• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » توزیع ۲۷۰ هزار جلد کتاب در حوزه پدافند غیرعامل در مدارس کشور
  کد خبر : 1929094

  توزیع ۲۷۰ هزار جلد کتاب در حوزه پدافند غیرعامل در مدارس کشور

  مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش با تأکید بر نقش مهم این وزارتخانه در فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل در کشور، گفت: ۲۷۰ هزار کتاب در حوزه پدافند غیرعامل بین دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه توزیع شده است. محمد فاضل مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش امروز در مراسم رونمایی از سند راهبردی و کتاب‌های پدافند…

  مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش با تأکید بر نقش مهم این وزارتخانه در فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل در کشور، گفت: ۲۷۰ هزار کتاب در حوزه پدافند غیرعامل بین دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه توزیع شده است.

  ۹۳
  محمد فاضل مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش امروز در مراسم رونمایی از سند راهبردی و کتاب‌های پدافند غیرعامل دانش‌آموزی که در دبیرستان شاهد دوره اول محمد نورعلی منطقه ۴ تهران برگزار شد با برشمردن اهمیت و نقش آموزش و پرورش در انتقال مفاهیم و فرهنگ پدافند غیرعامل در بین دانش‌آموزان، اظهار داشت: امروز آموزش و پرورش به عنوان موثرترین و اثرگذارترین رکن جامعه و ایجاد توسعه در کشور، نقش دارد.

  وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم موضوعی را در جامعه نهادینه کرده و فرهنگ آن را به تدریج در جامعه حاکم کنیم، ناچار هستیم به نهاد آموزش و پرورش روی آوریم و این نقش و اثر باید بتواند قانونگذاران و دست‌اندرکاران کشور را به سمتی متوجه کند که در آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری خوبی داشته باشند.

  فاضل با تأکید بر اینکه امروز موضوع پدافند غیرعامل به عنوان یکی از مهم‌ترین فرهنگ‌ها برای مصونیت و ایمن‌سازی کشور مطرح است، گفت: این موضوع مورد توجه ویژه آموزش و پرورش قرار گرفته است.

  مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش عنوان کرد: آموزش و پرورش می‌داند که برای توجه به موضوع مهم پدافند غیرعامل باید فرصت شرایط لازم را بین دانش‌آموزان، معلمان و والدین فراهم کند.

  وی با تأکید بر اینکه مخاطب آموزش و پرورش بیش از ۴۰ میلیون نفر از اقشار جامعه هستند، یادآور شد: شاهد هستیم همه نهادها به کمک آموزش و پرورش آمدند و امیدواریم با توسعه و تعمیق فرهنگ گامی در ایمن‌سازی و آگاهی دانش‌آموزان برداریم.

  فاضل با اشاره به اینکه شعار امروز آموزش و پرورش در موضوع پدافند غیرعامل توسعه و ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل است، گفت: برای تحقق این شعار هزاران کتاب و نرم‌افزار تهیه کرده و در اختیار دانش‌آموزان قرار داده‌ایم.

  مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش اضافه کرد: بیش از ۲۰۰ هزار نفر از معلمان در دوره‌های ضمن خدمت با موضوع پدافند غیرعامل شرکت کردند و میلیون‌ها بروشور نیز در اختیار مدارس قرار گرفته است ضمن اینکه در رشته‌های مختلفی مانند روزنامه‌نگاری، عکاسی و نمایشگاه آثار دانش‌آموزان به این موضوع اهتمام داشته‌ایم.

  وی متذکر شد: بیش از ۱۳۵ هزار جلد کتاب برای دوره اول متوسطه و ۱۳۵ هزار برای دوره دوم متوسطه، ۵۰ هزار کتاب برای دبیران این دوره و ۲۰ هزار کتاب برای اولیای دانش‌آموزان با کمک سازمان پدافند غیرعامل کشور توزیع کردیم.

  فاضل با اشاره به برنامه‌های سال جاری تحصیلی در حوزه پدافند غیرعامل تصریح کرد: از جمله برنامه‌های ما جشنواره فیلم کوتاه و برگزاری اردوهای آشنایی دانش‌آموزان با قرارگاه سایبری است.

  مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش تأکید کرد: در بین این دستگاه‌ها آموزش و پرورش رتبه اول را از جمله در سال ۹۴ در پدافند غیرعامل کسب کرده است.

  وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل در بین دانش‌آموزان بیان داشت: امیدواریم برنامه‌ریزی‌های هماهنگ برای نوجوانان و جوانان را شاهد باشیم و می‌توان ادعا کرد که در بین همه کشورها بالاترین درصد امنیت را در کشورمان شاهد بوده و از جمله مترقی‌ترین کشورها هستیم.

  به گزارش فارس، در این مراسم از پدر شهید محمد نورعلی که امروز دبیرستان منتسب به این شهید محل اجرای رزمایش پدافند غیرعامل کشور بود به همراه خانواده شهیدان محمد حسین و داوود فهمیده تقدیر شد.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.