تمام کسانی است که با کامپیوتر، سر و کار دارند. اتوماسیون اداری و نگارش دست خط، طراحی و گرافیک، رتوش عکس، آموزش و بازی از عمده ترین موارد استفاده قلم ها هستند.

  حساس به فشار بودن قلم (Pressure Sensitivy) به چه معنی است و چه کاربردی دارد؟

  هنگامی که یک قلم واقعی را بر کاغذ می کشید هر قدر این کار را با فشار بیشتری، انجام دهید خط رسم شده پر رنگتر و ضخیم تر می شود. در قلم های دیجیتالی که نوک حساس به فشار دارند وضعیت مانند قلم های واقعی است. تعداد مراحلی که یک قلم می تواند تغییرات فشار را تشخیص دهد با فاکتور مراحل فشاریا Pressure Level سنجیده می شود. Pressure Level در قلم های ضعیف، ۵۱۲ مرحله و در قلم های قوی، ۱۰۲۴ مرحله است.

  رزولوشن Resolution چگونه بر کیفیت قلم، موثر است؟ رزولوشن به معنی تعداد نقاط تشکیل دهنده خط است که معمولا” با واحد dpi یعنی dot per inch یا تعداد نقاط در یک اینچ، مشخص میشود. هر قدر، رزولوشن بالاتر باشد کیفیت دستخط یا طرح، بهتر و نرمتر است. قلم های ضعیف دارای رزولوشن زیر ۲۰۰۰ است.

  فاکتور و عدد مشخصی برای سنجش طول عمر و دوام قلم ها وجود ندارد هر چند برحسب تجربه، کاملا” مشخص است که محصولات بعضی سازندگان دارای عمر و دوام بیشتری هستند.
  قلم ها در نتیجه افتادن از روی میز یا ارتفاع بالا، صدمه می بینند. این اتفاق در ادارات دارای کف سنگی یا موزاییکی بیشتر مشکل ساز است.

  قلم دیجیتال هم مثل اسکنر، پرینتر و …. دارای مارک خوب و مارک بد است.

  بهترین قلمهای دیجیتالی کدام هستند

  قلم هایWACOM و PActive، انتخاب های خوبی هستند. این قلمها، دارای استحکام و دوام زیاد، حساسیت به فشار ، رزولوشن بالا، طراحی در ژاپن و تولید در چین و تایوان می باشند. قیمت این قلم ها نیز با در نظر گرفتن مزایای متعددشان بسیار معقول و منصفانه است.

  چه قلمی برای اتوماسیون اداری، مناسبتر است؟

  طی چند سال اخیر، بحث اتوماسیون اداری و کاربرد قلم دیجیتالی در آن از رونق قابل توجهی برخوردار بوده است. ما در موارد زیادی در چنین پروژه هایی درگیر شده ایم که باعث کسب تجارب ارزشمندی برایمان شده که تلاش می کنیم تا این اطلاعات را به شما، منتقل نماییم.

  در اتوماسیون اداری، نیاز به یک دستگاه Pen Tablet شامل یک قلم و یک صفحه رسم برای هر کاربر، وجود دارد. از آنجا که این دستگاهها، هر روز و بطور مداوم در معرض انواع ضربات فیزیکی و افتادن از روی میز یا دست کاربر، قرار دارند انتخاب مدلهای مستحکم و مرغوب از اهمیت زیادی برخوردار است بنابراین انتخاب قلمهای بدون نام سازنده معتبر یا با مارک های متفرقه به دلیل قیمت هر چه ارزانتر، به مصلحت سازمان نمی باشد. باید توجه داشت که انتخاب اقلام نامرغوب، فقط سبب تحمیل هزینه اضافی جهت خرید مجدد و تعویض دستگاه می شود.

  متقابلا” خرید دستگاههای بسیار گران قیمت به صرف داشتن بعضی خصوصیات فانتزی که در عمل، هیچ مزیتی در کاربرد اتوماسیون اداری ندارند صرفا” دور ریختن بودجه تخصیص داده شده است.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.