• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » صادرات گاز ایران به ترکیه قطع شد
  کد خبر : 1929105

  صادرات گاز ایران به ترکیه قطع شد

  سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به قطع صادرات گاز ایران به ترکیه بنا به درخواست شرکت بوتاش گفت: از ساعت ۱۰ شب پنجشنبه به دلیل مشکلات به وجود آمده در خاک ترکیه، صادرات گاز به این کشور تا اطلاع ثانوی متوقف شد. مجید بوجارزاده با تأکید بر اینکه ظاهراً مشکلاتی در خط لوله…

  img00464630
  سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به قطع صادرات گاز ایران به ترکیه بنا به درخواست شرکت بوتاش گفت: از ساعت ۱۰ شب پنجشنبه به دلیل مشکلات به وجود آمده در خاک ترکیه، صادرات گاز به این کشور تا اطلاع ثانوی متوقف شد.
  مجید بوجارزاده با تأکید بر اینکه ظاهراً مشکلاتی در خط لوله صادراتی در خاک ترکیه ایجاد شده است، افزود: نماینده این شرکت چنین درخواستی را داشت و ما نیز بر اساس اعلام آنها فعلاً‌صادرات گاز به ترکیه را متوقف کرده‌ایم.

  وی با اشاره به اینکه منتظر اعلام مجدد نماینده شرکت بوتاش برای وصل گاز هستیم، گفت: به طور میانگین روزانه بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر می‌کینم که بر  اساس قرارداد سالانه باید ۱۰ میلیارد مترمکعب گاز به این کشور صادر شود.

  سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به ورود موج سرما از هفته گذشته به کشور گفت: مصرف گاز با ورود این موج در بخش خانگی و تجاری ۱۰۰ میلیون مترمکعب افزایش پیدا کرد به طوریکه روزانه ۳۰۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش تجاری و خانگی هم اکنون در کشور مصرف می‌شود و با ورود موج جدید سرما از هفته آینده احتمال افزایش مصرف نیز وجود دارد.

  بوجارزاده با اشاره به مصرف گاز در بخش صنایع و نیروگاهی گفت:‌هم اکنون ۹۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش صنعتی و ۱۵۰ میلیون مترمکعب نیز در بخش نیروگاهی مصرف می‌شود.

  وی در پایان به مصرف‌کنندگان گاز هشدار داد: با ورود موج سرما و افزایش مصرف حتماً نکات ایمنی را رعایت کنند تا خطری متوجه آنها نشود، همچنین در مصرف گاز در کنار صرفه‌جویی از وسایل گازسوز استاندار نیز استفاده کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.