• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت , رژم لاغری و چاقی » نکاتی درباره لیپوساکشن از زبان کسی که انجام داده است
  کد خبر : 1929699

  نکاتی درباره لیپوساکشن از زبان کسی که انجام داده است

  تمام افرادی که چاقی و اضافه وزن دارند درصدد حذف چربی های خود با لیپوساکشن بعنوان سریعترین روش ممکن هستند، اما انجام این کار به چه قیمتی؟ این روزها که با رشد قارچ گونه رستوران ها و فست وفودها روبه رو هستیم کمتر کسی می تواند از کنار غذاهای دلپذیر و خوش رنگ و لعاب…

  تمام افرادی که چاقی و اضافه وزن دارند درصدد حذف چربی های خود با لیپوساکشن بعنوان سریعترین روش ممکن هستند، اما انجام این کار به چه قیمتی؟
  این روزها که با رشد قارچ گونه رستوران ها و فست وفودها روبه رو هستیم کمتر کسی می تواند از کنار غذاهای دلپذیر و خوش رنگ و لعاب آنها بی تفاوت عبور کند ،این درحالی است که تمام متخصصان و پزشکان به مصرف بیش از اندازه این نوع غذاها هشدار دادند و اولین پیامدش را بخصوص در کودکان چاقی دانستند.

  ۱۵

  هرچند که عوامل مختلف دیگری مثل ارث چاقی و کم تحرکی منجر به چاقی می شوند اما دست به دست دادن تمام این عوامل باعث شده امروزه در جامعه افراد چاق و دارای اضافه وزن، بیشتر به چشم می خورند.

  برخی از این افراد (بخصوص بانوان) به دنبال کاهش وزن و حذف چربی های خود ، از رفتن پیش متخصصان رژیم درمانی تا خوردن هر نوع گیاه دارویی و سنتی را امتحان می کنند اما وقتی نتیجه فوری نمی بینند در نهایت به گزینه جراحی می رسند. لیپوساکشن گزینه و راه آخر افرادی است که از چربی های اضافی خود خسته شده اند و نهایتا در چند ساعت می توانند از شر آنها خلاص شوند.

  چربی هایی که جانتان را می برند
  یاسمن فاطمه احمدی جراح عمومی با اشاره به اینکه هدف از لیپوساکشن کاهش سایز و دور ریختن چربی های زیادی است، بیان کرد: درهنگام اضافه وزن، برداشتن و حذف چربی ها برای رسیدن به سایز دلخواه اندام، لیپوساکشن انجام می شود، البته گاهی به ندرت در این جراحی چربی های برداشته شده برای پر کردن سایر اندام ها مورد استفاده قرار میگیرد.

  به گفته وی، درواقع لیپوساکشن با استفاده از مکش، چربی ها را از بدن خارج می کند. در هنگام لیپوساکشن لوله های نازک و کوچک با سر پهن(کانولا) از طریق برش های کوچک وارد بدن می شود و پزشک لوله را زیر پوست حرکت می دهد تا به منطقه ای برسد که چربی در آن جا جمع شده؛ سپس از طریق این لوله چربی از بدن خارج می شود.

  این متخصص جراحی عمومی درباره خطرایجاد آمبولی چربی دار، عفونت، زخم و سیاه شدن پوست بعنوان معایب عمل لیپوساکشن اظهار داشت: در عارضه ایجاد آمبولی چربی‌دار، ذرات چربی وارد خون می شوند و پس از آن می توانند با ورود به ریه، مشکل تنفسی را برای بیمار به همراه داشته باشند که در این صورت احتمال مرگ نسبتا زیاد است.

  ۳ برابر چاقی پشت پرده این نوع لاغری کاذب
  مهری سطانی به دلیل چاقی و اضافه وزن در سن ۳۰ سالگی تن به جراحی لیپوساکشن می دهد و حال بعد از گذشت حدود ۱۰ سال درباره مزیت ها و عوارض جراحی خود اینگونه می گوید: بعد گذشت مدت زمانی از انجام جراحی آن هم با هزینه ای بالا شاهد آثار بد و عوارضی روی بدنم شدم بطوری که نقاط ساکشن شده نامنظم و ناهماهنگ با هم هستند.

  وی با بیان اینکه اثرات مثبت ساکشن را تنها در طول دو سال شاهد بود، ادامه داد: هرچند که اندام ساکن شده با گذشت زمان چاق نشدند اما در مقابل سلولهای چربی سایر نقاط بدن (بدون چاقی قبلی) به طرز عجیبی با جمع کردن چربی بیشتر، حدود ۲ تا ۳ برابر شدند.

  مهری سلطانی تجمع چربی و چاق شدن بازوها را بعد از جراحی بسیار دانست و اظهار داشت: با کشیدن درد بسیار، دیدن آثار بد و عوارض بیشماری همچون غبغب آوردن و چاق شدن بیش از اندازه صورت هرگز چنین جراحی را به دیگران توصیه نمی کنم.

  به گفته وی، دو خواهر دیگر او هم از انجام لیپوساکشن رضایت کافی ندارند و درد آن گاهی برایشان اصلا قابل تحمل نبوده است.

  تا لاغر نشدید لیپوساکشن نکنید
  حسین مینایی‌ترک متخصص جراح عمومی با اشاره به شکایت برخی افراد از ورم اعضای خود بعد جراحی عنوان کرد: این مشکل تنها با گذشت زمان بهبود می‌یابد؛ ورم اعضای بدن پس از عمل به علت مایعاتی است که برای بیمار تجویز می‌شود، همچنین اگر افراد پس از عمل رژیم غذایی درست را رعایت نکنند، چربی‌ها یک بار دیگر جمع می‌شوند و در این صورت لازم است دوباره عمل لیپوساکشن را انجام دهند.

  وی توصیه کرد: فردی که می‌خواهد جربی‌های اضافی بدن خود را با عمل لیپوساکشن از بین ببرد باید نخست کاهش وزن را به روش طبیعی انجام دهد تا عوارض این عمل کم شود زیرا با ورزش و تغذیه مناسب پیش از لیپوساکشن، عوارض هنگام شکل دادن به بدن کاسته می‌شود.

  برداشتن چربی به روش لیپوساکشن عوارض و خطرات زیادی را به همراه دارد و فقط باید در موارد خاص از جمله هنگامی که بیمار به علت چاقی در حالت خفگی است، انجام شود. گاهی فرد پس از عمل در سایر نواحی بدن جدا از مناطقی که سلول های چربی از آن جا برداشته شده است چربی جدید انباشته می شود. چربی های مضر جدید ممکن است در اندام های بدن یا در اطراف قلب و کبد جمع شود.

  بنابراین افرادی که عمل لیپوساکشن روی آنان جمع می شود نباید اضافه وزن پیدا کنند.

  چربی بدنتان را سروسامان دهید
  احمدی اظهار داشت: جراحی دیگری تحت عنوان لیپوترانسفر وجود دارد که بطور کلی چربی به قصد جایگزین شدن در نقاط دیگر بدن (اکثر اوقات صورت) برداشته می شود.

  نکاتی درباره لیپوساکشن از زبان کسی که انجام داده است /چربی هایی که بود و نبودشان عذاب است

  وی افزود: در لیپوترانسفر با برداشتن حداکثر ۱۰۰ تا ۲۰۰ سی سی چربی از خود بدن، معمولا صورت های لاغر، فرورفتگی در اثر تخلیه تومور یا گودی زیرچشم با تزریق مجدد پر می شود، درواقع با این نوع جراحی، چربی با یک سرنگ و فشار حداقلی (فشار زیاد چربی ها را نابود می کند) برداشته و در مکانی دیگر جایگزین خواهند شد.

  این جراح عمومی با اشاره به تفاوت تزریق ژل با لیپوترانسفر عنوان کرد: بعد اطلاع مردم از عوارض تزریق ژل های دائم انها ترجیح دادند برای پر کردن صورت از چربی بدن خودشان بهره بگیرند چرا که از هزینه پایین تری نسبت به ژل برخوردار بود.

  احمدی نبود واکنش آلرژیک را مزیت و داشتن حداکثر دو هفته ورم و کبودی را عارضه لیپوترانسفر دانست و بیان کرد: برای پرکردن حجم های بالا، تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل ارزش ندارد. البته این نکته هم لازم به ذکر است که جراح باید نسبت به کشیدن چربی از هر نقطه بدن اطلاعات کافی را داشته باشد چرا که آب شدن چربی جایگزین شده بعد از مدت زمانی مشخص امکان پذیر است.

  شرط تناسب اندام برنامه غذایی است نه جراحی
  بنابراین بهتر است پیش از هرگونه اقدام جدی و زیر تیغ جراحی رفتن، از متخصصان این حوه مشورت گرفته شود تا شاید با راههای کم خطرتر و راحتتری هم بتوان به نتیجه رسید اگر قرار به ورزش، حفظ رژیم و داشتن برنامه غذایی منظم است چرا با همین برنامه از حالا وزن خودتان را به اندازه دلخواه نرسانید و بخواهید بعد جراحی مدام در فکر و تلاش باشید؟

  همانطور که گفته شد جراحی باید تنها برای کسانی اولویت داشته باشد که از چاقی مفرط بشدت رنج می برند و با راه های ساده نمی توان درمانشان کرد.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.