• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ورزشی » مدال ۶ قهرمانان المپیکی پس گرفته می شود
  کد خبر : 1928264

  مدال ۶ قهرمانان المپیکی پس گرفته می شود

    به گزارش ایران ویج ، با ادامه آزمایش مجدد نمونه‌های دوپینگ المپیک‌های پکن و لندن از سوی کمیته‌ بین المللی المپیک با شیوه هایی مدرن که در آن سال ها در دسترس نبود ، مشخص شد ۹ ورزشکار دیگر المپیک ۲۰۰۸ پکن دوپینگی بودند که از میان آنها شش نفر به مدال دست یافته…

  مدال 6 قهرمانان المپیکی

   

  به گزارش ایران ویج ،
  با ادامه آزمایش مجدد نمونه‌های دوپینگ المپیک‌های پکن و لندن از سوی کمیته‌ بین المللی المپیک با شیوه هایی مدرن که در آن سال ها در دسترس نبود ، مشخص شد ۹ ورزشکار دیگر المپیک ۲۰۰۸ پکن دوپینگی بودند که از میان آنها شش نفر به مدال دست یافته بودند.
  این ۶ قهرمان از ۵ کشور مختلف بودند که سه نفر از آنها وزنه بردار بودند.
  آندری ریباکو، نایب قهرمان وزن ۸۵ کیلوگرم از بلاروس، اوها کوروپکا، نایب قهرمان دسته ۷۵ + کیلوگرم زنان از اوکراین و ناستاسیا نویکاوا برنده مدال برنز دسته ۵۳ وزنه‌برداری زنان از بلاروس وزنه‌بردارانی هستند که دوپینگی اعلام شده اند.
  اکاترینا ولکووا برنده مدال برنز ۳۰۰۰ متر با مانع زنان از بلاروس دیگر ورزشکاری است که مدال او به خاطر دوپینگ در المپیک پکن پس گرفته می‌شود.
  در کشتی آزاد سوسلان تی گیف، نایب قهرمان وزن ۷۴ کیلوگرم از ازبکستان که در فینال مقابل بوایسار سایتی اف قهرمان نامدار روسیه شکست خورد و مدال نقره گرفته بود، حالا مدال نقره‌اش از او پس گرفته می‌شوداین کشتی گیر در بازی های المپیک لندن نیز به مدال برنز دست یافت که به دلیل دوپینگی بودن آن مدال هم از او پس گرفته شد.
  همچنین تیموراز تی گیف، برنده مدال نقره وزن ۹۶ کیلوگرم المپیک پکن از قزاقستان دیگر کشتی گیری است که دوپینگش مثبت اعلام شده است.
  سه ورزشکار دیگر که دوپینگ آنها مثبت اعلام شده است به ترتیب زیر هستند:
  جوزفین نکی روکا اونیا ، دونده با مانع از اسپانیا – ویلفردو مارتینس ورزشکار پرش طول از کوبا – سردار حسن اف وزنه‌بردار آذربایجان

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.