• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ورزشی » پایان روز دوم و دومین فینالیست ایرانی
  کد خبر : 1928578

  پایان روز دوم و دومین فینالیست ایرانی

    به گزارش ایران ویج ؛ دومین روز از رقابت های کاراته قهرمانی جهان امروز در اتریش به پایان رسید و کاروان اع امی کشورمان در پایان امدوز یک فینالیست داشت. نتایج کلی کسب شده ره شرح زیر است : کاتا تیمی بانوان: دختران کاتای تیمی کشورمان در اولین گام با نتیجه ۴ بر ۱…

  دومین فینالیست ایرانی

   

  به گزارش ایران ویج ؛ دومین روز از رقابت های کاراته قهرمانی جهان امروز در اتریش به پایان رسید و کاروان اع امی کشورمان در پایان امدوز یک فینالیست داشت.
  نتایج کلی کسب شده ره شرح زیر است :

  کاتا تیمی بانوان:

  دختران کاتای تیمی کشورمان در اولین گام با نتیجه ۴ بر ۱ مقابل برزیل و باخت برزیل به کاتای تیمی اسپانیا که عنوان قهرمانی اروپا و مدیترانه و برنز کاراته وان آلمان در سال ۲۰۱۶ را در کارنامه خود دارد از گردونه رقابت ها حذف شدند.
  کاتای تیمی اسپانیا و ژاپن نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ به فینال راه یافتند.
  در جدول شانس مجدد کاتای تیمی مصر دارنده عنوان برنز اروپا و مدیترانه را در سال ۲۰۱۶ به مصاف کاتای تیمی ترکیه می رود و از سوی دیگر جدول هم ایتالیا با پشتوانه مدال برنز جهان و اروپا در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶، طلای کاراته وان آلمان و مدیترانه در سال ۲۰۱۶ به مصاف کرواسی خواهد رفت.
  در این رده ۲۸ تیم ثبت نام کردند.

  وزن ۵۰-کیلوگرم بانوان:

  جایی که ۶۲ کاراته کا به روی تاتامی رفتند و آلاله صعودی نماینده کشورمان در این وزن بود، صعودی با قبول شکست ۲ بر ۰ مقابل کاراته کای ویتنامی که در مسابقات آسیایی ژاپن سوم شده بود و در ادامه با شکست این کاراته کا در هانتی به نماینده قزاقستان از دور مسابقات حذف شد.

  الکساندرا رسچیا دارنده عنوان قهرمانی و برنز جهان در سال۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ ، قهرمانی اروپا و طلای کاراته وان هلند و فرانسه در سال ۲۰۱۶ از فرانسه به همراه مایو میاهارا دارنده عنوان نایب قهرمانی جوانان جهان در سال ۲۰۱۳ و برنز زیر ۲۱ سال جهان در سال ۲۰۱۵ از ژاپن به فینال راه یافتند.

  در جدول شانس مجدد نیز “سیدا رادوا” دارنده طلای قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان در سال ۲۰۱۵ که در پای فینال مغلوب کاراته کای ژاپنی شد به همراه نماینده اندونزی از یک سو و “شرمین سگاران” دارنده برنز بازیهایی آسیایی و مدال برنز کاراته وان اتریش در سال ۲۰۱۶ از مالزی و بتینا پلانک دارنده مدال طلا کاراته وان امارات و برنز کاراته وان آلمان در سال ۲۰۱۶ از کشور میزبان برای کسب مدال برنز مبارزه خواهند کرد.

  در این وزن “سراب اوزچلیک” دارنده مدال طلای جهان در سال ۲۰۱۴ و طلای مسابقات جهانی کاراته وان ترکیه و مسابقات مدیترانه ۲۰۱۶ از ترکیه در اولین مبارزه با قبول شکست از “شرمین سگاران” مالزیایی و شکست این کاراته کا مقابل فرانسه از دور مسابقات کنار رفت. دویگو بوگر نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ و دارنده برنز قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۵ از آلمان نیز با شکست مقابل روسیه از ادامه رقابت ها بازماند. روکو سانچز دارنده برنز جهان در سال ۲۰۱۴ و برنز مسابقات جهانی کاراته وان هلند از اسپانیا با شکست مقابل ژاپن به جدول شانس مجدد رفت اما با شکست ۴ بر ۰ مقابل اندونزی از دستیابی به مدال برنز هم بازماند.

  وزن ۵۵-کیلوگرم بانوان :

  در وزن ۵۵-کیلوگرم بانوان هم که همانند وزن ۵۰- کیلوگرم ۶۲ کاراته کا حضور داشتند فاطمه چالاکی نماینده کشورمان بود چالاکی در دور نخست حریفی از کره را ۱ بر ۰ برد وی در بازی دوم و در هانتی نتیجه را ۲ بر ۲ به الجزایر واگذار کرد الجزایر نیز در بازی بعد مقابل چین تایپه ۱ بر ۰ مغلوب شد تا چالاکی هم از دور مسابقات کنار رود.
  “توی امیل” فرانسوی نایب قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۴ و قهرمان اروپا در سال ۲۰۱۵ به همراه والریا کومزاکی از برزیل دارنده طلای کاراته وان اتریش و برزیل در سال ۲۰۱۶ به فینال راه یافتند.

  “کریشنان سایاکیلا ” دارنده عنوان نایب قهرمانی جهان( وزن۶۱- کیلوگرم) برای کسب مدال برنز به مصاف یان تزو ون از چین تایپه دارنده طلا کاراته وان ترکیه در سال ۲۰۱۶ خواهد رفت و در سوی دیگر جدول هم این “سارا کاردین” ایتالیایی دارنده عنوان قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۴ است که باید برای مدال برنز با سارا یامادا دارنده نقره جوانان جهان در سال ۲۰۱۱ و برنز کاراته وان آلمان در سال ۲۰۱۶ به رقابت بپردازد.

  قابل ذکر است سارا یامادا جانشین میکی کوبایاشی ۲۷ ساله ژاپنی شد کوبایاشی دارنده ۱ طلا و ۲ برنز مسابقات جهانی در ساهای ۲۰۱۰، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ و همچنین عنوان قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان در سال ۲۰۰۹ و مدال نقره و برنز بازیهای آسیایی در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ می باشد.

  وزن ۶۱-کیلوگرم بانوان:

  رزیتا علیپور نماینده این وزن در گام نخست برزیل را ۲ بر ۰ شکست داد در ادامه به مصاف نماینده پرو رفت که در پایان در هانتی پیروز میدان شد علیپور در رقابتهای جهانی ۲۰۱۴ هم مقابل این کاراته کا به تساوی رسید اما در هانتی این بازیکن پرو بود که برنده اعلام شد! علیپور در دور سوم مقابل جوآنا پرکویک از صربستان با نتیجه ۱ بر ۱ و در هانتی مغلوب شد. پرکویک دارنده مدال نقره زیر ۲۱ سال اروپا و برنز بزرگسالان اروپا در سال ۲۰۱۶ بود. در ادامه با شکست این کاراته کای صربی مقابل لوسی ایگناسه قهرمان جهان در سال ۲۰۱۲( وزن ۵۵- کیلوگرم)، قهرمان مسابقات اروپایی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ و همچنین طلای کاراته وان هلند ۲۰۱۶ علیپور هم از دور مسابقات کنار رفت.

  فینالیست های این وزن “جیانا لطفی” دارنده عناوین قهرمانی بزرگسالان و زیر ۲۱ سال جهان در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، طلای کاراته وان فران سه و مصر ۲۰۱۵ و همچنین طلای کاراته وان مصر، امارات ، آلمان و مسابقات مدیترانه ۲۰۱۶ و لوسی ایگناسه قهرمان جهان در سال ۲۰۱۲( وزن ۵۵- کیلوگرم)، قهرمان مسابقات اروپایی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ از فرانسه هستند.
  برای نشان برنز هم آنیتا سروجینا از اکراین و نماینده چین از یک سو و اینگرد ساچانکوا از اسلواکی دارنده طلا کاراته وان مراکش و برزیل در سال ۲۰۱۶ و نماینده ویتنام با یکدیگر به مبارزه خواهند پرداخت.

  سومیا مایومی دارنده برنز جهان در سال ۲۰۱۴و برنز کاراته وان آلمان ۲۰۱۶ از ژاپن و مروه کوبان نایب قهرمان مسابقات اروپایی ۲۰۱۶ ، دارنده برنز زیر ۲۱ سال جهان در سال ۲۰۱۳ و دارنده مدال طلا کاراته وان فرانسه ۲۰۱۶ از ترکیه هر دو با شکست مقابل نماینده ویتنام از دور مسابقات کنار رفتند.
  در این وزن ۶۴ کاراته کا به میدان رفتند.

  کاتا تیمی مردان :

  کاتا تیمی مردان با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل ترکیه دارنده برنز اروپا در سال ۲۰۱۶ به مصاف امارات رفتند مردان کاتا تیمی ایران این تیم را هم با نتیجه ۵ بر ۰ شکست دادند تا در دور سوم به مصاف اسپانیا قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ بروند کاتاروهای ایرانی مقابل این حریف خود نتیجه را ۵ بر ۰ واگذار نمودند اسپانیا نیز در دور بعدی به ژاپن ۰ بر ۵ باختند تا ژاپن به همراه فرانسه دارنده برنز جهان در سال ۲۰۱۴ به فینال راه یابند.
  در جدول رپه شارژ ایتالیا به مصاف مصر نایب قهرمان جهان خواهد رفت و اسپانیا قهرمان دوره پیشین هم با مالزی دارنده برنز جهان روبرو خواهد شد تا تکلیف مدال برنز مشخص شود .
  ۲۷ تیم در این رده حضور داشتند.

  وزن ۶۰-کیلوگرم:

  در این وزن امیر مهدیزاده با غلبه بر کرواسی با نتیجه ۶ بر۰ به مصاف نماینده کره رفت و وی را نیز با نتیجه ۴ بر ۰ شکست داد در ادامه با لوکا مارسکا از ایتالیا دارنده عنوان قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۵ و برنز کاراته وان امارات ۲۰۱۶ به مبارزه پرداخت که وی را نیز ۹ بر ۳ شکست داد ، مارسکا پیش از این دارخان آسیدوف دارنده نقره جهان در سال ۲۰۰۸ و نقره و برنز کاراته وان امارات و آلمان در سال ۲۰۱۶ را ۴ بر ۰ و نماینده ژاپن را ۲ بر ۱ شکست داده بود.

  مهدیزاده با شکست نماینده اردن با نتیجه ۴ بر۰ به مصاف نماینده فرانسه رفت صوفیانه آگودجیلی که پیش از مسابقه با مهدیزاده بروس داگلاس دارنده ۱ طلا، ۱ نقره و ۱ برنز جهانی را ۱ بر ۱ و در هانتی شکست داده بود ۲ بر ۰ مغلوب مهدیزاده شد تا این مهدیزاده قهرمان جهان در سال ۲۰۱۲ و دارنده برنز ۲۰۱۴ باشد که به همراه برنس جفری از هلند باشد که به فینال راه می یابد.

  برای مدال برنز این وزن هم “فردوس فراعلی اف” دارنده مدال نقره کاراته وان فرانسه ۲۰۱۶ و برنز کاراته وان هلند ۲۰۱۵ از آذربایجان و مراکش از یک سو و لوکا مارسکا از ایتالیا و صوفیانه آگودجیلی از فرانسه به مبارزه خواهند پرداخت.
  ۷۷ نفر در این وزن به روی تاتامی رفتند.

  وزن ۶۷-کیلوگرم:

  سعید احمدی نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۲ در شلوغترین وزن (۹۰ شرکت کننده) با غلبه بر استرالیا با نتیجه ۵ بر ۱ و چین تایپه با نتیجه ۵ بر ۰ به مصاف الجزایر رفت احمدی الجزایر را با نتیجه ۴ بر۰ شکست داد وی در مرحله بعد به مصاف آندرس مادرا از ونزوئلا رفت که با نتیجه ۲ بر ۱ مغلوب این کاراته کای ونزوئلایی شد مادرا پیش از این مقدی حنفی مصری نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ را نیز با نتیجه ۸ بر ۱ شکست داده بود.
  آندراس مادرا مقابل توماس جردن تن به شکست داد تا سعید احمدی نیز از دور مسابقات حذف شود.

  توماس جردن از انگلیس به همراه تادسی یاویس از مجارستان دارنده برنز قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۶ فینالیست های این وزن هستند.
  اوگار بوراک قهرمان زیر ۲۱ سال جهان و اروپا در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ از ترکیه برای کسب مدال برنز به مصاف استیفن داکوسای فرانسوی خواهد رفت و از آن سوی جدول هم فیگوریا رزنده دارنده برنز جهان در سال ۲۰۱۴ به مصاف آندراس مادرا از ونزوئلا خواهد رفت.

  بیست و سومین دوره رقابت های کاراته قهرمانی جهان از چهارم آبان ماه به میزبانی اتریش آغاز شده است و تا نهم آبان ماه اداما دارد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.