• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » جزییات سفر وزیر بهداشت به الجزایر
  کد خبر : 1928909

  جزییات سفر وزیر بهداشت به الجزایر

  وزیر بهداشت در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بهداشت و درمان ایران،زمینه های ارتقای روابط همکاری دو کشور را نیز مورد بحث قرار داد.  روز گذشته سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت با هدف گسترش همکاری های اقتصادی به ویژه در حوزه تجهیزات پزشکی و تولید دارو به الجزایر سفر کرد. هاشمی…

  وزیر بهداشت در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بهداشت و درمان ایران،زمینه های ارتقای روابط همکاری دو کشور را نیز مورد بحث قرار داد.

  ۵۳

   روز گذشته سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت با هدف گسترش همکاری های اقتصادی به ویژه در حوزه تجهیزات پزشکی و تولید دارو به الجزایر سفر کرد.

  هاشمی وزیر بهداشت شب گذشته در مراسم امضای اسناد همکاری های دو کشور در حوزه سلامت که در وزارت بهداشت، جمعیت و اصلاحات بیمارستانی الجزایر برگزار شد اظهار داشت:علاوه بر مسئولان سیاسی دو کشور که بر ارتقای همکاری های اقتصادی تاکید دارند، من نیز در مذاکرات طولانی با وزیر بهداشت الجزایر اطمینان داده ام که بتوانیم فصل نوینی در ارتقای همکاری های مشترک در حوزه سلامت به ویژه در حوزه های دارو، تجهیزات پزشکی و تعاملات علمی و پژوهش تعریف کنیم.

  وزیر بهداشت با اشاره به امضای چهار سند همکاری مشترک حوزه سلامت ایران و الجزایر، یادآور شد: قبل از اجرای این اسناد، ما روز گذشته شاهد عمل و اراده ایران و الجزایر در ارتقای روابط بودیم و خط تولید یکی از داروهای تولید مشترک ایران و الجزایر را افتتاح کردیم.

  هاشمی به بحران مالی ایران و رسیدن بهای نفت به یک چهارم قیمت جهانی اشاره کرد و گفت: تجربه دو سال گذشته نشان داد که اقتصاد ایران مقاوم است و با وجود این بحران ها دچار مشکل نمی شود.

  وزیر بهداشت تاکید کرد: همکاری های مشترک دو کشور از طریق بخش خصوصی انجام می شود تا در بحران های اقتصادی بدون هیچ مشکلی همکاری های خود را ادامه دهند. هدف ما نه واردات، بلکه تولید مشترک در الجزایر به عنوان یکی از مهم ترین کشورهای منطقه خود و قاره آفریقا است.

  افتتاح خط تولید یکی از مهمترین داروها با مشارکت یکی از شرکت های خصوصی ایران، در الجزایر

  هاشمی در روز دوم سفر خود به الجزایر و در دیدار با رییس مجلس ملی این کشور، با اشاره به ترور وزیر خارجه الجزایر در هواپیما به دست نیروهای صدام، اظهار داشت: دشمنی قدرت های بزرگ بین المللی با کشورهای مسلمان و استقلال طلب، تمامی ندارد و توطئه آنها هر روز به شکل جدیدی خودش را نشان می دهد.

  وزیر بهداشت گفت: در منطقه خاورمیانه شاهد درگیری تمام کشورها به جز ایران، با آشوب و تروریسم هستیم که منشا آن، مدعیان طرفداری از حقوق بشر و قدرتهای جهانی هستند. از طرفی شرایط یمن، سوریه و عراق نامناسب و مایه تاسف برای مسلمانان و طرفداران آزادی بشر است.

  هاشمی تاکید کرد: ما به شدت متاسفیم که برخی از کشورهای مسلمان، فرصت را برای اسرائیل و جنایت های آن فراهم کرده اند و برخی از سیاستمداران عربستان سعودی کمک زیادی به ایجاد شرایطی کردند که تنها برنده آن، اسراییل است.

  وزیر بهداشت مواضع سیاسی ایران و الجزایر را در صحنه های بین المللی به هم نزدیک دانست و گفت: دو کشور همواره بر عدم دخالت در کشورها، احترام به مردم و استقلال کشورها تاکید دارند و من به عنوان یک ایرانی و عضوی از دولت از حمایت های الجزایر در عرصه های بین المللی از ایران تقدیر می کنم.

  هاشمی اظهار کرد: اسرائیل مهم ترین مشکل ایران با آمریکا و کشورهای غربی است زیرا این کشور سرزمین های مسلمانان را غصب کرده و سیاست ایران در مورد این رژیم، کاملا مشخص و منطقی است، چراکه باید نحوه حکومت در سرزمین های اشغالی، از فلسطینیان و آوارگان همه پرسی شود و مدعیان حقوق بشر و دموکراسی، همواره در مقابل این خواسته بحق ملت های مسلمانان، مخالفت کرده اند.

  وزیر بهداشت با بیان اینکه ظلم، ماندگار ننیست و ملت های به حقوق خود دست می یابند، افزود: به وعده های الهی باور داریم و امیدواریم که مسلمانان بتوانند در کمال آسایش و آرامش زندگی کنند چراکه اسلام دین آرامش، صلح و برادری است و چهره ای که از اسلام در دنیا با نام داعش و طالبان معرفی می شود، هیچ شباهتی به اسلام ناب ندارد.

  وزیر بهداشت عنوان کرد: دارو، واکسن و بخشی از تجهیزات پزشکی مورد نیاز ایران در داخل کشور تولید می شود و ایران در حوزه های بهداشت، درمان و به ویژه آموزش پزشکی توفیقات زیادی داشته است . اگر موانع بانکی بین دو کشور برداشته شود شاهد همکاری های مشترک بخش خصوصی دو کشور نه تنها در حوزه سلامت بلکه در حوزه های کشاورزی و صنعت هستیم.

  هاشمی ضمن تاکید بر اهمیت همکاری های مشترک بین ایران و الجزایر، اظهار داشت: خوشبختانه در وزارت بهداشت الجزایر اراده جدی برای توسعه همکاری های دو کشور وجود دارد و امیدواریم با رفت و آمد هیات های دو کشور، شاهد ارتقای روابط بین ایران و الجزایر باشیم.

  وزیر بهداشت تاکید کرد: در صورتی که هیات های دوستی پارلمانی دو کشور زودتر کار خود را آغاز کنند، حمایت بیشتری از روابط دو جانبه اقتصادی دو کشور به عمل می آید.

  وی در پایان به نمایندگی از دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی از رییس مجلس ملی الجزایر برای سفر به ایران دعوت کرد و گفت: از طرف خودم و دولت ایران، فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب الجزایر را تبریک می گویم.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.