• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » قیمت قیر ۳۰ درصد افزایش یافت/عمده بازارهای صادراتی از دست رفت
  کد خبر : 1929205

  قیمت قیر ۳۰ درصد افزایش یافت/عمده بازارهای صادراتی از دست رفت

    به گزارش ایران ویج، حسن تاجیک رئیس کمیسیون قیر اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی ایران در خصوص تغییرات اخیر نرخ خوراک پتروشیمی‌ها اظهار داشت: یکی از اولین محصولات صادراتی که توسط بخش خصوصی انجام شده است، فرآورده قیر به شمار می آید که قرار بود هرگونه تغییرات قیمتی براساس فرمول‌های از پیش…

  قیمت قیر

   

  به گزارش ایران ویج، حسن تاجیک رئیس کمیسیون قیر اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی ایران در خصوص تغییرات اخیر نرخ خوراک پتروشیمی‌ها اظهار داشت: یکی از اولین محصولات صادراتی که توسط بخش خصوصی انجام شده است، فرآورده قیر به شمار می آید که قرار بود هرگونه تغییرات قیمتی براساس فرمول‌های از پیش تعیین شده توسط بخش خصوصی تعیین شود.
  وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی انجام شده صادرات محصولات باید ۱۵ درصد افزایش می یافت اما با افزایش نرخ دلار و به تبع آن افزایش قیمت فرآورده ها این امر محقق نشد.

  تاجیک افزود: افزایش نرخ خوراک پتروشیمی باعث کاهش صادرات ۵ تا ۷ درصدی و از دست دادن بازار های صادراتی این فرآورده شده است که تداوم این امر مشکلات گسترده‌ای را در تولید به دنبال خواهد داشت.

  رئیس کمیسیون قیر اتحادیه صادرکنندگان فراورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی ایران تصریح کرد: تصمیمات اخیر وزارت نفت سبب ایجاد نوسانات جدی در بازار و از دست رفتن بازارهای صادراتی شده است.

  وی یادآور شد: افزایش قیمت فرآورده و آزادسازی نرخ ارز به صورت همزمان خسارات جبران ناپذیری را به بخش خصوصی تحمیل خواهد کرد.

  تاجیک در پایان تأکید کرد: بازگشت به بازارهای صادراتی و افزایش تولید در گرو تعامل وزارت نفت با بخش خصوصی است و همچنین در تعیین قیمت فرآورده‌ها باید ازنظرات دو وزارتخانه صنعت، معدن تجارت و اقتصاد امور دارایی استفاده کرد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.