• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » دولت تدبیر و امید صدای اعتراض معلمان درباره فساد ۸۰۰۰ میلیاردی را بشنود
  کد خبر : 1929487

  معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش:

  دولت تدبیر و امید صدای اعتراض معلمان درباره فساد ۸۰۰۰ میلیاردی را بشنود

  معاون پیشین وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فساد ۸۰۰۰ میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان و نارضایتی خیل عظیم معلمان تصریح کرد این اتفاق در دولت آقای روحانی روی داده و دلیل آن هم خط و گروه سیاسی است. از نارضایتی خیل عظیم معلمان از آموزش و پرورش به علت دیدگاههای خطی و سیاسی…

  معاون پیشین وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فساد ۸۰۰۰ میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان و نارضایتی خیل عظیم معلمان تصریح کرد این اتفاق در دولت آقای روحانی روی داده و دلیل آن هم خط و گروه سیاسی است. از نارضایتی خیل عظیم معلمان از آموزش و پرورش به علت دیدگاههای خطی و سیاسی حاکم بر دولت روحانی خبر داد و گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان هم به دست کسانی افتاده است که فعالیت‌های اشتباه کردند.

  ۶۹
  غلامحسین حیدری معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: بنده معاون تأمین و تربیت نیروی انسانی در زمان وزارت محمدعلی نجفی بودم که صندوق ذخیره فرهنگیان نیز در آن زمان تأسیس شد و هدف آن حمایت از معلمان بود یعنی راه قانونی پیدا کردند که از معلم حمایت کنند.

  وی ادامه داد: در آن زمان مقرر شد چند درصد از حقوق فرهنگیان هر ماه به صندوق واریز شود و چند درصد نیز دولت پرداخت کند و با آن سرمایه، کارهای تجاری انجام دهند و سود آن به معلمان تزریق شود.

  حیدری با بیان اینکه بنده عضو هیأت امنا و هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان به مدت طولانی یعنی وزارت سه وزیر بودم، گفت: آن زمان برای فعالیت در هیأت مدیره و هیأت امنا حتی یک ریال هم نگرفتیم و خوشحال بودیم که خدمتی برای معلمان انجام می‌دهیم، البته نه تنها بنده بلکه تمام کسانی که در آن زمان در هیأت مدیره و هیأت امنا بودند، اینگونه بودند و اسنادش هم موجود است.

  وی اضافه کرد: در حال حاضر می‌بینیم صندوق ذخیره فرهنگیان دست کسانی افتاده است که فعالیت‌های اشتباه انجام دادند و یک جمعیت عظیم معلمان ناراضی هستند و این اتفاق در دولت آقای روحانی روی داده است و دلیل آن هم خط و گروه سیاسی است.

  معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر ما بر اساس تقوا و تخصص کار کنیم کسی دیگر اعمال خلاف انجام نمی‌دهد و به فرهنگیان نیز خیانت نمی‌شد، اظهار داشت: البته نظام اجازه نمی‌دهد که پس‌انداز فرهنگیان به تاراج برود.

  وی تصریح کرد:‌ امیدواریم قوه قضائیه سریعاً‌ هر کسی که خیانت کرده است را به اشد مجازات برساند، البته پس از آنکه پول فرهنگیان پس گرفته شود.

  حیدری با بیان اینکه ۵ دوره معاون وزیر بودم و به مدت ۱۱ سال مدیرکل آموزش و پرورش خراسان بودم، افزود: از سال ۵۸ در دوره‌های مختلف مسئول بودم و اکنون از رئیس‌جمهور درباره وزیر جدید سوال می‌کنم که آیا آموزش و پرورش که دارای بیش از یک میلیون معلم است، فرد شایسته‌ای ندارد؟ چرا باید وزیر آموزش و پرورش از خارج از این وزارتخانه تعیین شود؟

  وی با بیان اینکه آموزش و پرورش ساده نیست، تأکید کرد: بنده با دو وزیر که از خارج از وزارت آموزش و پرورش منصوب شده بودند، کار کردم و می‌دیدم که موفق نبودند چون نمی‌دانستم که آموزش و پرورش چیست.

  معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: شهیدان رجایی، باهنر و بهشتی، افتخارشان معلم بودن بود و اکنون ما این دریای عظیم را رها می‌کنیم و از بیرون وزیر می‌آوریم و از آن بدتر کسی که در گذشته از نمایندگان مجلس رأی نگرفته است اکنون به آموزش و پرورش معرفی می‌شود، آقای رئیس‌جمهور با مردم چه می‌کنید؟ با تعلیم و تربیت چه کار می‌کنید؟

  وی افزود: من نصیحت می‌کنم به آقای روحانی که نباید اینقدر خطا کند و از بیرون کسی را برای آموزش و پرورش بیاورد و از بین جمعیت عظیم معلمان، بهترین را انتخاب کند.

  حیدری تصریح کرد: قشر فرهنگی نسبت به صندوق ذخیره فرهنگیان و فساد ۸ هزار میلیاردی به دولت معترض است و قانع نمی‌شود و درباره وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش نیز کاری نشود که معلمان معترض‌تر شوند.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.