• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت , مطالب برگزیده سایت » نمی خواهند طرح تجمیع بیمه ها را اجرا کنند
  کد خبر : 1930403

  وزير بهداشت؛

  نمی خواهند طرح تجمیع بیمه ها را اجرا کنند

  وزیر بهداشت با اشاره به تصویب طرح تجمیع بیمه ها در برنامه چهارم و پنجم توسعه بیان کرد: نمی خواهند طرح را اجرا کنند. هاشمى وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر تجمیع بیمه‌ها بیان کرد: ‌اینگونه مسائل نباید در رسانه مطرح شود چراکه یک امر دولتى است، این بحث…

  وزیر بهداشت با اشاره به تصویب طرح تجمیع بیمه ها در برنامه چهارم و پنجم توسعه بیان کرد: نمی خواهند طرح را اجرا کنند.

  ۲۹

  هاشمى وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر تجمیع بیمه‌ها بیان کرد: ‌اینگونه مسائل نباید در رسانه مطرح شود چراکه یک امر دولتى است، این بحث ها بدون تردید منجر به تصمیماتى می شود که در نهایت مردم از حقوق خودشان محروم می کند.

  هاشمی بیان کرد: وزارت بهداشت در طول سه سال گذشته به دنبال مشکلات مردم در حوزه سلامت بوده و در این زمینه محروم‌ترین افراد در کشور ذینفع‌ترین از نظر وزارت بهداشت محسوب می‌شوند.

  وی ادامه داد: طرح تحول سلامت برای کاهش هزینه‌ها و دسترسی مردم به دارو و پزشکان بوده و در برنامه چهارم این کار به تصویب رسیده اما متاسفانه تا به امروز اجرا نشده است.

  هاشمی عنوان کرد: اگر مشکل بیمه در کشور درست نشود، از مردم حمایت نشده که این مسئله ربطی به دولت خاصی ندارد و بعضی‌ با گفتن حرف‌هایی مانند با تجمیع بیمه‌ها منابع کجا می‌رود سعی در ایجاد حاشیه‌سازی دارند که من در جواب باید بگویم با حرف زدن مشکلات مردم حل نمی‌شود.

  وی ادامه داد: ‌ما آماده‌ایم که مسائل مردم را برطرف کنیم و بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری هر بیماری نباید جز درد مریضی رنج دیگری داشته باشد و وزارت بهداشت موظف است این جمله را از شعار درآورده و جامه عمل بپوشاند.

  وزیر بهداشت بیان کرد: وقتی داروخانه تمام داروها را به صورت پوشش بیمه‌ای حساب نمی‌کند و بعضی داروهای بیماری‌های صعب‌العلاج تحت پوشش بیمه‌آی نیستند این مسئله سبب ناراحتی مردم و حتی وزارت بهداشت است و باید برای این مسئله تصمیمی اساسی گرفته شود.

  هاشمی تاکید کرد: برخی از شرکت‌های داروسازی و تجهیزات پزشکی بعد از یک سال هنوز پولشان را نگرفتند و حتی پزشکانی در کشور داریم که ۹ ماه پیش خدمتشان را فروخته ولی پولی تا الان دریافت نکرده‌اند.

  وی ادامه داد: ما مدام از قانون حرف می‌زنیم ولی قانون گریزیمان بیشتر است و وزارت بهداشت موظف بوده تا مشکلات مردم را در حوزه سلامت و بیمه حل کند.

  وزیر بهداشت گفت: بیمه در دنیا سابقه صد ساله دارد که در کاهش آسیب به تسکین درد مردم و ایجاد آرامش جامعه بسیار موثر است و ما باید یاد بگیریم که وقتی مسئله‌ای را بلد نیستیم از دیگران آن را آموزش ببینیم.

  هاشمی با بیان اینکه مسئولین ذیربط باید با پیدا کردن یک روش بیمه‌ای درست در دنیا، آن را در کشور برای کاهش مشکلات مردم اجرا کنند، اظهارداشت: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری بر همین اساس بوده و ما باید تمام آن را جمله به جمله اجرا کنیم تا مسائل و مشکلات حوزه سلامت مردم هرچه سریع ‌تر رفع شود.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.