• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » حمام دردسرساز
  کد خبر : 1928767

  حکایت «پدرخوانده» بخت‌ برگشته

  حمام دردسرساز

  مددیار یک مرکز مراقبت و نگهداری از کودکان معلول جسمی و ذهنی که مشغول استحمام مددجویان بود، به خاطر سهل‌انگاری، سوختگی ناشی از آب داغ و فوت یکی از معلولان، راهی زندان شد.  « ع.ی» مرد ۳۸ ساله که یک دختر ۱۴ ساله نیز دارد، برای گذران امور زندگی و تأمین معیشت خانواده، در یکی…

  مددیار یک مرکز مراقبت و نگهداری از کودکان معلول جسمی و ذهنی که مشغول استحمام مددجویان بود، به خاطر سهل‌انگاری، سوختگی ناشی از آب داغ و فوت یکی از معلولان، راهی زندان شد.

  ۳۳

   « ع.ی» مرد ۳۸ ساله که یک دختر ۱۴ ساله نیز دارد، برای گذران امور زندگی و تأمین معیشت خانواده، در یکی از مراکز توانبخشی و نگهداری معلولان ذهنی در مشهد، مشغول به کار می‌شود.

  این مرکز با تعداد ۳۷ نفر نیروی کار و ۱۷ مددیار( پدرخوانده)، مراقبت از ۴۰ نفر از معلولان را بر عهده داشته و در هر شیفت ۱۸ ساعته، چهار نفر مددیار عهده دار وظایف محوله بودند.

  در یکی از روزهای اسفند سال ۹۰ مانند روال معمول، تعدادی از معلولان مرکز برای استحمام آماده می‌شوند و «پدرخوانده» داستان ما که با دریافتی ماهانه ۶۰۰ هزار تومان از این مرکز، گذران زندگی می‌کرد، ۱۰ نفر از معلولان را به سمت حمام هدایت می‌کند.

  وسعت حمام حدود ۱۵ متر و دارای سه دوش بوده که فقط دو دوش آن قابل استفاده بوده است. درجه حرارت آب داغ که از منبع تأسیسات تأمین می‌شد به وسیله مسئول تأسیسات با ترموستات تنظیم و حدود ۵۰ درجه سانتی‌گراد بوده و با توجه به دمای هوای سرد زمستان، دوش‌های آب گرم قبلاً باز شده بودند تا به واسطه بخار، فضای حمام برای استحمام معلولان آماده شود.

  در حین دوش گرفتن، یکی از مددجویان که جزو معلولان ذهنی کر و لال بوده، مدتی زیر دوش آب گرم قرار می‌گیرد غافل از اینکه دمای آب بالا می‌رود اما مددجو به خاطر معلولیتی که داشته هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهد.

  ع.ی به محض اطلاع از وضعیت مددجو، او را از زیر دوش خارج و به خاطر سوختگی به بیمارستان منتقل می‌کند اما به دلیل درجه بالای سوختگی و شدت جراحت وارده، مددجو فوت می‌کند.

  به دنبال وقوع این حادثه، پرونده‌‌ای به اتهام قتل شبه عمد تشکیل و دادگاه مدیر مرکز را به پرداخت ۷۰ درصد دیه و «ع.ی» مددیار این مرکز را به پرداخت ۳۰ درصد دیه کامل مررد مسلمان محکوم می‌کند. مدیر مرکز، دیه صادر شده را پرداخت می‌کند اما پدرخوانده بخت برگشته داستان ما، به خاطر ناتوانی در پرداخت دیه، ۲۵ مرداد امسال راهی زندان می‌شود.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.