• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » محدودیت های مکانی در زمان اضطرار آلودگی هوا اعلام می شود
  کد خبر : 1929469

  با همکاری سازمان محیط زیست و وزارت کشور؛

  محدودیت های مکانی در زمان اضطرار آلودگی هوا اعلام می شود

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده‌ای از لایحه هوای پاک، سازمان محیط زیست و وزارت کشور را موظف کردند در زمان اضطرار و بروز آلودگی هوا محدودیت های زمانی و مکانی را برقرار کنند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه در جریان بررسی لایحه هوای پاک تصمیم گیری در مورد محدودیت…

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده‌ای از لایحه هوای پاک، سازمان محیط زیست و وزارت کشور را موظف کردند در زمان اضطرار و بروز آلودگی هوا محدودیت های زمانی و مکانی را برقرار کنند.

  ۴۱
  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه در جریان بررسی لایحه هوای پاک تصمیم گیری در مورد محدودیت های زمانی و مکانی در مواقع بروز آلودگی هوا را بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت کشور قرار دادند.

  بر این اساس، مقرر شد در مواقع اضطرار، سازمان محیط زیست با همکاری وزارت کشور ممنوعیت ها یا محدودیت های موقت زمانی، مکانی و نوعی را برای پیشگیری از اثرات زیانبار و مقابله با منابع آلوده کننده هوا برقرار نموده و بلافاصله مراتب را از طریق رسانه های همگانی به اطلاع عمومی می رساند. با برطرف شدن شرایط اضطراری و کاهش آلودگی هوا، سازمان نسبت به رفع ممنوعیت و محدودیت برقرارشده اقدام و مراتب را به نحو مقتضی به عموم اطلاع می دهد.

  بر اساس تبصره یک این ماده، میزان و نحوه جریمه نقدی و توقف واحدهای مشمول تمرد از دستور سازمان و دارندگان وسایل نقلیه موتوری که وارد محدوده ممنوعه می شوند بنا بر پیشنهاد مشترک سازمان محیط زیست و نیروی انتظامی به تصویب هیات وزیران می رسد.

  طبق تبصره ۲ این ماده، در این شرایط تمامی دستگاه ها و ارگان های ذیربط در محدوده ضوابط قانونی موظف به همکاری و رعایت الزامات اعلامی سازمان می باشد. مسئولان و مدیران مستنکف از این حکم، مشمول قانون مجازات اسلامی می گردند.

  بر اساس تبصره ۳ این ماده، سازمان موظف است آئین نامه اجرایی مدیریت شرایط اضطرار و بروزرسانی آن را با همکاری وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، صنعت معدن تجارت و نیروی انتظامی ایران تهیه کند و حداکثر ۶ ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیات وزیران برساند.

  منبع : مهر

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.