• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » مزیت درمان رادیوتراپی نسبت به شیمی درمانی
  کد خبر : 1929632

  دبیر علمی کنگره بین‌المللی کلینیکال آنکولوژی مطرح کرد

  مزیت درمان رادیوتراپی نسبت به شیمی درمانی

  دبیر علمی کنگره بین‌المللی کلینیکال آنکولوژی گفت: متاسفانه درمان‌های رادیوتراپی در کشور ما زیاد شناخته شده نیست در حالیکه نسبت به شیمی درمانی با عوارض و هزینه کمتر می‌تواند موثر باشد. علیرضا نیکوفر دبیر علمی کنگره بین‌المللی کلینیکال آنکولوژی در نشست خبری گفت: در بحث درمان سرطان ۲ مؤلفه مد نظر است. افزایش طول عمر…

  دبیر علمی کنگره بین‌المللی کلینیکال آنکولوژی گفت: متاسفانه درمان‌های رادیوتراپی در کشور ما زیاد شناخته شده نیست در حالیکه نسبت به شیمی درمانی با عوارض و هزینه کمتر می‌تواند موثر باشد.

  ۸۸
  علیرضا نیکوفر دبیر علمی کنگره بین‌المللی کلینیکال آنکولوژی در نشست خبری گفت: در بحث درمان سرطان ۲ مؤلفه مد نظر است. افزایش طول عمر بیمار و بهبود کیفیت زندگی وی. باید روی هر دو اینها سرمایه‌گذاری صورت بگیرد.

  نیکوفر افزود: متأسفانه در کشور ما رادیوتراپی زیاد شناخته شده نیست؛ علم ما در درمان سرطان کمتر از کشورهای دیگر نیست اما درمان رادیوتراپی در کشور ما نوپاست و ۴۰-۳۰ سال از عمر آن بیشتر نگذشته است ولی خوشبختانه در چند سال اخیر پیشرفتهای خوبی در این لحاظ حاصل شده است.

  دبیر علمی کنگره بین‌المللی کلینیکال آنکولوژی درخصوص هزینه‌های رادیوتراپی گفت: این هزینه‌ها در بخش‌های دولتی حدود ۸-۷ میلیون و در بخش خصوصی حدود ۱۵ میلیون است که می‌توان گفت نسبت به هزینه‌های شیمی‌درمانی بسیار پایین‌تر است.

  وی درباره اهمیت درمان‌های رادیوتراپی گفت: به طور مثال در رادیوتراپی می‌توان بیمار سرطانی را بدون برداشتن حنجره درمان کرد البته در بیماری‌های مختلف متفاوت است.

  عضو هیأت علمی دانشگاه ایران همچنین گفت: اما متاسفانه به دلیل تحریم‌ها نتوانستیم دستگاه‌های رادیوتراپی را وارد کنیم در حالیکه رادیوتراپی یک درمان موضعی و با عوارض کمتری است.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.