• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » ۵ بانکی که کمترین سرمایه را دارند بشناسید
  کد خبر : 1928118

  ۵ بانکی که کمترین سرمایه را دارند بشناسید

  از تعداد ۳۶ بانک و موسسه اعتباری تحت نظارت بانک مرکزی تنها ۲۷ بانک دارای سرمایه کافی منطبق بر استانداردهای بانکداری هستند. گزارش های بانک مرکزی نشان می دهد که ۲۷ بانکی که کفایت سرمایه مناسب منطبق بر استانداردهای بانکداری ندارند ۷۵ درصد منابع مورد نیاز برای فعالیت های بانکی مطابق با قوانین بانک مرکزی…

  img16251361
  از تعداد ۳۶ بانک و موسسه اعتباری تحت نظارت بانک مرکزی تنها ۲۷ بانک دارای سرمایه کافی منطبق بر استانداردهای بانکداری هستند.

  گزارش های بانک مرکزی نشان می دهد که ۲۷ بانکی که کفایت سرمایه مناسب منطبق بر استانداردهای بانکداری ندارند ۷۵ درصد منابع مورد نیاز برای فعالیت های بانکی مطابق با قوانین بانک مرکزی را تامین کرده اند.

   
  در این میان بانکهای ملی،سپه،کشاورزی و مسکن ۶۶.۶۷ درصد کفایت سرمایه دارند و بانکهای سرمایه،دی،پارسیان،گردشگری ودی تنها ۲۰ درصد کفایت سرمایه دارند.بانهای تجارت،ملت،رفاه و صادراتی نیز براساس گزارش های رسمی ۷۵.۱۲ درصد کفایت سرمایه دارند.

  براساس این گزارش،در مجموع بانکهای خصوصی با تعداد ۱۶ بانک به میزان ۸۷.۳۴ درصد کفایت سرمایه را به ثبت رسانده و موسسات مالی و اعتباری در حال حاضر ۴۰ درصد کفایت سرمایه دارند.دربین این بانکها، بانک قرض الحسنه و بانک مشترک خارجی- ایرانی ۱۰۰ درصد کفایت سرمایه به ثبت رسانده اند.

  در برآوردی که  بانک مرکزی از وضعیت بانکهای کشور به عمل آورده، مشخص می شود که ۴ بانک کشور کم سرمایه و به شدت کم سرمایه هستند.

  بانک مرکزی پیش از این اعلام کرده بود که قصد دارد، بانکهای کم سرمایه را در یکدیگر ادغام کند،با این حال آنطور که اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی اعلام کرده،این طرح هم اکنون از دستور کار بانک مرکزی خارج شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.