• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » راه اندازی سامانه یکپارچه معاینه فنی خودرو در کشور
  کد خبر : 1927992

  راه اندازی سامانه یکپارچه معاینه فنی خودرو در کشور

  معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت که سامانه یکپارچه معاینه فنی خودرو در کشور راه اندازی شده است. هوشنگ خندان دل روز چهارشنبه در نشست جمع بندی هشتمین همایش معاونان امور عمرانی استانداری های کشور در کرمان افزود: تمام مراکز معاینه فنی اطلاعات خودروها را بر اساس امکانات این سامانه…

  معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت که سامانه یکپارچه معاینه فنی خودرو در کشور راه اندازی شده است.
  ۱۳
  هوشنگ خندان دل روز چهارشنبه در نشست جمع بندی هشتمین همایش معاونان امور عمرانی استانداری های کشور در کرمان افزود: تمام مراکز معاینه فنی اطلاعات خودروها را بر اساس امکانات این سامانه به وزارت کشور ارسال می کنند و از این طریق امکان ارائه اطلاعات مجعول وجود ندارد.
  وی اظهار کرد: تمام مراکز معاینه فنی کشور مکلفند اطلاعات معاینه فنی خودرو را بر اساس پلاک خودروها گزارش دهند.
  وی ادامه داد: در این سامانه، پس از ورود خودروها به مراکز معاینه فنی، پلاک خودرو توسط یک دوربین خوانده شده و اطلاعات آن به سرورهای پلیس منتقل و سپس اطلاعات خودرو از سرورهای پلیس دریافت و در نهایت اطلاعات معاینه فنی خودرو ثبت می شود.
  خندان دل با اشاره به فعال بودن ۴۴۴ مرکز معاینه فنی در کشور گفت: همه این مراکز به سامانه یکپارچه معاینه فنی خودرو مجهز شده اند.
  وی بیان کرد: بیش از ۴۰۰ مرکز معاینه فنی خودرو نیز به دوربین مجهز شده و حداکثر تا ۱۰ روز آینده دوربین پلاک خوان سایر مراکز معاینه فنی نیز نصب می شود.
  وی اظهار کرد: برای نخستین مرتبه سامانه یکپارچه کشوری ایجاد شده و بدون مداخله دست و انسان برای معاینه فنی خودرو اقدام می کند و در این سامانه امکان جعل وجود ندارد.
  وی ادامه داد: یکی از خصوصیت های خوب این سامانه ارائه معاینه فنی درجه بندی شده است.
  معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به موجب قانون صورت های مالی شهرداری ها باید توسط شوراهای اسلامی بررسی شود که در برخی موارد به این موضوع توجه لازم صورت می گیرد.
  وی اظهار کرد: به موجب قانون هر ۶ ماه یکبار باید به صورت های مالی شهرداری ها توسط شوراهای اسلامی شهرها رسیدگی شود.
  خندان دل تاکید کرد: شوراهای اسلامی باید به وظایف قانونی خود عمل کنند و در غیر اینصورت باید برخورد قانونی لازم با آنها صورت گیرد.
  هشتمین همایش معاونان امور عمرانی استانداری های کشور در هتل پارس کرمان برگزار شد.

  منبع : ایرنا

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.