• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » جزئیات آمار دسترسی خانوارها به وسایل ارتباطی
  کد خبر : 1929808

  جزئیات آمار دسترسی خانوارها به وسایل ارتباطی

  به گزارش ایران ویج به نقل از مرکز آمار ایران، مهمترین نتایج طرح آمارگیری “برخورداری خانوارها و استفاده‌ افراد از فناوی اطلاعات و ارتباطات ۱۳۹۴ که مربوط به دوره‌ی زمانی سه ماهه از ۳ ماه قبل از زمان آمارگیری تا زمان آمارگیری (بهمن ماه ۱۳۹۴)” است، به شرح زیر قابل ارائه شد. خانوارهای کشور و…

  وسایل ارتباطی

  به گزارش ایران ویج به نقل از مرکز آمار ایران، مهمترین نتایج طرح آمارگیری “برخورداری خانوارها و استفاده‌ افراد از فناوی اطلاعات و ارتباطات ۱۳۹۴ که مربوط به دوره‌ی زمانی سه ماهه از ۳ ماه قبل از زمان آمارگیری تا زمان آمارگیری (بهمن ماه ۱۳۹۴)” است، به شرح زیر قابل ارائه شد.

  خانوارهای کشور و وضعیت دسترسی به رادیو

  از مجموع ۲۴.۳ میلیون خانوار کشور، در حدود ۲۱.۴ میلیون خانوار (۸۸.۲ درصد) در محل سکونت به رادیو دسترسی داشته‌اند. اندازه‌ی این سهم‌ها برای خانوارهای شهری ۸۸.۷ درصد و برای خانوارهای روستایی ۸۶.۹ درصد بوده است.

  خانوارهای کشور و وضعیت دسترسی به تلویزیون

  از کل خانوارهای کشور، ۲۴.۱ میلیون خانوار (۹۹.۳ درصد) در محل سکونت به تلویزیون دسترسی داشته‌اند. اندازه‌ی این سهم‌ها برای خانوارهای شهری ۹۹.۶ درصد و برای خانوارهای روستایی و ۹۸.۶ درصد بوده است.

  خانوارهای کشور و وضعیت دسترسی به خدمات تلویزیونی چند مجرایی

  از مجموع ۲۴.۳ میلیون خانوار کشور، در حدود ۱۹.۶ میلیون خانوار (۸۰.۷ درصد)، در محل سکونت به خدمات تلویزیونی چند مجرایی دسترسی داشته‌اند. سهم دسترسی خانوارها به انواع خدمات تلویزیونی چندمجرایی تفاوت‌های زیادی دارد،۸۸ درصد خانوارهای ایرانی به رادیو دسترسی دارند به طوری که از کل خانوارهای کشور، ۵.۷ میلیون خانوار (۲۳.۵ درصد) به خدمات ماهواره‌ای مستقیم به خانه، ۱.۴ میلیون خانوار (۵.۷ درصد) به IPTV و ۱۶.۳ میلیون خانوار (۶۷.۰ درصد) به تلویزیون دیجیتال زمینی دسترسی دارند.

  خانوارهای کشور و وضعیت دسترسی به تلفن

  از مجموع خانوارهای کشور، در حدود ۲۴میلیون خانوار (۹۸.۷ درصد) در محل سکونت به تلفن (ثابت یا همراه یا هر دو) دسترسی داشته‌اند. اندازه این سهم برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب۹۹.۳ درصد و ۹۷ درصد بوده است. از کل خانوارهای با دسترسی به تلفن،۳.۸ درصد فقط به تلفن ثابت،۶.۷ درصد فقط به تلفن همراه و ۸۸.۲ درصد به هر دو تلفن ثابت و همراه دسترسی داشته‌اند.

  خانوارهای کشور و وضعیت دسترسی به رایانه

  از مجموع خانوارهای کشور، در حدود ۱۳.۹ میلیون خانوار (۵۷.۴ درصد) در محل سکونت به رایانه دسترسی داشته‌اند. از این تعداد، ۸.۷ میلیون خانوار (۳۶درصد خانوارهای کشور) حداقل به رایانه معمولی، ۴.۱ میلیون خانوار (۱۶.۹ درصد خانوارهای کشور) حداقل به لپ‌تاپ و ۵.۱ میلیون خانوار (۲۱.۱درصد خانوارهای کشور) حداقل به تبلت دسترسی داشته‌اند. همچنین ۶۴.۸ درصد خانوارهای شهری و ۳۶.۱درصد خانوارهای روستایی کشور در محل سکونت به رایانه دسترسی داشته‌اند.

  خانوارهای کشور و وضعیت دسترسی به اینترنت

  از مجموع خانوارهای کشور، در حدود۱۳.۵ میلیون خانوار (۵۵.۵ درصد) در محل سکونت به اینترنت دسترسی داشته‌اند. ۸میلیون خانوار (۳۳ درصد) در محل سکونت به اینترنت دسترسی نداشته و ۲.۸میلیون خانوار (۱۱.۶درصد) دسترسی به اینترنت در محل سکونت را اظهار نکرده‌اند. از کل خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت در محل سکونت، تعداد ۱۱.۲میلیون خانوار (۸۲.۸ درصد) در نقاط شهری و ۲.۳میلیون خانوار (۱۷.۲ درصد) در نقاط روستایی زندگی می‌کرده‌اند. همچنین اندازه سهم خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت در محل سکونت برای خانوارهای شهری ۶۲.۱درصد و برای خانوارهای روستایی۳۶.۷ درصد است.

  بر اساس نتایج طرح، از کل خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت در محل سکونت، ۷میلیون خانوار (۵۱.۹درصد) حداقل به اینترنت پرسرعت ثابت و ۱۰.۷میلیون خانوار (۷۹ درصد) حداقل به اینترنت پرسرعت سیار دسترسی داشته‌اند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.