• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » «یک هفته‌ای» که تأمین اجتماعی گوشزد کرد
  کد خبر : 1930429

  «یک هفته‌ای» که تأمین اجتماعی گوشزد کرد

  تامین اجتماعی اعلام کرد: اگر در فرصت یک هفته ای مقرر شده، گواهی پزشکی به شعبه تامین اجتماعی ارائه نشود، سازمان مسئولیتی در قبال پیامدهای ناشی از عدم اقدام به موقع از قبیل عدم تمدید اعتبار دفترچه درمان و یا عدم صدور معرفی به کار بیمه شده نخواهد داشت. بیمه شدگان تامین اجتماعی باید گواهی…

  تامین اجتماعی اعلام کرد: اگر در فرصت یک هفته ای مقرر شده، گواهی پزشکی به شعبه تامین اجتماعی ارائه نشود، سازمان مسئولیتی در قبال پیامدهای ناشی از عدم اقدام به موقع از قبیل عدم تمدید اعتبار دفترچه درمان و یا عدم صدور معرفی به کار بیمه شده نخواهد داشت.

  ۳۸

  بیمه شدگان تامین اجتماعی باید گواهی پزشکی خود را حداکثر ظرف یک هفته از تاریخ تجویز و یا ترخیص از بیمارستان به شعبه مربوطه ارائه کنند.

  بیمه شدگان باید گواهی پزشکی صادر شده توسط پزشک معالج را حداکثر ظرف یک هفته از تاریخ صدور، به شعبه تامین اجتماعی مربوطه ارائه کنند تا بیمه شده برای بررسی استراحت به مراجع پزشکی سازمان معرفی شود تا با توجه به نوع و علائم بیماری، اقدام به بررسی شود.

  چنانچه بیمه شده پس از سپری شدن استراحت تجویز شده به مراجع پزشکی سازمان مراجعه کند به جهت اینکه علائم بیماری در این مدت بهبود می‌یابد و در بسیاری از موارد از شدت بیماری کاسته می‌شود، امکان اظهار نظر دقیق در خصوص میزان استراحت پزشکی مورد نیاز با توجه به وضعیت بیمار میسر نمی‌شود.

  به گزارش تامین اجتماعی – با عنایت به مفاد بند ۱۲ و ۱۴ بخشنامه ۲۹۴۸۹/۵۱ مورخ ۱۶ – ۱۰ – ۷۴ لازم است گواهی پزشکی صادر شده توسط پزشک معالج حداکثر ظرف یک هفته از تاریخ تجویز و یا ترخیص از بیمارستان، توسط بیمه شده (خانواده، بستگان و …) به شعبه مربوطه ارائه شود.

  لازم به ذکر است، در صورت تجویز استراحت و عدم امکان مراجعه شخص بیمار، بستگان وی می‌توانند گواهی را در مدت زمان ذکر شده به شعبه تامین اجتماعی تحویل دهند.

  بر این اساس، اگر در فرصت یک هفته ای مقرر شده، گواهی پزشکی به شعبه تامین اجتماعی ارائه نشود، سازمان هیچ مسئولیتی در قبال پیامدهای ناشی از عدم اقدام به موقع از قبیل عدم تمدید اعتبار دفترچه درمان و یا عدم صدور معرفی به کار بیمه شده و … نخواهد داشت.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.